ششمین دوره ثبت نام مسکن حمایتی به زودی شروع می شود

ششمین دوره ثبت نام مسکن حمایتی به زودی شروع می شود

۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس مجله - معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز ششمین دوره ثبت نام مسکن حمایتی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از همشهری - ایلنا، محمود محمودزاده افزود: به زودی ششمین دوره ثبت نام مسکن حمایتی آغاز می شود. البته یکسری امکانات جدید به این پروژه و طرح مسکن حمایتی اضافه شده است و فارغ از نام و... سیاست دولت این است که حداکثر حمایت از پروژه مسکن حمایتی را انجام دهد بنابراین متقاضیان از این بابت نگران نباشند و بدون نگرانی ثبت نام و مراحل بعد از آن را طی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تغییر سامانه و سایت ثبت نام مسکن حمایتی گفت: سایت از نظر سخت افزاری و نرم افزاری تغییری نمی کند و ممکن است صفحه ای به آن اضافه شود و تفاوتی با صفحات قبلی ندارد.این اطمینان را به ثبت نام کنندگان و افرادی که وارد پروژه شده اند می دهیم که برای مسکن حمایتی یک سیاست واحد به اجرا می رسد و در این باره هیچ نگرانی وجود ندارد.

وی درباره رایگان بودن زمین در طرح جدید مسکنی اظهار کرد: درباره زمین مورد نیاز ساخت مسکن حمایتی قانون اراضی ۹۹ ساله را در نظر گرفته که اصطلاحا به آن زمین رایگان می گویند. در پروژه های حمایتی قیمت زمین را از قیمت تمام شده مسکن جدا می کنیم و این اراضی تقریبا رایگان است و با یک اجاره مختصری که به صورت سالانه پرداخت می شود این اراضی به صورت ۹۹ در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: البته مسکن مشارکتی موضوع کاملا متفاوتی دارد که در این پروژه ها آورده دولت زمین با قیمت کارشناسی است و سازنده با برآورد قیمت تمام شده، در این پروژه حضور پیدا می کند و پس از اتمام کار تقسیم سهمی بین دولت و سازنده صورت می گیرد. این پروژه های مشارکتی تولید مسکن برای گروه و دهک های متوسط به بالا هستند. اما ساختار پروژه های مشارکتی کاملا متفاوت است.

در پاسخ به این سئوال که آیا طرح جهش تولید مسکن مصوب مجلس متفاوت از طرح مسکن ملی به اجرا می رسد، اظهار کرد: در ابتدا باید تاکید کنم که هر تصمیمی که دولت سیزدهم برای پروژه حمایتی بگیرد شامل حال متقاضیان و ثبت نام کنندگان مسکن ملی هم می شود و در این باره هیچ نگرانی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه پروژه با شرایط یکسان برای تمام ثبت نام کنندگان حرکت می کند، ادامه داد: پس از اینکه چارچوب طرح و ساختار اجرایی جهش تولید مسکن به تایید مراجع ذی ربط رسید، اعلام عمومی خواهیم کرد و هیچ محدودیت در ثبت نام ها وجود نخواهد داشت تمام واجدان شرایط و افراد فاقد مسکن بدون محدودیت امکان ثبت نام در شهرهایی که زمین تامین شده، خواهند داشت.

منبع : همشهری آنلاین