نماینده مجلس: بانک ها پدر جوانان را برای وام ازدواج درآورده اند
سرویس اقتصادی - نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید به بانک‌ها در حوزه ضمانت بانکی تذکر جدی داده شود. بر اساس قانون، باید کارت یارانه به عنوان ضمانت پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری باشد اما بانک‌ها آن را قبول نمی‌کنند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فرارو - نماینده مردم کاشمر در مجلس گفت: بانک ها پدر جوانان را برای اعطای وام ازدواج درآورده اند و از آنان ضامن کارمند با فیش حقوقی می خواهند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام جواد نیک بین در جلسه علنی عصر امروز (یکشنبه ۱۳ آذرماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی اظهار داشت: روز مجلس را گرامی می دارم و باید بگویم شهید مدرس مصداق حرف هایی بود که می زد. وی استکبار ستیز و ساده زیست بود و لباس ایرانی می پوشید و به مردم هم توصیه می کرد که این گونه باشند.

وی در ادامه جلسه با انتقاد از عملکرد برخی از بانک ها گفت: بانک ها به قوانین مصوب مجلس عمل نمی کنند. بر اساس مصوبه مجلس قرار بر این بود که از محل اجرای طرح های اشتغال به عنوان ضمانت بانکی مورد استفاده قرار گیرد اما اکثر بانک ها این موضوع را قبول نمی کنند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید به بانک ها در حوزه ضمانت بانکی تذکر جدی داده شود. بر اساس قانون، باید کارت یارانه به عنوان ضمانت پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری باشد اما بانک ها آن را قبول نمی کنند.

نیک بین ادامه داد: بانک ها برای پرداخت وام ازدواج نیز پدر جوانان را درآورده اند. بانک ها در صورتی وام ازدواج می دهند که ضامن کارمند و همچنین کسر از حقوق به آنها ارائه شود اما سوال آن است که مگر چند میلیون کارمند حقوق بگیر در کشور داریم که بانک ها از مردم ضامن کارمند می خواهند؟

وی اظهار داشت: تعداد کارمندان دولت کمتر از ۵ میلیون نفر است و مردم از کجا ضامن کارمند پیدا کنند؟ نتیجه این رفتار بانک ها باعث شده که برخی از افراد وام ازدواج و فرزندآوری را بفروشند که باید به بانک هایی که قانون را رعایت نمی کنند، تذکر جدی داده شود.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط