برای مبتلا نشدن به کرونا چه خوراکی هایی بخوریم؟

برای مبتلا نشدن به کرونا چه خوراکی هایی بخوریم؟

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس مجله - بنا به پژوهش‌ها و گزارش‌های میدانی، تقویت سیستم ایمنی بدن می‌تواند بر مواجهه قوی‌تر بدن با کرونا تاثیر مستقیم داشته باشد. با غذای سالم می‌توان به جنگ کرونا رفت.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از همشهری - همشهری آنلاین جام جم آنلاین، رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: به دلیل اهمیت این موضوع، سازمان بهداشت جهانی شعار جهانی امسال را «مبارزه همگانی با کرونا در محیط سالم با تولید و مصرف غذای سالم» گذاشته است.

نسرین یادگاری افزود: بر اساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی، غذایی که انتخاب و مصرف می کنیم نه تنها بر سلامتی مان، بلکه بر نحوه عملکرد سیستم های کشاورزی و غذایی اثرگذار است.

وی تاکید کرد: سیستم های کشاورزی-غذایی نابرابری ها و بی عدالتی های عمیقی را در جوامع مختلف آشکار کرده به طوری که تعداد زیادی (حدود ۳ میلیارد نفر در جهان) نمی توانند رژیم غذایی سالم داشته باشند و علاوه بر شیوع سوء تغذیه، پروتئین، انرژِی و کمبود ریزمغذی ها، اضافه وزن و چاقی و بیماری های غیرواگیر مرتبط با تغذیه همچنان در حال افزایش است.

یادگاری افزود: در همه گیری کرونا و تبعات اقتصاد ناشی از آن بر وضعیت تغذیه و امنیت غذایی خانوار و نقش تغذیه در تقویت سیستم ایمنی بدن، تاکید سازمان های بین المللی بر این است که کشورهای جهان برای تغذیه حدود ۱۰ میلیارد نفر در سال های آینده (۲۰۵۰) باید به ایجاد سیستم های پایدار کشاورزی و غذایی متهد شوند.

رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در شرایط فعلی بحران کووید ۱۹ در جهان، افزایش فقر ناشی از بیکاری و کاهش درآمد خانوارها باعث شده میلیون ها نفر به کمک غذایی فوری نیاز داشته باشند و این در حالی است که این روز جهانی برای دومین سال متوالی است که جهان با آثار گسترده این همه گیری مقابله می کند، برگزار می شود.

یادگاری در ادامه خاطرنشان کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی و البته مصرف میوه و سبزیجات خطر ابتلا به کرونا ۴۰ درصد کاهش و نیز با مصرف روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب و سایر مایعات از ابتلا به کرونا پیشگیری به عمل می آید.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط نیوز