کوپن می تواند مشکل معیشتی مردم را حل کند؟ -  تحلیل یک کارشناس درمورد اثرگذاری یارانه ها روی اقتصاد خانوار
سرویس اقتصادی - یک کارشناس بازار کار گفت: اگر فکر کنیم ما مثل زمان جنگ می‌توانیم با کوپن مشکلات اقتصادی مردم را حل کنیم که معیشت ضرورت و پایه اصلی است، ساده‌انگارانه است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - حمید حاج اسماعیلی در گفت وگو با خبرگزاری خبرآنلاین اظهار داشت: آنچه که موجب نگرانی و مشکلات عدیده برای کشور شده و به نظر من باید از آن به عنوان یک بحران اجتماعی یاد کنیم، جمعیت گسترده حقوق بگیر کشور هستند که حدود ۹ دهک از ۱۰ دهک واجد شرایط و مستحق دریافت یارانه هستند و این یارانه ها نتوانسته مشکلات آن ها را حل کند.

حاج اسماعیلی افزود: این که دولت روش را عوض کند و تبدیل به کوپن کند، شرایط را عوض نمی کند. چون آنچه که ما از آن غفلت کردیم و کمتر در نظرات کارشناسی و بازنگری و حمایت های اقتصادی و اجتماعی در خصوص سوبسیدها و یارانه ها در نظر گرفتیم، نگاه ها و نیازهای جدیدی است که مردم متناسب با شرایط اجتماعی فعلی و شرایط جدید جهانی نیاز دارند و آن را باید برای آن ها تامین کنیم.

وی تصریح کرد: ما فکر می کنیم الان دوران جنگ هست و مردم همان کالاهای اساسی را نیاز دارند و اگر آن ها را تامین کنیم، مشکلات برطرف می شود. واقعا این نیست. اگر فکر کنیم ما مثل زمان جنگ می توانیم با کوپن مشکلات اقتصادی مردم را حل کنیم که معیشت ضرورت و پایه اصلی است، ساده انگارانه است.

مشروح گفت وگو با حمید حاج اسماعیلی را (اینجا) بخوانید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط