زوج مبتلا به کرونا فراری از محل قرنطینه در هلند دستگیر شدند

زوج مبتلا به کرونا فراری از محل قرنطینه در هلند دستگیر شدند

۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - پلیس هلند یک زوج مبتلا به کرونای ورودی از آفریقای جنوبی را که از هتل محل قرنطینه گریخته بودند تا از این کشور خارج شوند، بازداشت کرد.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از همشهری - گاردین این زوج شامل یک زن پرتغالی و یک مرد اسپانیایی، روز جمعه پیش از ممنوعیت پروازها از آفریقای جنوبی به علت شیوع سویه ی اومیکرون وارد فرودگاه شیپول آمستردام پایتخت هلند شدند و پس از مثبت شدن آزمایش کرونای یکی از آنها در یک هتل نزدیک فرودگاه ایزوله شده بودند.

این زوج هنگامی که روز یکشنبه بعدازظهر سوار یک هواپیمای دیگر شده بودند تا از فرودگاه شیپول آمستردام به اسپانیا بروند، بازداشت شوند.

سخنگوی نیروی پلیس ملی هلند اعلام کرد که این زوج تقریبا بدون سروصدا و مقاومت کردن از هواپیما پیاده شدند.

این زوج در بیمارستان ایروله شدند و به خاطر زیر پا گذاشتن مقررات قرنطینه هلند تحت تعقیب قرار گرفتند.

در مجموع ۶۲۴ مسافر با دو پرواز شرکت هوایی ملی هلند (کی ال ام) از شهرهای ژوهانسبورگ و کیپ تاون روز جمعه صبح وارد آمستردام شده بودند.

این افراد برای چهار ساعت درون هواپیماهایش نگه داشتند تا آزمایش ویروس کرونایشان انجام شود. از کسانی که آزمایش منفی داشتند خواسته شد که خودشان را پنج روز در خانه هایشان قرنطینه کنند و بعد آزمایش دوباره بدهند و به افرادی که مسافر ترانزیت بودند، اجازه ادامه سفرهایشان داده شد.

۶۱ مسافر از میان این مسافران که آزمایش شان مثبت شده بود، با همراهانشان در یک هتل در نزدیکی فرودگاه ایزوله شدند. در ۱۳ نفر از این افراد سویه ی اومیکرون شناسایی شد.

وزیر بهداشت هلند از همه افرادی که در روزهای اخیر از آفریقای جنوبی وارد این کشور شده اند،خواستند در کوتاه ترین زمان ممکن آزمایش کرونا بدهند.

منبع : همشهری آنلاین