مزایای ماسک نشاسته و روغن زیتون برای مو

مزایای ماسک نشاسته و روغن زیتون برای مو

۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - استفاده از ماسک نشاسته و روغن زیتون باعث افزایش سرعت رشد مو می‌شود، زیرا حاوی روغن زیتون و ویتامین A است و برای تحریک گردش خون و تقویت فولیکول‌های مو مؤثر است.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از فرارو - نشاسته فواید زیادی برای سلامتی و زیبایی به ویژه مو دارد و باعث بلند شدن، تراکم و درخشندگی آن می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اخبار الیوم، مو تاج زیبایی و یکی از مهمترین قسمت های بدن است که برای رشد طبیعی و تزئین آن به مواد مغذی و مواد معدنی زیادی احتیاج دارد. خیلی از افراد از مشکل ریزش مو رنج می برند و در نهایت مجبور می شوند برای داشتن مو های سالم، صاف و زیبا به فکر راه چاره ای باشند.

استفاده از ماسک نشاسته و روغن زیتون باعث افزایش سرعت رشد مو می شود، زیرا حاوی روغن زیتون و ویتامین A است و برای تحریک گردش خون و تقویت فولیکول های مو مؤثر است.

روغن زیتون حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به مرطوب سازی و تقویت مو ها از ریشه کمک می کند. روغن زیتون از مو ها و پوست سر محافظت می کند، زیرا حاوی مواد ضد باکتریایی است، خارش سر را از بین می برد و عاری از عفونت است.

یکی از مهمترین خواص مخلوط کردن روغن زیتون و نشاسته این است که حاوی مواد ضد قارچی است که باعث می شود، شوره سر برداشته شود و دوباره تجدید نشود، نرمی مو افزایش یافته و ریزش و شکنندگی مو کاهش یابد.

نشاسته به رشد مو ها کمک می کند، زیرا حاوی اسید های آمینه و ویتامین هایی است که سلول های مو را بازسازی می کند و باعث رشد سریع و سالم مو ها می شود؛ بنابراین، بسیاری از زنان از نشاسته استفاده می کنند، زیرا این ماده طبیعی برای صاف کردن و مراقبت از مو ها مناسب است و از مواد شیمیایی به دلیل اثرات مضر و منفی آن اجتناب می شود.

منبع : فرارو