5 خوراکی برای کنترل فشار خون

5 خوراکی برای کنترل فشار خون

۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس برخط پلاس - سلامت کاهش فشار خون با برخی مواد غذایی ممکن است.

شما با قرار دادن موادغذایی مانند هویج،پسته و... در برنامه غذایی خود می توانید فشار خون تان را کنترل کنید.

بیماری فشار خون، شایع ترین عامل خطر قابل پیشگیری برای بیماری های قلبی است، به طوری که بیش از ۱ میلیارد نفر با آن درگیر هستند.

برای کاهش فشار خون، از داروهای مختلفی استفاده می شود، اگرچه تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی می تواند فشار خون را کاهش داده و خطر درگیری افراد با بیماری های مختلف قلبی را کمتر کند. در همین راستا با برخی از مواد غذایی که به کاهش فشار خون کمک می کند، آشنا شوید:

1-مرکبات

میوه های خانواده مرکبات مثل لیمو، پرتقال و گریپ فروت، می توانند تاثیر قوی در کاهش فشار خون داشته باشند. آن ها سرشار ویتامین ها و مواد غذایی هستند که می تواند قلب شما را سالم نگه دارد.

2-ماهی های چرب سالمون

ماهی های چرب یک منبع سرشار از امگا-۳ هستند، ماده عذایی که تاثیر قابل توجهی در سلامت قلب دارد و این نوع چربی ها می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

3-پسته

پسته سرشار مواد غذایی مختلف است و تغذیه آن می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. مطالعه ۲۱ تحقیق مختلف نشان داده است که در میان تمام آجیل ها، پسته بیشترین تاثیر را در فشار خون دارد.

4-هویج

اگرچه هویج را می توان به شکل های معمولی و پخته مصرف کرد، اما یک مطالعه روی ۲۱۹۵ نفر از سن ۴۰ تا ۵۹ نشان می دهد که مصرف هویج نپخته تاثیر زیادی در کاهش فشار خون دارد.

5-بروکلی

بروکلی مملو از آنتی اکسیدان است، ماده غذایی که به کاهش فشار خون کمک می کند. یک مطالعه روی ۱۸۷۴۵۳ نفر نشان می دهد کسانی که هفته ای چهار بروکلی می خورند، به احتمال کمتری با خطر فشار خون درگیر می شوند.

منبع : رکنا