سگ های وحشی را کجا ببینیم؟

سگ های وحشی را کجا ببینیم؟

۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس عکس - سگ وحشی یک حیوان کاریزماتیک و هیجان انگیز است و در صدر فهرست برای هر کسی است که از پارک ملی کروگر بازدید می‌کند.

به گزارش سرویس عکس برخط نیوز به نقل از فرارو - سگ وحشی آفریقایی (Lycaon pictus) با جمعیتی حدود ۶۰۰۰ قلاده در سراسر جهان یکی از در معرض خطرترین پستانداران جهان است.

در آفریقا ۴ جمعیت سگ وحشی وجود دارد که یکی از آن ها در پارک ملی کروگر است. تخمین زده می شود که ۳۰۰ تا ۳۵۰ سگ در سراسر پارک وجود دارد. این در حالی است که تعداد آن ها در سال ۲۰۰۹، از ۱۲۰ قلاده بود که به لطف تلاش های حفاظتی افزایش یافته است.

پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی بیش از پنج میلیون هکتار وسعت دارد و دیدن سگ های وحشی در این پارک نه تنها نادر بلکه لذت بخش است.

سگ وحشی یک حیوان کاریزماتیک و هیجان انگیز است و در صدر فهرست برای هر کسی است که از پارک ملی کروگر بازدید می کند.

میانگین دمای روزانه پارک ملی کروگر در زمستان ۱۷.۸ درجه و دمای تابستان به طور متوسط ۲۶.۴ درجه است. اگرچه اکثر سگ های وحشی هنگام صبح نیز مشاهده می شوند، اما اوج فعالیت آن ها از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۷:۰۰ در طول بهار، پاییز و زمستان وجود دارد.

با این حال، در تابستان به نظر نمی رسد که اوج فعالیت بعد از ظهر وجود داشته باشد، احتمالاً به دلیل دمای بالای بعد از ظهر سگ ها بیشتر وقت خود را در سایه می خوابند.

سگ های وحشی هر روز با ۸۰ درصد رژیم غذایی خود از ایمپالا شکار می کنند. با این حال، آن ها شکارچیان فرصت طلب هستند و طعمه های بزرگتری از جمله گورخر، بوفالو، کودو، کل آب دوست و کل یالدار را شکار می کنند.

پارک ملی کروگر را می توان به سه بخش شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم کرد. مشاهده سگ های وحشی در شمال پارک سخت تر است، با این حال، از ژوئن ۲۰۲۱ تاکنون ۷۱ مورد مشاهده شده است.

بخش مرکزی پارک بین رودخانه اولیفانت و رودخانه سابی قرار دارد. در این قسمت سگ های وحشی ۱۷۳ بار مشاهده شده اند.

اما قسمت جنوبی پارک از رودخانه سابی تا رودخانه کروکودیل امتداد دارد. در این ناحیه تراکم بالایی از حیات وحش از جمله سگ های وحشی دارد. از ژوئن ۲۰۲۱ تا مه ۲۰۲۲ بیش از هزار و پنجاه بار مشاهده سگ های وحشی گزارش شده است.

این گونه هنوز به دلیل درگیری انسان و حیوان به شکل تله و از دست دادن زیستگاه در معرض تهدید است.

سگ های وحشی را کجا ببینیم؟

سگ های وحشی را کجا ببینیم؟

سگ های وحشی را کجا ببینیم؟

سگ های وحشی را کجا ببینیم؟

منبع : فرارو