وکیلی: از اعتماد مردم به اصلاح طلبان چیزی نمانده است -  خلیل آبادی: شاید از نامزد نیابتی حمایت کنیم
سرویس برخط پلاس - محمدعلی وکیلی گفت: وی افزود: باید صداقت و اعتماد مردم در گذشته به جریان اصلاح طلبی را برای شعارهای امروز به عاریه بگیریم. هرچند احتمالا با عملکرد کنونی صداقتی نمانده است و سهم زیادی از این ارثیه وجود ندارد.

محمدعلی وکیلی نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس دهم گفت: بحران های جریان اصلاحات «موقعیت»، «مزیت»، «حکمرانی» و «توجیه» است. به نظر می رسد در شرایط کنونی بحران «ناامیدی» هم بر چهار بحران افزوده شده است.

وکیلی که با ایرنا گفتگو می کرد، ادامه داد: برای برون رفت از این بحران ها با تاکتیک نمی توانیم راه حلی پیدا کنیم و باید برخی رویکردهای خود را تغییر دهیم.

وی افزود: یکی از مشکلات جریان اصلاح طلب این است که شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان برای انسجام بخشی اقدام خاصی برای انتخابات ۱۴۰۰ انجام نداده است  و این نهاد باید به جای بزرگان اصلاح طلبی نقش انسجام بخشی را ایفا کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه تصریح کرد: مردم از دادن چک سفید به شعارهای بدون پشتوانه جریان های سیاسی خسته شده اند. مردم ضمانت طلب شده اند و ما باید شعارهایی که در انتخابات خرج می کنیم را ضمانت کنیم.

وی افزود: باید صداقت و اعتماد مردم در گذشته به جریان اصلاح طلبی را برای شعارهای امروز به عاریه بگیریم. هرچند احتمالا با عملکرد کنونی صداقتی نمانده است و سهم زیادی از این ارثیه وجود ندارد.

وکیلی: از اعتماد مردم به اصلاح طلبان چیزی نمانده است -  خلیل آبادی: شاید از نامزد نیابتی حمایت کنیم

 

حسن خلیل آبادی، فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران هم در خصوص وضعیت اصلاح طلبان برای انتخابات 1400 گفت: جریان اصلاحات هم اینک در پی جلب آرا و بالا رفتن نرخ مشارکت مردم در انتخابات پیش رو است. چرا که در انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای شاهد کاهش مشارکت مردمی بوده ایم.

خلیل آبادی افزود: بهمین جهت احزاب اصلاح طلب ممکن است از نامزد همسو و یا حتی نیابتی در انتخابات ۱۴۰۰ حمایت کنند. بهمین منظور هم اینک بررسی صلاحیت گزینه های مختلف این جریان در حال انجام است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز