جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه 16 اسفندماه 99

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه 16 اسفندماه 99

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس برخط پلاس - شاخص بورس امروز کار خود را با کاهش چهار هزار و ۵۰۰ واحدی آغاز کرد و بعد گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز معاملاته به محدوده یک میلیون و ۱۷۳ هزار واحد رسید. کاهش ۳۸ صدم درصدی شاخص کل در حالی اتفاق افتاده که شاخص هم‌وزن امروز سبزرنگ است و در حد چهار صدم درصد افزایش پیدا کرده است. امروز نماد‌های فملی، شستا، فولاد، شپنا، وبملت، فارس و وتجارت به ترتیب بیشترین تاثیر را بر روند نزولی بازار گذاشته‌اند

شاخص بورس امروز کار خود را با کاهش چهار هزار و ۵۰۰ واحدی آغاز کرد و بعد گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز معاملاته به محدوده یک میلیون و ۱۷۳ هزار واحد رسید. کاهش ۳۸ صدم درصدی شاخص کل در حالی اتفاق افتاده که شاخص هم وزن امروز سبزرنگ است و در حد چهار صدم درصد افزایش پیدا کرده است. امروز نماد های فملی، شستا، فولاد، شپنا، وبملت، فارس و وتجارت به ترتیب بیشترین تاثیر را بر روند نزولی بازار گذاشته اند.

کاهش شاخص بورس روی دور تکرار

در ساعات ابتدایی بازار امروز شنبه ۱۶ اسفندماه، از مجموع ۲۹۸ نماد بورسی معامله شده شاهد روند نزولی در ۲۶۵ نماد و افزایش قیمت سهام در تنها ۳۳ نماد هستیم. موردی که نشان می دهد نزدیک به ۹۰ درصد نماد ها امروز قرمزپوش هستند. در بازار فرابورس هم از مجموع ۱۷۳ نماد معامله شده، ۱۴۶ نماد ارزش سهام خود را از دست داده اند و ۲۷ نماد روند صعودی در پیش دارند.

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه 16 اسفندماه 99

نقشه بازار در ابتدای معاملات روز شنبه ۱۶ اسفندماه (برای مشاهده در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید)
نقشه بازار در ابتدای معاملات رنگ قرمز به خود گرفته و در میانه های آن معدود نمادهای سبزرنگ به چشم می خورند. امروز صندوق های سرمایه گذاری ETF علاوه بر بیشترین معاملات، بدترین شرایط را تجربه می کنند. پالایش و دارا یکم امروز 3.5درصد ارزش خود را از دست داده اند و صندوق های ETF سهامی هم چندان شرایط مساعدی ندارند. کمند، اعتماد، امین یکم، کیان، یاقوت، آکورد و دارا از صندوق های درآمد ثابتی هستند که مورد توجه سهامداران بورس قرار گرفته اند. در گروه انبوه سازی، کرمان با حجم معاملات بالا در مدار صعودی حرکت می کند و ثامید و وساخت ان را همراهی می کنند. این سه نماد تنها نمادهای گروه انبوه سازی هستند که صف فروش ندارند. در گروه فرآروده های نفتی، چهار پالایشگاه اصلی یعنی شپنا، شتران، شبریز و شبندر با صف فروش کار خود را آغاز کرده اند. هرچند شبهرن، شسپا و شنفت نتوانستند نسبت به افزایش قیمت نفت بی تفاوت باشند و روند صعودی در پیش گرفته اند. وپست تنها نماد بانکی سبزرنگ است و تمام بانک ها از جمله تجارت، ملت و صادرات شاهد تشکیل صف فروش سهامدارانشان هستند. در گروه دارویی ها برکت همچنان یکه و تنها به روند صعودی خود ادامه می دهد و امروز این نماد صف خرید سنگینی را تجربه می کند. در بین فلزات اساسی فملی به صف فروش دچار شده و فولاد یک درصد ارزش سهام خود را از دست داده. هلدینگ ها امروز همگی صف فروش دارند و استخراج کانه های فلزی با توقف روند صعودی اپال تماما به رنگ قرمز درآمده اند. 

این گزارش به روزرسانی می شود...

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز