روز پرنوسان بورس  -  افزایش 853 واحدی شاخص کل

روز پرنوسان بورس - افزایش 853 واحدی شاخص کل

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - شاخص کل بورس امروز با افزایش ۸۵۳ واحدی به یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۹۶۳ واحد رسید.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از همشهری - همشهری آنلاین، امروز دوشنبه (۲۶ مهر ۱۴۰۰) شاخص کل بورس با افزایش ۸۵۳ واحدی به یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۹۶۳ واحد رسید.

معاملات بازار سرمایه امروز نیز روز پرنوسانی را پشت سر گذاشت. شاخص کل که در ابتدای کار مهاملات امروز روندی منفی را پش گرفته بود و بیش از ۵ هزار واحد نیز منفی شد، در ادامه تغییر جهت داد و توانست نزول را جبران کرده و با افزایش کم رمق ۸۵۳ واحدی امروز را به پایان ببرد.

در ابتدایی معاملات امروز روندی نزولی داشت و پس از افت بیش از ۵ هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحدی رسید اما در ادامه معاملات به دلیل افزایش تقاضا مسیرنزولی شاخص تغییر کرد و در نهایت شاخص کل با رشد ۸۵۳ واحدی در سطح یک میلیون و ۴۳۶ هزار واحد به کار خود پایان داد.

اما شاخص کل (هم وزن) امروز با ۴ هزار و ۳۴۷ واحد کاهش به ۳۹۳ هزار و ۹۶۳ واحد رسید.

معامله گران امروز در بازار سرمایه ۵۱۱ هزار و ۳۷۰ معامله به ارزش ۵ هزار و ۵۳۳ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای فملی، شاراک، کچاد، شخارک، جم، ومعادن و شفن بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای شپنا، پارس و کالا نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند.

اما امروز شاخص فرابورس با کاهش ۱۰۷ واحدی به ۲۰ هزار و  ۳۰۶ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۳۳۲ هزار و ۹۹۵ معامله به ارزش ۴ هزار و ۸۶۸ میلیارد تومان بود.

امروز نمادهای فرابورس، فجهان، دماوند و دی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند. نمادهای زاگرس، آریا و کگهر نیز بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص فرابورس داشتند. نماد زاگرس امروز بیشترین تاثیر را بر شاخص فرابورس داشت که تاثیری مثبت بود.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط نیوز