خبر خوش درمورد تولید خودروهای ارزان  قیمت | سرنوشت ال ۹۰ ایرانی
سرویس مجله - مدیر پیش‌توسعه و تکوین محصولات ایران‌خودرو از تولید خودروهای ارزان‌قیمت با همکاری معاونت علمی خبر داد و گفت: این طرح تا ۶ ماه آینده اجرایی و محصول آن تولید می‌شود.

به نقل از ایسنا، مهندس رحیمی در نشست آنلاین نیازهای ایران خودرو با اشاره به برنامه همکاری های شرکت ایران خودرو با بخش های علمی و تحقیقاتی کشور، گفت: ما تفاهم نامه های مختلفی با بخش های هوافضای سپاه، جهاد دانشگاهی، سازمان انرژی اتمی، دانشگاه علم و صنعت و سازمان صنایع دفاعی برای توسعه فناوری های مورد نیاز این شرکت منعقد کردیم.

وی توسعه موتورهای کم مصرف، گیربکس، تولید باتری های برقی موتور سیکلت و خودروهای برقی و تست و مهندسی شامل ساخت تونل باد را از زمینه های همکاری شرکت ایران خودرو با سازمان هوافضا سپاه نام برد و اظهار کرد: با جهاد دانشگاهی در زمینه های طراحی و توسعه خودرو متصل، ساخت کاتالیست، مواد پلیمری، تجهیزات و ماشین آلات تولید و خودروهای برقی و باتری تفاهم نامه هایی به امضا رسیده است.

رحیمی یادآور شد: برخی از این تفاهم نامه ها تبدیل به قرارداد شده و وارد فاز عملیاتی شده است.

مدیر پیش توسعه و تکوین محصولات ایران خودرو بااشاره به زمینه های همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: با تفاهم نامه ای که با این معاونت منعقد کردیم مقرر شد در زمینه طراحی و تولید خودروهای ارزان قیمت همکاری های مشترکی صورت گیرد که در این راستا کمیته مشترکی میان این شرکت و معاونت علمی تشکیل شده است.

رحیمی از تولید اولین نمونه خودرو ارزان قیمت با همکاری شرکت ایران خودرو با معاونت علمی طی ۶ ماه آینده تولید خواهد شد.

وی احیای پلتفرم L۹۰ با محوریت سازمان گسترش و نوسازی و توسعه فناوری های خودرویی را از زمینه های همکاری شرکت ایران خودرو با دانشگاه علم و صنعت نام برد.

رحیمی ادامه داد: ما برای توسعه محصولات خود اقدام به طراحی و تدوین نقشه راه هایی درحوزه موتور، گیربکس، سوخت های جایگزین برقی و هیبریدی کردیم. بر این اساس طراحی و ساخت موتورهای کم مصرف در راستا کاهش مصرف سوخت را در دستور کار داریم.

وی حداکثر بهره برداری از توان شرکت های دانش بنیان، صنایع دفاعی و نظامی، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی را از رویکردهای شرکت ایران خودرو در اجرای اهداف این شرکت نام برد و یادآور شد: در این راستا تولید خودرو K۱۳۲ تا پایان سال ۱۳۹۹ و K۱۲۵ تا پایان سال ۱۴۰۰ را در دستور کار داریم و عمق ساخت داخل قطعات این خودروها ۹۰ درصد است.

رحیمی سطح استاندارد این دو خودرو را یورو ۵ اعلام کرد و خاطر نشان کرد: در ساخت پلتفرم های جدید خودروهای تولید شرکت ایران خودرو مشخصه هایی چون قیمت تمام شده، عمق ساخت داخل، قابلیت برقی سازی و قابلیت پوشش سوخت های جایگزین مد نظر قرار گرفته است.

مدیر پیش توسعه و تکوین محصولات ایران خودرو ، تولید گیربکس های ۶ دنده را از دیگر برنامه های این شرکت نام برد و اضافه کرد: تا انتهای سال ۱۳۹۹ این نوع دنده ها وارد چرخه تولید و از آنها در خودروهای دنا و دنا پلاس استفاده می شود.

وی همچنین به تلاش این شرکت در زمینه تولید خودروهای برقی اشاره کرد و گفت: بر اساس مطالعاتی که بر بازار جهانی خودروهای برقی داشتیم برنامه زمان بندی ما در این عرضه تدوین شد که بر این اساس در سال ۲۰۲۵ میران تولید خودروهای برقی ۷ درصد و تا سال ۲۰۳۰ این میزان به ۱۲ تا ۱۴ درصد خواهد رسید.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط نیوز
آخرین اخبار سرویس مجله