در روزهایی که هوا آلوده است چه غذاهایی نخوریم؟

در روزهایی که هوا آلوده است چه غذاهایی نخوریم؟

۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - علیرضا یارقلی، متخصص طب سنتی گفت: در روز‌های آلودگی هوا، از خوردن غذا‌هایی مانند ماکارونی، فست فود، بادمجان، گوشت گاو و گوساله پرهیز کنید چرا که این قبیل غذا‌ها باعث می‌شود غلظت خون بدن بالا برود.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از فرارو - یک متخصص طب سنتی، در ارتباط با راهکار های تغذیه ای برای مقابله با آلودگی هوا، توصیه هایی ارائه داد.

به گزارش مهر، علیرضا یارقلی گفت: در روز هایی که با آلودگی هوا مواجه هستیم، بهتر است از خوردن غذا های سنگین که معده توانایی هضم آن ها را ندارد، پرهیز کنیم.

وی، مصرف شیر و مایعات را مورد تاکید قرار داد و افزود: خوردن تخم مرغ عسلی به جلوگیری از آلاینده های سرد و خشک کمک می کند.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: در روز های آلودگی هوا، از خوردن غذا هایی مانند ماکارونی، فست فود، بادمجان، گوشت گاو و گوساله پرهیز کنید چرا که این قبیل غذا ها باعث می شود غلظت خون بدن بالا برود.

یارقلی ادامه داد: بهتر است بیشتر آش ماست، آش دوغ و آش سبزیجات خورده شود، اما آش رشته به دلیل سنگینی توصیه نمی شود. در مجموع هر چیزی که سرد و خشک است و بدن را غلیظ می کند، توصیه نمی شود.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط