با کم حرفی شوهرم چه کنم؟

با کم حرفی شوهرم چه کنم؟

۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - من هر روز ریز به ریز اتفاقاتی که برایم افتاده را برای شوهرم تعریف می‌کنم اما همسرم گاهی موضوعات کلی را هم فراموش می‌کند بگوید و خیلی کم با من صحبت می‌کند. صحبت‌های حجت‌الاسلام دهنوی را در این باره بخوانید.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از همشهری - «من هر روز ریز به ریز اتفاقاتی که برایم افتاده را برای شوهرم تعریف می کنم این تعریف ها گاهی شامل محتوای برنامه تلویزیونی ای که دیده ام و گفتگوهای معمولی ام با دیگران و... می شود. اما همسرم گاهی موضوعات کلی را هم فراموش می کند بگوید و خیلی کم با من صحبت می کند. آیا این کم حرفی او دلیل خاصی دارد؟!»

حجت الاسلام دهنوی در این باره می گوید: «مرد اهل سکوت است و زن اهل حرف است. نباید از همسرتان انتظار داشته باشید پا به پای شما صحبت کند. خانم ها تقریبا روزانه دو و نیم برابر آقایان صحبت می کنند. اگر شوهر شما در مقایسه با مردان دیگر کمتر صحبت می کند. ممکن است دارای تیپ شخصیتی درونگرا باشد. پس انتظار زیادی نداشته باشید و با تدبیر و به تدریج او را به سخن آورید. اگر درونگرا نیست. با دیگران حرف می زند اما با شما چنین نیست. علت های مختلفی را می توان برشمرد:

۱- سکوتش به نشانه اعتراض است. 

۲- شما حرف هایش را به دیگران منتقل می کنید. 

۳- وقتی حرف می زند او را سرزنش می کنید. 

۴- با توجه به ویژگی جزئی نگری زنانه وارد جزئیات می شوید و همین باعث می شود اطلاعات کلی را هم در اختیار شما قرار ندهد. »

منبع: فارس

منبع : همشهری آنلاین