فراخوان مهرواره داستان نویسی «دنیای ما زیباست» منتشر شد
سرویس برخط پلاس - انجمن نویسندگان نوجوان کانون پرورش فکری و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، مهرواره داستان‌نویسی «دنیای ما زیباست» را ویژه کودکان و نوجوانان علاقه‌مند سراسر کشور برگزار می‌کنند.

موضوع های فراخوان مهرواره، خانواده ی من، شادی های من، آینده روشن، فردای بهتر، همدلی و مهربانی، دنیا از نگاه من، آسمان شهر من، خانه ی من، جنگ و صلح، آینده ساختنی است، کشورم را دوست دارم و یا هر موضوع دیگری مرتبط با مواد ۵۴ گانه ی پیمان نامه جهانی حقوق کودک پیشنهاد شده است.
برهمین اساس علاقه مندان به شرکت در مهرواره در دو گروه سنی بالای ۱۱ سال(نونگاه) و بالای ۱۵ سال(نوجوان) تا ۳۰ مهر ۱۳۹۹ فرصت دارند آثار خلق شده در این موضوع ها را از دریچه ی نگاه کودکان و حاصل ذوق و خلاقیت آن ها، را به سایت مجازی کانون ارسال کنند.
داستان های نوشته شده باید در قالب فایل word با فونت ۱۴ با حجم کوتاه و حداکثر ۳ صفحه A۴ یا یک هزار کلمه در سایت کانون مجازی به نشانی kpf.ir بخش فراخوان مهرواره داستان نویسی «دنیای ما زیباست» بارگذاری شود. علاقه مندان همچنین باید مشخصات کامل خود هم چون نام داستان و موضوع، نام و نام خانوادگی نویسنده، تاریخ تولد، گروه سنی، عنوان اثر، نام استان، شهر، شماره تلفن ثابت و همراه و نشانی پستی خود را درج کنند
در این میان قرار است داستان های برگزیده در قالب کتابی نفیس منتشر و به سازمان ملل ارایه و از صاحبان آثار برتر با ارسال هدیه و لوح سپاس، قدردانی شود.
پیمان نامه جهانی حقوق کودک، حمایت از کودکان را در زمینه های اساسی رشد و زندگی آنان مانند حق آموزش رایگان و اجباری، عدم تبعیض، منع هر نوع بدرفتاری و آزار، برخورداری از تغذیه، بهداشت، تفریحات، مسکن مناسب و... مورد توجه قرار داده است و می کوشد زمینه را برای رشد و پرورش کودک در جهانی سرشار از صلح، آرامش، آزادی و امنیت، فراهم سازد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز