بیوگرافی خواندنی حسام منظور ارسلان میرزای بانوی عمارت + تصاویر
سرویس برخط پلاس - حسام منظور 18 آذرماه سال 59 در تهران متولد شد اما به دلیل اصالت مادرش که مربوط به ارومیه است تمام دوران کودکی و نوجوانی خود را در ارومیه سپری کرد.

 حسام منظور 18 آذرماه سال 59 در تهران متولد شد اما به دلیل اصالت مادرش که مربوط به ارومیه است تمام دوران کودکی و نوجوانی خود را در ارومیه سپری کرد و روی زبان ترکی تسلط زیادی دارد. حسام منظور بازیگر سرشناس دنیای هنر تا سن 18 سالگی در ارومیه زندگی کرد و بعد برای ادامه مسیر زندگی تحصیل در رشته کارگردانی تئاتر را انتخاب کرد. حسام منظور زمانی که به سن 18 سالگی رسید سفری به اصفهان داشت و در دیدار با دوستان هنرمندش که در دانشگاه سوره اصفهان تحصیل میکردند باعث نگاه جدی تر این هنرمند به بازیگری شد و به دلیل علاقه ای که از کودکی به دنیای هنر داشت آینده هنریاش رقم خورد. حسام منظور برای تحصیل در رشته بازیگری در دانشگاه هنر تهران پذیرفته شد و توانست با پیشینه ای درخشان تحصیلاتش را در این رشته به پایان برساند و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، کارگردانی را در دانشگاه تربیت مدرس انتخاب کرد.

بیوگرافی خواندنی حسام منظور ارسلان میرزای بانوی عمارت + تصاویرحسام منظور دوران تحصیلی اش را با نمرات عالی سپری کرد و موفق شد مدرک تدریس بازیگری را هم دریافت کند.این بازیگر کشورمان از حدود سال 95 به عنوان استاد بازیگری در دانشگاه آزاد هنر و معماری تهران مرکز مشغول تدریس بود و مدتی هم در دانشگاه اراک بازیگری را به هنرجویان آموزش داد اما مدتی است که به دلیل مشغله های زیاد از دنیای تدریس فاصله گرفته است. حسام منظور چند سالی است که علاوه بر تدریس بازیگری در دانشگاه، کلوپ بازیگری را هم راهاندازی کرده است و در حال تلاش برای کشف شیوه بازیگری و تربیت بازیگران مختص به فرهنگ ایرانی است.

آغاز بازیگری حسام منظور

حسام منظور بازیگری را با دنیای نمایش آغاز کرد و بعد از معرفی در دنیای تئاتر به سینما و سپس تلویزیون راه یافت.

حضور حسام منظور در تئاتر

حسام منظور بازیگری را از حدود سال 82 با تئاتر آغاز کرد و اولین بار با نمایش خوان هشتم مسعود طیبی روی صحنه تئاتر رفت. این بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما به گفته خودش بخش زیادی از بازیگری اش را مدیون احمد دامود و کتاب های ترجمه شده توسط او در زمینه بازیگری است.احمد دامود محقق، نویسنده و بازیگر کشورمان است که کتاب های زیادی در خصوص بازیگری را ترجمه کرده است و نقش مهمی در بازیگری و تدریس حسام منظور داشته است.

بیوگرافی خواندنی حسام منظور ارسلان میرزای بانوی عمارت + تصاویردرخشش حسام منظور در تئاتر


حسام منظور تجربه های موفق زیادی در دنیای نمایش دارد و برای بازی در نمایش مکبث در سال 88 نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره تئاتر دانشگاهی شد. این آقای بازیگر در سال 95 برای بازی در نمایش اودیسه جایزه بهترین بازیگر مرد در سیزدمین جشن بازیگر را از آن خود کرد و به عنوان بازیگر سال تئاتر انتخاب شد.

بیوگرافی خواندنی حسام منظور ارسلان میرزای بانوی عمارت + تصاویر


اولین حضور حسام منظور در سینما

حسام منظور برای اولین بار در سال 1390 با فیلم سینمایی تلفن همراه رئیسجمهور به کارگردانی علی عطشانی به دنیای بازیگری سینما راه یافت و تا حدودی با این فیلم در دنیای تصویر دیده شد.
تلفن همراه رئیس جمهور فیلمی به کارگردانی علی عطشانی و تهیه کنندگی محسن آقاعلی اکبری در سال 1390 ساخته شد و حسام منظور در کنار بازیگرانی چون مهدی هاشمی، اکبر عبدی، نیکی کریمی، آتیلا پسیانی، بهناز جعفری و... به ایفای نقش پرداخت.

بیوگرافی خواندنی حسام منظور ارسلان میرزای بانوی عمارت + تصاویربازی حسام منظور در مست عشق

فیلم سینمایی مست عشق به کارگردانی حسن فتحی یکی از جدیدترین تجربههای بازیگری حسام منظور است که در کنار بازیگرانی چون شهاب حسینی، پارسا پیروزفر و بسیاری از بازیگران ترکیهای برشی از زندگی مولانا شاعر نامدار ایرانی و شمس به تصویر کشیده میشود.

اولین تجربه بازیگری حسام منظور در تلویزیون

حسام منظور بعد از تجربه های زیادی که در دنیای نمایش کسب کرد به سراغ بازیگری در تلویزیون رفت و در اولین تجربه جدی بازیگری در تلویزیون خوش درخشید. اولین تجربه بازیگری حسام منظور در تلویزیون مربوط به سال 94 و بازی در مجموعه قصه های تبیان به کارگردانی فرج الله سلحشور است اما اغلب مخاطبان تلویزیون حسام منظور را با نقش ارسلان میرزا در سریال بانوی عمارت می شناسند.

درخشش حسام منظور در تلویزیون

سریال بانوی عمارت به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد یکی از درخشان ترین کارهای تصویری حسام منظور است که سال 97 روی آنتن شبکه سه سیما رفت و مورد استقبال قرار گرفت. 

منبع : رکنا