شکّرشکن شوند همه طوطیان هند
زین قند پارسی که به بنگاله می برند

شکّرشکن شوند همه طوطیان هند زین قند پارسی که به بنگاله می برند

۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - به گواهی تاریخ ایرانیان از دیرباز یکی از بنیان‌گذاران ساخت قند در جهان بوده‌اند؛ ولی سابقه تولید قند در ایران به روش صنعتی چندان طولانی نیست و می‌توان گفت کارخانه‌های تولید قند در زمان پهلوی اول رونق گرفتند.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از فرارو -

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از فرارو - فراروـ از آنجا که شکر مهم ترین ماده در پخت انواع شیرینی است، می توان گفت شروع این هنر به زمان رضا شاه و سلطنت پهلوی بر می گردد که کارخانه های قند راه اندازی شدند و بعد از آن کافه قنادی ها یکی یکی سر بر آوردند. هرچند ناصرالدین شاه قاجار در اقدامی ملی تصمیم گرفته بود به جای وارد کردن قند و شکر از روسیه و بلژیک به تولید داخلی قند وطنی اقدام کند، بخت با او یار نبود.

دولت های فخیمه بیگانه که از جریان توتون و تنباکو دل خوشی نداشتند و از طرفی می دانستند ایرانیان چای شان را با مویز و توت خشک می خوردند، پس با فتوای «الیوم استعمال قند و شکر بای نحو کان محاربه با امام زمان است» به راحتی قندان ها را می شکنند و کک شان هم از کمبود قند نمی گزد. القصه وارد میدان شدند و جوری تاختند که توانستند کارخانه قند و خط تولید ملی را طی فقط دوازده روز به تعطیلی بکشانند. ما در این ورق از کتاب تاریخ مان فقط یک میرزای شیرزای کم داشتیم!

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز