مصرف کمتر نمک با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است

مصرف کمتر نمک با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است

۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس مجله - مصرف زیاد سدیم با فشار خون بالا، عامل خطر اصلی بیماری‌های قلبی عروقی است. مطالعات اخیر نشان می‌دهد که دفعات افزودن نمک به غذا می‌تواند برای پیش بینی میزان مصرف سدیم فردی در طول زمان مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش سرویس مجله برخط نیوز به نقل از فرارو - محققان به رابطه بین دفعات کمتر مصرف نمک در رژیم غذایی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی پی بردند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، بر اساس مطالعه جدید کالج آمریکایی قلب و عروق، افزودن نمک اضافی به غذا ها به دفعات کمتر با کاهش خطر بیماری قلبی، نارسایی قلبی و بیماری ایسکمیک قلبی مرتبط است. حتی در میان افرادی که از رژیم غذایی به سبک DASH پیروی می کنند، مداخلات رفتاری برای کاهش مصرف نمک می تواند سلامت قلب را بیشتر بهبود بخشد.

شواهد قابل توجهی وجود دارد که مصرف زیاد سدیم را با فشار خون بالا، عامل خطر اصلی بیماری های قلبی عروقی، مرتبط می کند. مطالعات اخیر نشان می دهد که دفعات افزودن نمک به غذا می تواند برای پیش بینی میزان مصرف سدیم فردی در طول زمان مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر «لو چی»، سرپرست تیم تحقیق، گفت: «به طور کلی، ما دریافتیم افرادی که نمک اضافی به غذا های خود نمی پاشند، اغلب در معرض خطر کمتر ابتلاء به بیماری های قلبی هستند.»

وی در ادامه افزود: «ما همچنین دریافتیم وقتی بیماران پیروی کننده از رژیم غذایی DASH به دفعات کمتر نمک به غذایشان اضافه می کنند، با کمترین خطر بیماری قلبی روبرو هستند.»

در مطالعه حاضر، نویسندگان بررسی کردند که آیا تعداد دفعات افزودن نمک به غذا ها با خطر ابتلاء به بیماری قلبی در ۱۷۶۵۷۰ شرکت کننده مرتبط است یا خیر. این مطالعه همچنین ارتباط بین دفعات افزودن نمک به غذا ها و رژیم غذایی DASH را به دلیل ارتباط آن با خطر بیماری قلبی بررسی کرد.

این مطالعه از یک پرسشنامه در ابتدا برای جمع آوری داده ها در مورد دفعات افزودن نمک به غذاها، بدون نمک مورد استفاده در پخت و پز استفاده کرد. همچنین از شرکت کنندگان پرسیده شد که آیا در ۵ سال گذشته تغییرات عمده ای در رژیم غذایی خود ایجاد کرده اند.

رژیم غذایی به سبک DASH برای جلوگیری از فشار خون بالا با محدود کردن مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده و تمرکز بر مصرف سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، لبنیات کم چرب، آجیل و حبوبات ایجاد شد. در حالی که رژیم DASH مزایایی در رابطه با کاهش خطر بیماری قلبی عروقی به همراه داشته است، یک کارآزمایی بالینی اخیر نشان داد که ترکیب رژیم غذایی DASH با کاهش سدیم برای نشانگر های زیستی خاص قلبی از جمله آسیب قلبی، فشار و التهاب مفیدتر است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط