افت بورس تهران  -  کاهش ۳۹ هزار و ۵۸۸ واحدی شاخص کل

افت بورس تهران - کاهش ۳۹ هزار و ۵۸۸ واحدی شاخص کل

۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - بازار سهام امروز یکشنبه ۲۷ مهرماه را با افت آغاز کرد و شاخص کل با کاهش ۳۹ هزار و ۵۸۸ واحد در محدوده یک میلیون و ۵۲۱ هزار واحد قرار دارد.

در معاملات امروز بازار سرمایه تا ساعت ۱۰:۵۵ شاخص کل با ۳۹ هزار و ۵۸۸ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۵۲۱ هزار واحد را بر روی نماگر اصلی بازار به ثبت رساند. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۳۷۸۱ واحد کاهش به رقم ۴۰۸ هزار و ۱۷۶ واحد رسید. معامله گران امروز تا این ساعت ۵۰۰ هزار و ۵۸۳ معامله به ارزش ۳۶ میلیارد و ۳۸۷ میلیون ریال انجام داده اند.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین،  معدنی و صنعتی گل گهر، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و پالایش نفت بندرعباس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.  

فرابورس نیز با ۲۸۴ واحد کاهش رقم ۱۷ هزار و ۷۹۰ واحد را ثبت کرد. معامله گران این بازار تا این ساعت ۳۷۴ هزار و ۸۰۵ معامله انجام داده اند که ۲۱ میلیارد و ۲۲۸ میلیون ریال ارزش داشت.

پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب و تولید نیروی برق دماوند  نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.  

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط نیوز