همه ماجرای الکسیس و ساسی مانکن

همه ماجرای الکسیس و ساسی مانکن

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶ زمان مطالعه : 8 دقیقه
سرویس برخط پلاس - ساسی مانکن سال پیش آمد و موج خود را راه انداخت و رفت و امسال باز آمد و موج خود را راه انداخت و می رود و ما می مانیم با فقر فضاهای فرهنگی، با بی توجهی به خواست های کودکان و نوجوانان و جوانان ، ما می مانیم و دنیای که هر روز سخت و محدودتر می کنیم و اجازه می دهیم آثار تهی جای آثار غنی را در ذهن و تفکر جوانان ما بگیرد.

محمد سرشار نویسنده و مدیر شبکه کودک سیما (پویا و نهال) در پست اینستاگرام خود نوشت: در همه دنیا، ارایه هرزه نگاری (پورنوگرافی) به کودکان ممنوع است و اگر کسی کودکان را به تماشای پورنوگرافی تشویق کند، با واکنش منفی مردم و دولت مواجه می شود.

هنرمندان حرفه ای در آثار دارای مخاطب کودک و نوجوان از بازیگران هرزه نگاری (پورن استارها) استفاده نمی کنند و یک باور جمعی برای مقابله با آزار جنسی کودکان وجود دارد.

اما متاسفانه «ساسان حیدری یافته» (مشهور به ساسی) در آخرین نماهنگ خود از یک پورن استار استفاده کرده و برای دیده شدن بیشتر، آتش به خرمن تربیت کودکان و نوجوانان ایرانی زده.

آن هم در شرایطی که شیوع کرونا باعث شده کودکان برای یادگیری از راه دور، به اینترنت دسترسی وسیعی پیدا کنند و هنوز بسیاری از خانواده ها، آموزش لازم را برای استفاده صحیح کودکان از اینترنت ندیده اند.

و البته از یاد نبرده ایم که او در یک نماهنگ دیگر خود، شبکه ای را در برخی مدارس کشور ایجاد کرده بود تا دانش آموزان آهنگهایش را همخوانی کنند.

من به عنوان پدر سه فرزند به شدت نگرانم. نه فقط من که پدرها، مادرها و کارشناسان بسیاری نگران هستند.

مهم نیست ما چه باوری داریم.

مهم نیست ما ملحد یا مومن، مسلمان یا مسیحی، انقلابی یا برانداز، چپ یا راست، یا هر دوگانه دیگری باشیم.

حتی مهم نیست ما ساکن ایران یا خارج باشیم.

مهم این است که ایران آینده را فرزندان ما خواهند ساخت و ما باید امروز برای حفاظت از آینده، دست در دست هم با آزار جنسی کودکان و تشویق آنها به تماشای پورنوگرافی مقابله کنیم.

۱. از خانواده، دوستان و دوستداران آقای ساسان حیدری - ساسی مانکن - می خواهم او را نصیحت کنند تا از این مسیر نادرست برگردد.

۲. از ایرانیهای ساکن خارج کشور درخواست می کنم مستقیما یا از طریق انجمنهای حمایت از حقوق کودکان، با این رویه ساسی مانکن مقابله کنند و براساس بند الف ماده۳۴ کنوانسیون حقوق کودک یا دیگر قوانین کشورهای خودشان، از او شکایت کنند.

۳. از والدین و مربیان تقاضا می کنم به همدیگر خطرات این اقدام و تبعات تماشای هرزه نگاری توسط کودکان را گوشزد کنند.

۴. از فعالان فضای مجازی می خواهم با صفحاتی که محتواهای اینچنینی را منتشر می کنند، مقابله و ضمن گزارش این صفحات، نارضایتی خودشان را اعلام کنند.

۵. از دادستانی، وزارت ارتباطات و پلیس فتا درخواست می کنم براساس بند۶ماده۱۰ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان، با کسانی که به این محتوای مبتذل، دسترسی کودکان را ایجاد می کنند یا آن را به آنها ارایه می دهند؛ برخورد کنند.

ما برای آینده ایران و فرزندانمان باید جلوی این خطای بزرگ بایستیم.

مخاطب های ساسی مانکن ، اغلب رده سنی کودک و نوجوان هستند و طبق قوانین جهانی ، برنامه سازی و استفاده از بازیگران فیلم های پورن مانند الکسیس معروف به الکسیس تگزاس برای این سنین ناپسند و نادرست است و حال ساسی مانکن برای کمی بیشتر دیده شدن، برای چند فالوور بیشتر ، برای چند لایک و کامنت اضافه کلیپی منتشر کرده است که برای نقش اصلی آن از الکسیس بازیگر زن فیلم های پورن بازی گرفته است ولی آیا  می شود برخوردی با ساسی مانکن کرد؟

انتشار کلیپ تهران - توکیو  که در آن الکسیس در کنار ساسی مانکن انتقادهای گسترده ای را در فضای مجازی در بر داشت. توئیتر یکی از شبکه های اجتماعی است که با انتشار این کلیپ شاهد نوشته های نقد آمیز از سوی کاربران خود نسبت به این خواننده بود.

کاربران توئیتر در برابر این کلیپ چه نوشتند:

مصطفی آرانی - روزنامه نگار نوشت:
کاری که ساسی مانکن در موزیک ویدئوی جدیدش کرده، یک جنایت تربیتی علیه همه کودکان این سرزمینه. کاش فارغ از دیدگاه مذهبی - سیاسی حداقل با این کار مخالفت لفظی کنیم.
زهیر موسوی - خبرنگار نوشت :
موقعی که ساز رو سانسور کردید، کنسرت بهم زدید، فیلم از روی پرده کشیدید پایین، مجوز به آلبوم ها ندادید، ممنوع التصویر کردید، فیلتر کردید وهرکاری برای مقابله با سلیقه جامعه کردید، باد میکاشتید. حالا طوفان ساسی مانکن با پورن استار رو درو کنید. خودتون رو بشکنید، اینه شکستن خطاست
دانایی ،مدیر مسئول پایگاه خبری" فوری" نوشت:
کلیپ جدید ساسی مانکن، تهران - توکیو با هنرنمایی الکسیس تگزاس درحالی منتشر شد که تو دو ساعت، بیش از ۲ میلیون بازدید گرفته! حقیقتا کاش میشد فکری به حال فرزندان مون که شاید این خوراک بی فرهنگ مستهجن رو خواهند دید، بکنیم ...
محمد جواد توسلی -روابط عمومی مرکز موسیقی مأوا:

شاید امسال هم باید منتظر انتشار مجدد این خبر باشیم: «آهنگ ساسی مانکن توانست رکورد بیشترین تعداد بازدید و دانلود را در ساعت های اولیه انتشار بزند!»

چرا واقعا؟ چه چیزی باعث میشه که نه تنها تینیجرها، بلکه همه رده های سنی جامعه از این تولیدات تا این حد استقبال کنن؟
احمدرضا کاظمی - روزنامه نگار نوشت:

آهنگ ساسی مانکن مث بازی GTA میمونه! روش نوشته ۱۸+ ولی کلی پلیر کم سن و سال داره! ما نمی تونیم برای اون تعیین تکلیف کنیم چی بخونه چی نخونه، کیو بیاره تو کلیپش کیو نیاره ولی می تونیم به بچه ها یاد بدیم چی گوش بدن چی گوش ندن، چی ببینن چی نبینن! اگر یاد ندادیم اون دیگه مشکل ماست.

محمد جواد زمان آبادی - روزنامه نگار:

اصلا جمهوری اسلامی گند زد. درست؟ اما در همه دنیا ارایه هرزه نگاری (پورنوگرافی)به کودکان ممنوع و اگر کسی کودکان را به تماشای پورنوگرافی تشویق کند با واکنش منفی مردم مواجه می شه. چتون شده الهه های اخلاق و انصاف و شعور؟حواستون به بچه ها هست یا الان وقت آروغ روشنفکریتونه؟

وحید باسره - روزنامه نگار نوشت:

این سطح از سقوط در هنر و فرهنگ غیرقابل تصور و وحشتناک است. اگر همزمان و همدوره با موسیقدانان بزرگ یکی دو نفر نخاله هم پیدا می شد نگرانی وجود نداشت. اما در شوره زار هنر مملکت، در این برهوت، همه خار مغیلان روییده!

کاربران زیادی در توئیتر از آخرین کلیپ ویدئو ساسی مانکن نوشتند و در  این میان بسیاری هم به فیلتر کردن سایت های در ایران پرداختند و گفتند با این فیلتر شکن ها بچه ها به  هر کجا سر می زنند و با آموزش مجازی در دوره کرونا ، سایت های نامناسب در دسترس بیشتری برای این سنین پیدا کرده است.

الکسیس و ساسی مانکن

الکسیس تگزاس از 21 سالگی وارد عرصه ساخت فیلم های مستهجن شد. او بازیگر و کارگردان فیلم های مستهجن در آمریکا است.

الکسیس  تگزاس کجا دنیا آمده ؟

الکسیس تگزاس در یک پایگاه نظامی آمریکا در کشور پاناما به دنیا آمد. در سن آنتونیو ایالت تگزاس بزرگ شد. او از سه تبار آلمانی، نروژی و پورتوریکویی است.

اولین شغل الکسیس تگزاس چه بود؟

اولین شغلی که الکسیس تگزاس انتخاب کرد ، کار در یک آسایشگاه بود، درادامه وارد صنعت فیلم شد و همزمان برای تحصیل در رشته مراقبت های درمانی تنفسی وارد دانشگاه شد.

همسر الکسیس تگزاس کیست؟

الکسیس تگزاس از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ با بازیگر فیلم های مستهجن" مسترپیت" ازدواج کرده بود.

واکنش های تند به حضور الکسیس تگزاس در کلیپ ساسی مانکن

حضور الکسیس تگزاس در کلیپ ویدئو ساسی مانکن واکنش های تند و تیزی را در ایران بر ایجاد کرد . منتقدان تاکید دارند که ساسی مانکن بدون توجه به سن اکثریت مخاطبان خود که کودکان و نوجوانان هستند با حضور این بازیگر فیلم های مستهجن نشان داده است که به هیچ عنوان برایش فرهنگ ایران مهم نیست و حاضر است برای دو لایک بیشتر یا سه کامنت اضافه و تعدادی افزایش فالوور همه حریم ها را بشکند تا بیشتر دیده شود.

انگشت اتهام را از روی ساسی و تتلو بکش به سمت خود!

و اما  نکته مهم این است که آیا ساسی مانکن از این موج انتقادها ناراحت است؟ آیا هدف او همین نیست که چنین موجی ایجاد کند و ما هم سوار این موج شدیم؟

به نظر نمی رسد برای ساسی مانکن انتقاد از کلیپ خودش با الکسیس و این موج های توئیتری و اینستاگرامی و رسان های ناراحت کننده باشد و حتی لبخند به لب او نیز می آورد. از ساسی مانکن بگذریم که تکلیف او با فرهنگسازی در ایران مشخص است او به دنبال فرهنگ غنی ایجاد کردن برای جامعه کودک و نوجوان و جوان ایران نیست ، او لایک می خواهد و فالوور و برایش مهم نیست بازیگر کلیپ او الکسیس معروف به الکسیس تگزاس پورن استار است یا فرهیخته او به بالا رفتن بازدید آهنگ خود فکر می کند و نشان داده است که هیچ دغدغه فرهنگی برای ایران و ایرانیان ندارد.

این وسط ما باید به خودمان بی آییم ، ما یعنی مسئولان فرهنگی جامعه و ببینیم که چگونه با بستن بسترهای مفید فرهنگی جامعه ، محدود کردن کنسرت های خوانندگان ارزشمند، فقر فضای شاد ایجاد کردن برای جوانان و ... راه را برای آنان که هیچ دغدغه ای برای فرهنگسازی ایرانیان و نسل جوان آن ندارند باز کرده ایم.

انگشت انتقاد را از روی ساسی مانکن به سمت خود بگیریم ، او مقصر نیست، او ماهیگیر خوبی است در رودخانه ای که ما برایش باز کرده ایم.

ساسی مانکن سال پیش آمد و موج خود را راه انداخت و رفت و امسال باز آمد و موج خود را راه انداخت و می رود و ما می مانیم با فقر فضاهای فرهنگی، با بی توجهی به خواست های کودکان و نوجوانان و جوانان ، ما می مانیم و دنیای که هر روز سخت و محدودتر می کنیم و اجازه می دهیم آثار تهی جای آثار غنی را در ذهن و تفکر جوانان ما بگیرد.

ما مسیر فرهنگسازی درست را می بندیم و بعد می گوییم چرا جوانان ما به بیراهه می روند.

صداوسیما به عنوان رسانه ملی چه برنامه ای مناسب با خواست امروز اکثریت جوانان جامعه دارد؟ سریال هایی با قصه هایی تکراری به دور از آنچه جوانان ما می پسندند. موسیقی ممنوع شده در فضای رسانه و جای خالی شناسایی هنرمندان جوان و رشد دادن آنها .

و اما یادمان نرود ساسی و تتلو را هم سیاست های محدود کننده ، محصور کننده ، فیلتر کننده به این جا و این نوع موسیقی خواندن و آن گونه رفتار در فضای مجازی کشاند.

آن انگشت اتهام را از روی ساسی و تتلو و جوانان اینگونه شده برداریم که آنها نیز خود قربانی هستند . ایران و فرهنگ غنی آن هر روز پس روی خواهد کرد اگر امروز دغدغه مند نشویم و سیاست های غلط را کنار نگذاریم.

 

منبع : رکنا

ناشناس ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
والا من نمیدونستم ای زن که با ساسی میرقصه کیه تا نگین بچه ها متوجه نمیشن یا کلی از ادما حتی نشناختنش چرا خودمون بزرگش کنیم

آوایی ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
عزیزم لازم ب گفتن نیست کسی ک کنجکاو باشه وندونه این خانمه عوضی کیه بره تو گوگل بزنه خیلی قشنگ شجره نامه ش میاد بابا
پریا ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱
آره خودمون اسمش را بر سر زبون ها نندازیم، اکثرا از روی چهره متوجه نمیشن کی هست ..
یه ناشناس دیگه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
واقعا گل گفتی! تعجبم از اقای محمدرضا سرشاره که چطوری این خانم رو می شناسه؟ من که نمیشناختمش!
یه ناشناس دیگه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
آوایی جان عزیزم..خب از همین جور جاهاست که باید به خودمون بچه هامون و دیگران یاد بدیم که کنجکاوی کار درستی نیست و در قرآن هم امده که لا تجسسوا!
کاظم ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
دقیقا دقیقا دقیقا دمت گرررررررررررذم
Parsa ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
خانم پرسیا شما انگار خیلی عقب هستین. خانم محترم الان عصر ارتباطات هستش با یه لمس شما وارد پیج الکسیس میشین . حرف چیه کسی نمیشناسه از رو چهره. اگر از رو چهره نمیشناسن پس از رو چی میشناسنش.؟؟؟
ستایش ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
دقیقن منم موافقم ک انگشتمان را باید از رو ساسی تتلو و و و برادریم چرا که سران مملکت فکر کردن با بگیر ببر ببند میتوان جلوی اینارو گرفت و اینا سر لج کردن با جمهوری اسلامی دست ب این کار میزنن چرا ک قبل این کارا تهمت زدید ترویج فساد و و و حالا هم اینا دارن با این کار میگن ترویج فساد یعنی این ما اینکاره نبودیم تهمت زدید حالا اینو ب رخ میکشیم ببینید ک فرق کجاس و نمیتونید دیگه هم جلوشونو بگیرید نمیتونید نمیتونید

الیناز ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۷
موافقم
رضا ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
تتلو خعلی هم خوبه تو شعورت کمه نمیتونی درک کنی
سمیرا ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵
دقیقا . متاسفانه اونقدر جامعه بسته و محدوده و موسیقی خوب و اصیل حتی توی تلویزیون خودمون هم کمتر پخش میشه، از اون ور اینطوری میشه .... افراط و تفریط
فاطمه زهرا اتحادی ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
ببخشید شما میخواستین بنویسین برادریم یا برداریم خخخخخخخ
saleh ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
آقای رضا شما میدونی تتلو کیه؟؟ تتلو زهری است که دشمن میریزه حالا دشمن کیه؟؟: هرکسی که سودش در ضرر ما باشد دشمن است تتلو یکی هست مثل ساسی و... شما گوشِت رو کنترل کن
ناشناس ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۴
باید یه تنبیه حسابی بشه ساسی به هر طریقی

Parsa ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
باید اونی که راه رو برای جوانان میبنده که به بیراهه میرن درست فکر کنه . واگرنه ساسی نه یکی دیگه. باید بستر سالم درست شه. چرا برای ما جوونا هیج شادی وجود نداره؟؟؟
saleh ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
صد درصد ایران بی پاسخ نمیگذاره این حرکت زشت رو
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
واقعا خودتون شورش رو در میارین من تا حالا اصلا این خانم رو ندیده بودم و اسمشم نشنیده بودم انقد بحث رو بزرگ کردین که رفتم پیگیرش شدم فهمیدم کیه و چه کارس اگه چیزی نمیگفتین کسی هم حرفی نمیزد الان هرجا میری حرف ساسی هس بعدشم اونا مقصر نیستن بهتره یکم بیشتر فک کنین شاید مقصر خودمون باشیم

mhdtzmr2 ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
منم مثل شما اصلا همه همین کار رو کردن بلاخره خودش یه بمب اطلاعاتی رو تو اینستا منفجر کرده هر کس ندونه میره سرچ میکنه حرف من و شما نیست حرف بچه های ۸ تا ۱۵ سالس
MHM ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
منم نمیدونستم کدوم خریه این زن ولی انقدر بزرگ کردن که کنجکاو شدم
رضا ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
من شک کردم که الکسیسه اما نمی‌دونستم وقتی پیگیر شدم فهمیدم خودم 16 سالمه طرفدار ساسی هم هستم اما این کارش که یه پورن استار رو بیاره تو موزیک ویدیوش کارش واقعا اشتباه بود

Zahra ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵
منم ۱۶سالمه و طرفدار ساسی و تتلو هستم اتفاقا به نظرم خیلی هم خوب کاری کرده چون خوب مردم ح..ری رو شناخته الان تو کشورای دیگه رابطه دخترو پسر عادیه اینکه تو سن سال ماها دنبال اینچیزا باشن عادیه بچه های کوچک تر هم اصلا لزومی نداره ازین چیزا سر دربیارن خودشون به مرور زمان میفهمن ولی اینا دیگه واقن شورشو درآوردن شما اگه خیلی نگرانی بهتره صداشو درنیاری نه اینکه کل فضای مجازی رو پر کنی خب معلومه بچه های کوچیک هم میفهمن تازه الان این دهه نودیا مارو قورت میدن چی واس خودشون شر و ور میبافن مسخره ها ریا کاری هم حدی داره برین اون چشای هار خودتونو جم کنین یه عده ح..ری دور هم جم شدن دم از پاکی میزنن باو شما خودتون ختم روزگارین
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
اتفاقا منم همین فکرو میکنم اگه تو کشورای دیگه یه همچین اتفاقی میوفتاد انقدر گنده میکردین قضیه رو؟ از اول بچگی تو ایران یاد دادن پسر جدا دختر جدا . پدر مادرا هم هر وقت بحث رابطه بین دختر پسر پیش میاد میگن زشته . این یه بخش طبیعی از زندگی ماست . واقعا متاسفم برای طرز فکر قدیمی و سر بستتون .
شبنم ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
من خودم 18سالمه ن اینستا دارم ن دنبال دوتا لایکو فالورام اقا ما میگیم شما راست میگین اره واقعا این کار ساسی اشتیاه بود ولی قضیه اصلی اینه ک مادرو پدر جوری فرزندان خودشونو تربیت کنن ک دنبال این نمونه هنرپیشه ها نباشند این ماییم که باید دنبال کارایه غلط نریم وگرنه از این غلطا زیاده

یه ناشناس دیگه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
کاملا درسته. باید قبول کنیم که دوره ایه که همه مو یا بیشترمون عکسها یا فیلمهای اینجور زنها رو دیدیم. چاره اینه که طوری باشیم که خودمون بتونیم تصمیم بگیریم که سراغ چه چیزهایی نباید بریم.پدر و مادر واقعا می تونن بهتر از هر کس دیگه ای این چیزها رو با روش درستش به فرزندانشون یاد بدن.
یه ناشناس دیگه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
کاملا درسته. باید قبول کنیم که دوره ایه که همه مو یا بیشترمون عکسها یا فیلمهای اینجور زنها رو دیدیم. چاره اینه که طوری باشیم که خودمون بتونیم تصمیم بگیریم که سراغ چه چیزهایی نباید بریم.پدر و مادر واقعا می تونن بهتر از هر کس دیگه ای این چیزها رو با روش درستش به فرزندانشون یاد بدن.
طاها ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۲
عالللللی گفتی. بچه باید جوری باشه اصلا کلیپ ساسی هم براش فرستادن باز نکنه
سودا ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
عزیزم اسم اون دختر الکسی تگزاس و ساسی آهنگ میخونه اشتباه نیست❄️
دانیال ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
آفرین دقیقا
شبنم ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
در جریان باشیم جریان ساسی ربطی به تتلو نداره

سعید ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
اوووف
علی سرایی ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
موافقم.تتلو هرزه تر و لاشی تره
ستایش ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
آره
saleh ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
اون از اون بد تر
ناشناس ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
باید از ساسی مانکن درست برداشت وبه تتلو پناه برد چون تتلو توی هیچ کدام از این اهنگ های جدیدی که داده فحش نداده

سمیرا ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۷
متاسفم که باید به چه کسی پناه برد ..
یاس ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸
مگه دشمن بهت حمله کرده که از ساسی به تتلو پناه ببری... خوبی داداش... یکی نگه تتلو چیه تتلو خودش یک ضدفرهنگ درست حسابیه
دانیال ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
ای جان
مرصاد ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
ای خاک بر سرتون که همه رو مقصر کردین جز خودتون و ساسی مانکن رو مثل همون قضیه دزد هم مقصر بوده این وظیفه شما رسانه هاست که فرهنگ مردم رو شکل بدین ولی به خاطر بازدید بیشتر سایت‌هاتون همه جا رو پر کردین از اخبار زرد و جامعه رو سلبریتی پرور کردین یا لابد سلبریتی پرور شدن جامعه هم تقصیر جمهوری اسلامی‌ه؟ خوب شد ساسی مانکن این کار رو کرد تا شما هر چی عقده داشتین سر جمهوری اسلامی خالی کنین فکر کردین تنها کشوری که تو موزیک ویدیو‌ش پورن استار استفاده شده ایران‌ه؟ امینم هم از ساشا گری تو موزیک ویدیوش استفاده کرد خب لابد تو آمریکا هم کنسرت لغو شده سازها شکسته شده؟... فازتون چیه گودرز رو به شقایق ربط میدین؟

saleh ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
احسنت اصلا کار ساسی و الکسیس ربطی به جمهوری اسلامی نداره فقط یک ربط داره اون هم این هستش که اونا با این کارشون یه ضربه فرهنگی به ایران زدند