تصویر  -  غول خودروسازی کیا به رالی 2022 پا می گذارد!

تصویر - غول خودروسازی کیا به رالی 2022 پا می گذارد!

۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس عکس - گجت نیوز : نسخه ویژه رالی کیا اسپورتیج ایکس پرو آمده تا باری دیگر در رالی بانوان Rebelle ۲۰۲۲ خودنمایی کند. در ادامه شاهد مشخصات این شاسی بلند باشید.

به گزارش سرویس عکس برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - شعبه آمریکای خودروساز کره ای کیا از نسخه ویژه رالی اسپورتیج ایکس پرو جهت شرکت برای سومین بار متوالی در مسابقات Rebelle رونمایی کرد. این شاسی بلند تحت پشتیبانی LGE-CTS Motorsports در کلاس X-Cross این رالی بانوان در بیابان های نوادا و کالیفرنیا به رقابت خواهد پرداخت.

تیم کیا که پا به این رقابت ۲۴۱۴ کیلومتری می گذارد، متشکل از راننده «ورنا می» (Verena Mei) و مسئول جهت یابی «تانا وایت» (Tana White) است. این دو پس از دستیابی به جایگاه دوم در سال ۲۰۲۱ با یک نسخه اصلاح شده سورنتو پلاگین هیبرید حالا بازگشته اند تا باری دیگر برای نام کیا افتخار به ارمغان بیاورند.

خودروی رالی جدید کیا برای رالی Rebelle عمدتاً بر پایه اسپورتیج ایکس پرو ۲۰۲۳ توسعه پیدا کرده است که سرسخت ترین تریم این شاسی بلند کره ای به حساب می آید. به جز المان های ویژه ظاهری، X-Pro دستخوش تغییرات آفرودمحور شده است تا بتواند عملکرد بهتری را در زمین های ناهموار داشته باشد. چرخ های ۱۷ اینچی Rhino با تایرهای همه جاروی BFGoodrich T/A K۰۲، اسکید پلیت های جلو و عقب، قسمت حفاظتی زیربدنه، محافظ های سپر Baja Forged، نقاط یدک کشی در جلو و عقب و باربند سقفی سفارشی ویژگی های برجسته نسخه رالی اسپورتیج ایکس پرو هستند.

تصویر  -  غول خودروسازی کیا به رالی 2022 پا می گذارد!

زیر کاپوت این نسخه کیا اسپورتیج X-Pro پیشرانه ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر GDI اسمارت استریم استاندارد با خروجی ۱۸۷ اسب بخار قرار دارد. این شاسی بلند به وسیله یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته قدرت پیشرانه را به هر چهار چرخ منتقل می کند و از سیستم چهار چرخ محرک (AWD) فعال با حالت های رانندگی چندزمینه برخوردار است.

در نهایت باید گفت که رالی ربل ۲۰۲۲ بین ۶ تا ۱۵ اکتبر (۱۴ مهر ۲۳ مهر) در ایالت نوادای ایالات متحده آمریکا برگزار می شود. کیا در سال ۲۰۲۱ با سورنتو پلاگین هیبرید جایگاه دوم و همچنین سوم و در سال ۲۰۲۰ با تلوراید جایگاه دوم را به دست آورد و حالا برای سومین بار در این رویداد شرکت خواهد کرد.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط