چگونه بیماری گیاهان را تشخیص دهیم؟  -  معنی تغییر رنگ برگ گیاهان آپارتمانی
سرویس مجله - محقق کشاورزی و استاد دانشگاه زنجان گفت: کودهای شیمیایی و زیستی ترکیبی از مواد غذایی مختلف است که مصرف آن به صورت محلول‌پاشی و یا از طریق ریشه غذای کامل و مناسبی را برای گیاه فراهم می‌سازد.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از همشهری - هادی سالک محقق کشاورزی و استاد دانشگاه زنجان اظهار کرد: عناصر معدنی و غذایی برای رشد گیاهان و میکروارگانیسم ها بسیار ضروری است. طبق قانون شلفورد، کمبود یا بیشبود عناصر غذایی بر روی حساسیت گیاهان در برابر بیماری ها تاثیرگذار خواهد بود. وی اضافه کرد: ۱۶ عنصر برای تغذیه غذایی گیاهان شناسایی شده است که تحت عنوان عناصر غذایی پرمصرف یا کم مصرف طبقه بندی می شود.

این محقق کشاورزی با اشاره به اینکه حدود ۱۳ عنصر معدنی دیگر وجود دارد که برای رشد و توسعه گیاه ضروری است ، افزود: عناصر غذایی با تاثیر بر روی مقاومت گیاه یا حساسیت آن در برابر پاتوژن ها و آفات، بر رشد و عملکرد گیاه تاثیر می گذارد.

وی در توضیح عناصر پرمصرف، اذعان کرد: عناصر ماکرو به مقدار زیاد در گیاه استفاده می شود و عناصر میکرو به مقدار جزیی مورد مصرف قرار می گیرد اما طبق قانون بشکه، وجود همه عناصر برای بهبود عملکرد و سلامت گیاه ضروری است. سالک، کوددهی را راهی برای جلوگیری کمبود عناصر گیاهان دانست.

این محقق در خصوص نشانه کمبود نیتروژن به عنوان عنصر پرمصرف، تشریح کرد: نیتروژن یکی از اولین و رایج ترین عناصر محدودکننده رشد گیاهان بوده و اولین نشانه های کمبود نیتروژن ابتدا در برگ های پایینی برگ های مسن ظاهر می شود.

وی ادامه داد: در اثر کمبود نیتروژن، برگ ها به رنگ سبز مایل به زرد سبز کمرنگ در می آید. از دیگر نشانه های کمبود نیتروژن می توان به کوچک شدن برگ ها، باریک و طویل شدن ساقه و نیز تشکیل نشدن شاخه های جانبی اشاره کرد، لذا برای تغذیه گیاه با نیتروژن می توان از کودهای اوره، آمونیوم، نیترات، آمونیوم سولفات، پتاسیم نیترات و سایر کودهای نیتروژن دار، مطابق توصیه کارشناسان استفاده شود.

این استاد دانشگاه زنجان به نشانه کمبود فسفر در گیاهان نیز اشاره کرد و گفت: فسفر بعد از نیتروژن رایج ترین عنصر غذایی گیاهان بوده که در تولید اندام های زایشی، تشکیل گل و دانه، ریشه زایی، تشکیل میوه، افزایش اندازه میوه و زودرسی گیاهان نقش بسزایی دارد.

وی یادآور شد: نشانه های کمبود ابتدا در برگ های پیر پایینی مشاهده می شود. در اثر کمبود فسفر، برگ ها به رنگ سبز تیره مایل به آبی یا ارغوانی بنفش در می آیند و گاهی لکه ها و یا نوارهایی به همین رنگ بر روی پهنک برگ ظاهر می شود. از بارزترین نشانه های کمبود فسفر، ایجاد رنگ ارغوانی در برگ ها و کوتولگی گیاه است. از رایج ترین کودهای فسفره نیز می توان به سوپر فسفات ساده معمولی، سوپر فسفات تریپل و آمونیوم فسفات اشاره کرد.

این محقق درباره کمبود عنصر ضروری پتاسیم در گیاهان نیز خاطرنشان کرد: نشانه های کمبود پتاسیم در گیاه از نقش های پتاسیم در گیاه می توان به افزایش مقاومت گیاهان در برابر سرمازدگی، آفات، بیماری ها و افزایش کیفیت محصول اشاره کرد.

منبع: ایسنا

منبع : همشهری آنلاین