معنی رنگ بسته بندی مرغ ها  -  مرغ سنگین وزن بهتر است یا سبک؟  -  این مرغ ها باکیفیت هستند
سرویس مجله - مصرف مرغ به صورت فله ممکن است شما را دچار مشکلات سلامتی کند اما مرغ‌های بسته‌بندی هم یکسان نیستند و با درجات کیفی و رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از همشهری - چند سالی است مصرف مرغ کامل فله توصیه نمی شود و مرغ های کامل بسته بندی شده موجود در بازار هم درجه بندی شده اند؛ به این موضوع دقت داشته اید؟

مرغ یکی از پروتئین های پرمصرف خانوار ایرانی است و سازمان دامپزشکی نظارت خوبی بر بهداشت این فرآورده غذایی دارد؛ یکی از اقدامات اساسی که مدتی است انجام شده درجه بندی مرغ های بسته بندی موجود در بازار است.

رنگ بخش پایینی پلاستیک مرغ حاکی از درجه آن است: پلاستیک رنگ سبز به معنای مرغ A+، رنگ آبی مربوط به مرغ درجه A و نارنجی نشانگر مرغ درجه B است به این ترتیب مرغ A و A+ درجه یک و B درجه دو است.

این طرح که در ابتدا به ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ و درجه بندی محصول کشتارگاهی منجر شد نشان می دهد که مرغ خریداری شده به صورت اتوماتیک ذبح شده یا دستی. این واقعیت بر کیفیت و سلامت گوشت این ماکیان موثر است.

معنی رنگ بسته بندی مرغ ها  -  مرغ سنگین وزن بهتر است یا سبک؟  -  این مرغ ها باکیفیت هستند

شرکت های بسته بندی مرغ موظفند درجه محصول خود را ذکر کنند.

مرغ نارنجی به طریق دستی کشتار شده و امعاء و احشاء داخلی مرغ مانند شش ها، نای و مری در لاشه باقی می ماند. اما اگر به صورت اتوماتیک آماده شده باشد و همه امعاء و احشا کاملا تخلیه و با چیلر هوایی سرد شوند A+ و اگر تنها با خط دو کشتار و با چیلر آبی خنک شوند گرید یا درجه آنها A خواهد بود.

همچنین مرغ درجه یک وزن کمتری نسبت به مرغ های نارنجی (حداکثر ۲۲۰۰ گرم) دارد. مرغ A+ حداکثر وزنی که می تواند داشته باشد ۱۳۰۰ تا ۲۰۰۰ گرم است و مطمئنا کیفیت بالاتری دارد.

پس روی مرغ سبز، آزمایش های بیشتری شده و از لحاظ روش کشتار، تخلیه احشا درونی شکم همچنین از لحاظ کیفیت گوشت از دیگر مرغ ها بهتر است اما مرغ آبی هم کیفیت خوبی دارد؛ مرغ نارنجی نیز که درجه دو است، به دلیل وجود امعاء و احشاء در شکم مرغ فسادپذیری بیشتر و ماندگاری کمتری دارد.

با این حال آنچه به نام مرغ بدون آنتی بیوتیک در بازار شناخته می شد دیگر عرضه نمی شود و همه مرغ ها برای حفظ سلامت گوشت نوع و میزان مشخصی از آنتی بیوتیک مخصوص خود را دریافت می کنند که با زمان کشتار فاصله کافی دارد و به سلامت محصول پروتئینی کمک می کند.

منبع : همشهری آنلاین