5 ترفند ساده برای مراقبت از پوست در روزهای آفتابی

5 ترفند ساده برای مراقبت از پوست در روزهای آفتابی

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس مجله - چه زمانی که درحال قدم زدن در پارک هستید و چه زمانی که در فضای آزاد روی نیمکت نشسته‌اید، پرتوهای UVA و UVB خورشید می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند. با کمک ۵ ترفند زیر همیشه می‌توانید از پوست خود در تابستان محافظت کنید.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از همشهری - عوامل تهاجمی زیست محیطی مانند آلودگی هوا می توانند پیامدهای مخرب خودشان را برای پوست داشته باشند. بنابراین پس از یک روز آفتابی و طولانی که به خانه برمی گردید، باید به پوست تان رسیدگی کنید تا مانع شکل گیری لکه های پوستی تیره، خطوط ریز، چین وچروک ها و... شوید. با کمک ۵ ترفند زیر همیشه می توانید اوقات تابستانی خوبی را سپری کنید.  

۱. همه آلودگی ها را پاک کنید 

پس از یک روز طولانی در فضاهای خارج از خانه، پوست شدیدا به یک پاک کننده یا شوینده باکیفیت و کامل نیاز دارد. یک دلیلش این است که آمیختگی ذرات ضدآفتاب ها با ذرات تعریق تابستانی می تواند پوست را چسبناک کند و شرایط نامناسبی برای آن به وجود بیاورد.  

پس پاکسازی کامل و صحیح به جداسازی همه ذرات آلودگی، چربی ها و... از پوست کمک می کند. پس بلافاصله پس از رسیدن به خانه در ساعات عصر، حتما از یک پاک کننده یا شوینده باکیفیت برای شستن صورت استفاده کنید.  

۲. از مرطوب کننده کمک بگیرید 

تماس بیش ازحد با نور خورشید می تواند شدیدا باعث خشکی پوست شود. بنابراین پس از پایان شست وشو و پاکسازی، از یک کرم آبرسان صورت کمک بگیرید. بهترین حالت هم این است که پوست هنگام به کارگیری مرطوب کننده کمی نمدار و مرطوب باشد تا بتواند ذرات مرطوب کننده را به خوبی جذب کند.  

۳. از آلوئه ورا استفاده کنید 

اگر احساس می کنید که بیش از حد در معرض تماس با نور خورشید بوده اید و پوست صورت تان کمی ملتهب شده است، می توانید از ژل آلوئه ورا استفاده کنید. این ژل نه تنها به پوست آبرسانی می کند بلکه مثل یک سپر محافظت کننده عمل می کند و احساس تسکین موقتی به وجود می آورد. البته ظرفیت شاداب کننده و طراوت بخش آلوئه ورا هم نباید نادیده گرفته شود.

۴. ماسک آبرسان صورت را امتحان کنید 

اگر به دنبال آبرسانی بیشتر هستید، بهتر است از ماسک های آبرسان صورت استفاده کنید. فرمولاسیون این ماسک ها به گونه ای است که احساس خنکی به پوست می دهند و رطوبت بیشتری را به پوست اضافه می کنند. البته برای استفاده از این ماسک ها ابتدا باید پوست صورت را بشویید و تمیز کنید. پس از به کارگیری ماسک هم باید ۱۵ دقیقه منتظر بمانید، بعد ماسک را بردارید و باقیمانده سرم ماسک را روی پوست صورت ماساژ بدهید.  

۵. رسیدگی به لب ها را فراموش نکنید 

وقتی که همه مراحل بالا را انجام دادید، از یک اسکراب لب برای جداسازی سلول های پوستی مرده از سطح پوست لب کمک بگیرید تا طراوت و شادابی به لب های شما بازگردد. بعد هم از یک نرم کننده آبرسان مخصوص لب ها استفاده کنید تا محافظت از پوست آسیب پذیر و احتمالا خشک شده لب ها به خوبی انجام بگیرد.  

منبع: سلامت

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط