5 راه اثبات شده برای از بین بردن سریع چربی شکم

5 راه اثبات شده برای از بین بردن سریع چربی شکم

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس مجله - نشستن زیاد با افزایش چربی شکم مرتبط است. بنابراین، در طول روز به طور مکرر حرکت کنید. از آنجایی که کاهش وزن و حفظ آن برای افراد بسیار دشوار به نظر می‌رسد بهتر است در وهله نخست از افزایش وزن جلوگیری کنید.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از فرارو - چربی شکم که با عنوان چربی احشایی یا شکمی نیز شناخته می شود چربی «فعال» متابولیکی است که در اطراف اندام های اصلی مانند کبد ذخیره می شود و با شرایط سلامتی جدی مانند سرطان و دیابت مرتبط است.

به گزارش فرارو به نقل از یاهونیوز، کاهش اندازه دور کمر برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن ضروری است. این کار یک شبه رخ نمی دهد اما هر چه زودتر شروع به کار برای از بین بردن چربی شکم خود کنید زودتر احتمال ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهید.

در ادامه به پنج راه اثبات شده برای خلاص شدن از شر چربی های شکم خواهیم پرداخت:

۱- چگونه خواب بر دور کمر شما تأثیر می گذارد

شواهد زیادی وجود دارند که نشان می دهند خواب ضعیف (کم تر از هفت ساعت در شب) با اضافه وزن به خصوص چربی شکم مرتبط است. بنابراین، اگر می خواهید چربی شکم خود را تحت کنترل داشته باشید خواب را در اولویت قرار دهید. به طور معمول، چربی ترجیحا زیر پوست رسوب می کند. با این وجود، به نظر می رسد خواب ناکافی چربی را به سوی قسمت احشایی خطرناک تر هدایت می کند. نکته مهم، اگرچه در طول خواب بهبودی کاهش در کالری دریافتی و وزن وجود دارد اما چربی احشایی هم چنان می تواند افزایش یابد. این موضوع نشان می یدهد که خواب ناکافی یک محرک پیش تر شناخته نشده برای رسوب چربی احشایی و خواب جبرانی دست کم در کوتاه مدت تجمع چربی احشایی را معکوس نمی کند.

۲-روی غذای مغذی تمرکز کنید

به گفته متخصصان، خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل کلید کاهش چربی شکم است. از حذف وعده های غذایی خودداری کنید و تا حد امکان زمان غذا را ثابت نگه دارید. این کار باعث کاهش گرسنگی می شود که شما را به سوی خوردن غذاهای پرکالری و راحت مانند چیپس، شیرینی، یا سایر غذاها و نوشیدنی های پرچرب، قند و کالری سوق می دهد. کمتر از چهار ساعت غذا نخوردن به تثبیت قند خون کمک می کند و متابولیسم شما را روان نگه می دارد.

۳-نشستن طولانی مدت را کنار بگذارید

نشستن زیاد با افزایش چربی شکم مرتبط است. بنابراین، در طول روز به طور مکرر حرکت کنید. از آنجایی که کاهش وزن و حفظ آن برای افراد بسیار دشوار به نظر می رسد بهتر است در وهله نخست از افزایش وزن جلوگیری کنید. به طور دلگرم کننده، شواهدی قوی وجود دارند که نشان می دهند فعال ماندن می تواند به افراد کمک کند تا سرعت «سریع در میانسالی قرار گرفتن» را کاهش دهند یا از آن جلوگیری کنند: هر چه افراد فعال تر باشند احتمال این که وزن خود را ثابت نگه دارند بیش تر می شود هر چه بی تحرکی بیشتر باشد احتمال بیش تری. برای افزایش وزن در طول زمان وجود دارد.

۴-استرس شما را چاق می کند

استرس و اضافه وزن (به خصوص چربی شکم) متاسفانه ارتباط نزدیکی با هم دارند. استرس یک واکنش جنگ یا گریز توسط بدن ایجاد می کند که باعث افزایش آدرنالین می شود. زمانی که استرس به صورت منفی هدایت می شود مانند زمانی که استرس روزانه یا مزمن ناشی از رویدادهای زندگی منجر به نیاز به خروجی فوری نمی شود مواد مغذی اضافی آزاد شده از پاسخ استرس شما ممکن است به عنوان چربی شکم ذخیره شود. بنابراین، جای تعجب نیست که استرس بیش از حد می تواند از لاغری شما جلوگیری کند.

۵-ورزش مداوم نکته ای کلیدی است

ورزش کردن نه تنها برای سلامت کلی جسمی و روحی شما عالی است بلکه می تواند به دفع چربی شکم نیز کمک کند. در هدف گذاری خود دست کم ۱۵۰ دقیقد ورزش متوسط تا شدید در هفته را قرار دهید. این میزان فعالیت را به ۳۰ دقیقه ورزش پنج روز در هفته تقسیم کنید. هرچه تعداد دفعات، مدت و شدت فعالیت بدنی بیشتر باشد وزن بیش تری را به خصوص در ناحیه شکم از دست خواهید داد.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط