بهترین و بدترین ارز دیجیتال زیر یک دلار در هفته قبل

بهترین و بدترین ارز دیجیتال زیر یک دلار در هفته قبل

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲ زمان مطالعه : 4 دقیقه
سرویس اقتصادی - پالیگان در یک هفته قبلی دو برابر بیت‌کوین بازدهی داشته است. هولدر‌های ریپل، ترون، استلار و ایاس در همین مدت ضرر کردند

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فرارو - بیت کوین به عنوان رهبر بازار ارز دیجیتال روز های آرامی را تجربه می کند. در یک هفته قبلی یعنی حدفاصل دوشنبه هفتم آذر تا امروز ۱۴ آذر، قیمت بیت کوین از کف کانال ۱۶ هزار دلار سمت پله های ابتدایی محدوده ۱۷ هزار دلار رفته است تا بازدهی آن کمتر از مثبت پنج درصد لحاظ شود. در همین بازه زمانی بین انواع ارز دیجیتال زیر یک دلار، پالیگان اوضاع بهتری داشته و سرمایه گذاران آن تقریبا دو برابر هولدر های بیت کوین سود نصیبشان شده است. آن طرف ماجرا، ریپل، ترون، استلار و ایاس قرار دارند که بازدهی هفتگی آن ها در این مدت منفی بوده است.

۱- پالیگان در یک هفته گذشته بین سرشناس ترین انواع ارز دیجیتال زیر یک دلار، بهترین وضعیت را داشته است. هولدر های پالیگان در این مدت به سود تقریبا ۱۰ درصدی رسیدند. چون قیمت پالیگان امروز دوشنبه پنجم دسامبر یعنی ۱۴ آذر به ۰.۹۴۱ دلار یعنی به پول خودمان تقریبا ۳۴ هزار ۳۸۰ تومان رسید درحالی که یک هفته قبل خرید آن ۰.۸۶۲ دلار هزینه داشت. با این حال سرمایه گذاران پالیگان نسبت به یک ماه قبل نزدیک ۲۰ درصد ضرر کردند.

۲- دوج کوین از حیث تسلط به بازار پشت سر پالیگان ایستاده است. پالیگان هشتمین و دوج کوین درحال حاضر نهمین ارز دیجیتال مهم دنیاست و سرما یه گذاران آن در یک هفته اخیر تقریبا ۵.۵ درصد سود نصیبشان شده است. قیمت دوج کوین که امروز دوشنبه پنجم دسامبر به ۰.۱۰۷ دلار (تقریبا چهار هزارتومان) رسید، دوشنبه پیشین ۰.۱۰۳ دلار بود. بد نیست بدانید آن هایی که در کیف پولشان دوج کوین دارند، نسبت دوشنبه دو هفته قبل کمی بیش از ۲۵ درصد سود کرده اند.

۳- استلار با نماد XLM و سهم تقریبا دو دهم درصدی از معاملات بازار، درحال حاضر بیست وپنجمین ارز دیجیتال مهم دنیاست. قیمت استلار امروز دوشنبه پنجم دسامبر ۰.۰۸۸ دلار به ثبت رسید تا سرمایه گذاران آن نسبت به هفته قبل متحمل ضرر سه درصدی شوند. چون دوشنبه هفته قبل ارزش استلار ۰.۰۹۰ دلار بود. تریدر هایی که از یک سال پیش در کیف پولشان استلار داشتند، تقریبا ۷۰ درصد سرمایه شان آب رفته است.

۴- قیمت ترون امروز دوشنبه ۱۴ آذر به ۰.۰۵۳ دلار رسید. رقمی که بازدهی هفتگی ترون را تقریبا منفی یک درصد نشان می دهد. دوشنبه هفته قبل خرید ترون ۰.۵۴ دلار تمام می شد و حالا شاهد افت ۰.۰۱ دلاری ارزش آن هستیم. نمودار ترون نشان می دهد در بازه یک ساله، شش ماهه و یک ماهه بازدهی آن منفی است. ترون یا همان TRX الان تقریبا نیم درصد از سهم بازار را دراختیار دارد و از این حیث شانزدهمین ارز دیجیتال بازار به حساب می آید.

۵- قیمت ترا کلاسیک نسبت به قله تاریخی خود تقریبا ۱۰۰ درصد ریخته است. نیمه فروردین امسال مصادف با نوامبر ۲۰۲۲ ارزش ترا کلاسیک تا محدوده ۱۲۰ دلار رشد کرد، اما الان جزو ارز های دیجیتال زیر یک دلار دسته بندی می شود. با این اوصاف هنوز فعل و انفعالات ترا کلاسیک برای ترید رهای ایرانی اهمیت دارد و سرمایه گذاران آن ظرف یک هفته گذشته به سود ۹ درصدی رسیدند. قیمت ترا کلاسیک امروز دوشنبه ۱۴ آذر ۰.۰۰۰۱۷۷ دلار به ثبت رسید و خرید آن دوشنبه هفته قبل ۰.۰۰۰۱۶۳ دلار تمام می شد.

۶- ریپل با نماد اختصاری XRP یکی از مهمترین ارز های دیجیتال دنیاست و الان از نظر تسلط به بازار در جایگاه هفتم قرار دارد. امروز دوشنبه ۱۴ آذر خرید ریپل ۰.۳۹۱ دلار یعنی به پول خودمان ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان هزینه داشت درحالی که دوشنبه هفته قبل آن را ۰.۴۰۴ دلار معامله می کردند. به این ترتیب در یک هفته گذشته سرمایه گذاران ریپل تقریبا ۱.۵ درصد ضرر کردند.

۷- قیمت ایاس امروز دوشنبه ۱۴ آذر به ۰.۹۳۷ دلار رسید تا بازدهی هفتگی آن تقریبا منفی یک درصد لحاظ شود. ایاس یا همان EOS سهم تقریبا یک دهم درصدی از کل معاملات بازار ارز دیجیتال را دراختیار دارد و دوشنبه هفته قبل ۰.۹۴۹ دلار ارزش داشت. نمودار ایاس نشان می دهد هولدر های آن در بازه یک ساله، شش ماهه و ماهانه، به ترتیب ۷۰، ۲۵ و ۲۰ درصد ضرر کردند.

۸- کاردانو که با اسم ADA شهرت دارد، در یک هفته قبلی بازدهی مثبت سه درصدی داشته است. قیمت کاردانو امروز دوشنبه ۱۴ آذر به ۰.۳۲۶ دلار دلار یعنی تقریبا ۱۲ هزار تومان رسید، اما دوشنبه هفته قبل خرید آن ۰.۳۱۸ دلار هزینه داشت. باوجود رشد سه درصدی قیمت کاردانو در یک هفته اخیر، ارزش آن نسبت به یک سال قبل نزدیک ۷۵ درصد آب رفته است، هولدر های آن درمقایسه با شش ماه قبل متحمل ضرر ۴۷ درصدی شدند و بازدهی ماهانه این ارز دیجیتال حدود منفی ۲۰ درصد تخمین زده می شود.

تغییرات قیمت انواع ارز دیجیتال زیر یک دلار در یک هفته قبلی

انواع ارز دیجیتال

دوشنبه هفت آذر

دوشنبه ۱۴ آذر

بازدهی هفتگی

ریپل

۰.۴۰۴ دلار

۰.۳۹۱ دلار

منفی ۱.۵ درصد

دوج کوین

۰.۱۰۳ دلار

۰.۱۰۷ دلار

مثبت ۵.۵ درصد

کاردانو

۰.۳۱۸ دلار

۰.۳۲۶ دلار

مثبت سه درصد

پالیگان

۰.۸۶۲ دلار

۰.۹۴۱ دلار

مثبت ۹.۵ درصد

ترون

۰.۰۵۴ دلار

۰.۰۵۳ دلار

منفی یک درصد

استلار

۰.۰۹۰ دلار

۰.۰۸۸ دلار

منفی سه درصد

ایاس

۰.۹۴۹ دلار

۰.۹۳۷

منفی یک درصد

ترا کلاسیک

۰.۰۰۰۱۶۳ دلار

۰.۰۰۰۱۷۷ دلار

مثبت ۹ درصد

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط