لحظه فرار جنگلبانان از چنگال شترمرغ شاخدار

لحظه فرار جنگلبانان از چنگال شترمرغ شاخدار

۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - حمله شترمرغ شاخدار صحنه ای دلهره آور را برای جنگلبانان در پارک حفاظت شده رقم زد.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از همشهری - گروهی از جنگلبانان صحنه ای دلهره آور از تعقیب شدن خود توسط یک شترمرغ شاخدار خشمگین را در استرالیا ثبت کردند. این جنگلبانان در حال گشت و گذار در کیپ یورک پنینسولا بودند که با این حیوان مواجه شدند. این حیوان با دیدن جنگلبانان که سوار بر یک موتور سه چرخ بودند به تعقیب آن ها پرداخت. این اتفاق در یک منطقه حفاظت شده در ایالت کوئینزلند استرالیا رخ داد.

ویدئویی که توسط این جنگلبانان تهیه شده لحظه تعقیب و گریز شترمرغ و جنگلبانان را به تصویر می کشد. در این ویدئو جنگلبانان در حالی که با افزودن به سرعت موتور در حال فرار از این حیوان هستند شترمرغ تلاش می کند تا فاصله خود با آن ها را کم کند. یکی از این جنگلبانان با نام " کامرون ویلسون " گفت که این اولین مواجهه او تیمش با یک شترمرغ بود.

بنا به گفته ویلسون این شترمرغ پس از مسافتی به تعقیب آن ها پرداخت و سپس با دیدن جنگلبانان دیگری که در آن حوالی و سوار بر یک کامیون بودند مسیر خود را به سمت آن ها تغییر داد. در این حادثه به ویلسون و همکارانش آسیبی وارد نشد.

  لحظه فرار جنگلبانان از چنگال شترمرغ شاخدار

گفتنی است؛ شترمرغ شاخدار علیرغم طبیعت خجالتی خود، به عنوان مرگبارترین پرنده در جهان شناخته می شود. این پرنده می تواند تا ۱.۸ متر قد بکشد و وزن آن به ۷۰ کیلوگرم می رسد. پاهای این پرنده می تواند ضرباتی مرگبار وارد کرده و چنگال های آن تا ۱۰ سانتی متر رشد می کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط