اتحادیه دام سبک: قیمت گوشت قرمز حداکثر 200هزار تومان است

اتحادیه دام سبک: قیمت گوشت قرمز حداکثر 200هزار تومان است

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به نرخ دام زنده حداکثر قیمت گوشت شقه گوسفندی بره نر ۲۰۰هزار تومان، میش ۱۲۰هزار تومان و بز ۱۰۰هزار تومان است اما در بازار و حتی در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران نیز گران‌فروشی می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فرارو - مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به نرخ دام زنده حداکثر قیمت گوشت شقه گوسفندی بره نر ۲۰۰هزار تومان، میش ۱۲۰هزار تومان و بز ۱۰۰هزار تومان است اما در بازار و حتی در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران نیز گران فروشی می شود.

افشین صدر دادرس مدیرعامل اتحادیه دام سبک در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: قیمت گوشت قرمز در بازار ربطی به تولید ندارد و عوامل خارجی قیمت گوشت را در بازار تعیین می کنند.

وی افزود: میانگین قیمت دام زنده نر در کشور 85 هزار تومان است هرچند این محصول در رنج قیمت 80 تا 100 هزار تومان به فروش می رسد به طوری که در استان خوزستان که صادرات دارد 100 هزار تومان و در استان مرکزی 80 هزار تومان است.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک ادامه داد: نسبت تبدیل دام زنده به لاشه یا شقه 45 درصد است بنابراین حداکثر قیمت گوشت قرمز در بازار نباید بیشتر از 200 هزار تومان در هرکیلوگرم باشد.

وی تصریح کرد: فعالان بازار گوشت هر کیلوگرم میش زنده را 50 هزار تومان و بز را 40 هزار تومان می خرند که در نتیجه گوشت شقه این دام ها نباید بیش از 100 هزار تومان به فروش برسد اما چنین قیمت هایی در بازار یافت نمی شود زیرا آنها را به اسم گوشت گوسفندی نر بره به فروش می رسانند.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: قیمت دام زنده کمی افزایش داشته است اما جهش قیمت گوشت قرمز در بازار ربطی به تولیدکننده ندارد و این عوامل بازار هستند که قیمت ها را تعیین می کنند که نزدیک شدن به بازار شب یلدا و شب عید نیز در این زمینه تأثیرگذار است.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط