اسب های آبی هم کرونا گرفتند

اسب های آبی هم کرونا گرفتند

۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - دو اسب آبی در باغ‌وحش آنتورپ در بلژیک در نخستین موارد گزارش‌شده در این گونه جانوی آزمایش مثبت کرونا پیدا کردند.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از همشهری - رویترز این دو اسب های آبی به نام «ایمانی» ۱۴ ساله و «هریمن» ۴۱ ساله به جز آبریزش بینی علامتی از کووید-۱۹ نداشتند، اما به گفته مقامات باغ وحش بلژیکی این دو حیوان به عنوان اقدامی احتیاطی در قرنطینه گذاشته شده اند.

فرانسیس ورکامن، دامپزشک باع وحش گفت: «تا جایی که من می دانم این نخستین باری در این گونه جانوری ابتلا به کرونا گزارش می شود. موارد ابتلای جانوری در سراسر جهان عمدتا در میمون های بزرگ و گربه سانان رخ داده است.»

تصور بر این است که کروناویروس جدید یا «سارس-کوو-۲» از حیوان به انسان منتقل شده باشد و ثابت شده است که این ویروس می تواند از انسان ها به حیوانات منتقل شوند.

حیوانات خانگی از جمله گربه ها، سگ ها و موش خرماها به دنبال تماس با صاحبانشان دچار عفونت کرونا شده اند، اما در باغ وحش ها موارد دچار شدن به کرونا در حیواناتی مانند گربه سانان بزرگ، سمور آبی، نخستی ها و کفتارها هم گزارش شده است.

این بیماری همچنین به محل های پرورش «مینک» و حیوانات وحشی مانند گوزن هم منتقل شده است.

باغ وحش آنتورپ در حال بررسی منشا سرایت کرونا به این حیوانات است. به گفته مقامات باغ وحش، هیچکدام از این نگهبانان اخیر دچار علائم کووید-۱۹ نبوده اند یا آزمایش مثبت کرونا نداشته اند.

منبع : همشهری آنلاین