بازگشت به مدار تولید با همت دادستانی ایلام -  40 کارگر به شغل قبلی خود بازگشتند
سرویس برخط پلاس - کارخانه آرد ایوان که به دلایل متعدد راکد مانده بود، با پیگیری و دستور دادستانی استان مشکلات آن مرتفع و فعالیت دوباره خود را از سرگرفت و 40 کارگر نیز که در این راستا از کار بیکار شده بودند به شغل قبلی خود بازگشتند.

از ایلام، کارخانه آرد ایوان یکی از واحدهای تولیدی است که در زمینه تامین آرد فعالیت داشته اما یک سالی است که به دلیل مشکلات متعدد راکد مانده و امروز با ورود دادستان ایلام به چرخه تولید بازگشته است.

در دی ماه سال جاری با حضور جمعی از مسوولان دستگاه قضایی استان ایلام، مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام و شهرستان ایوان مشکلات سد راه تولید کارخانه تولید آرد این شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به دنبال تلاش برای راه اندازی و احیای مجدد این کارخانه، جلسات متعددی در دادستانی مرکز استان ایلام برگزار شد و در این جلسات مشکلات این کارخانه مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت و با همکاری سازمان های مختلف این مشکلات مرتفع و با ارائه تسهیلات لازم این کارخانه آرد به چرخه تولید بازگشت.

سال 98 مسوولین و مدیران شهرک های صنعتی قول هایی به منظور فعال سازی دوباره این کارخانه و بازگشت ۴۰ کارگر ایوانی به کارخانه را دادند که این قول ها از سوی مسوولین عملی نشد و امروز با ورود دادستان، این کارخانه دوباره فعال شد.

گفتنی است؛ فعالیت تولیدی کارخانه آرد شهرستان ایوان با حضور مدیران و مقامات محلی در سال 96 با تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومان و سرمایه در گردش ۱۵ میلیارد و ظرفیت تولید سالیانه ۶۰ هزار تن آرد از گندم آغاز شد که به دلیل مشکلات متعدد تعطیل و 40 کارگر از کار خود بیکار شده بودند.

بازگشت به مدار تولید با همت دادستانی ایلام -  40 کارگر به شغل قبلی خود بازگشتند

هدف دستگاه های نظارتی رفع موانع تولید است

رضا امیری مقدم جانشین دادستان  ایلام گفت: بررسی مشکلات و رفع موانع تولید از اهداف مشترک همه دستگاه های اجرایی و نظارتی استان ایلام است؛ این واحد صنعتی با اشتغالزایی ۴۵ نفر به طور مستقیم و ظرفیت تولید روزانه ۱۵۰ تن آرد در سال 96 آغاز به کار کرد.

تعطیلی کارخانه و مشکلات جوانان

اقبال اسماعیلی مدیر عامل شهرک های صنعتی ایلام نیز گفت: شهرک صنعتی ایوان یکی از شهرک های فعال استان است که چند طرح صنعتی بزرگ همچون کارخانه آرد و نورد در آن فعالیت دارند؛ اما تعطیل شدن این واحدها مشکلاتی را برای جوانان این منطقه فراهم آورده است.

وی افزود: در این کارخانه بیش از 40کارگر فعالیت داشته که هر کدام از آنان نان آور خانواده بوده که با تعطیل شدن کارخانه مشکلات زندگی آنان دوچندان شده و امروز با پیگیری ها و مکاتبات متعدد این کارخانه به چرخه تولید برگشته است.

بازگشت به مدار تولید با همت دادستانی ایلام -  40 کارگر به شغل قبلی خود بازگشتند

 تامین آرد شهرستان و شهرستان های دیگر

علی آقابایایی رییس اداره صمت ایوان بیان کرد: کارخانه آرد ایوان یک از واحدهای تولیدی شهرستان است که در زمینه تامین آرد شهرستان و شهرستان های دیگر فعالیت داشت.

وی افزود: چند ماهی است که این کارخانه به دلیل اختلافی که بین شرکا به وجود آمده است تعطیل شده که همین امر باعث بیکار شدن 40کارگر در این واحد تولیدی شد؛ در حال حاضر در زمینه تامین آرد شهرستان با مشکل مواجه نیستم چرا که با قراردادی که با یکی از شرکت ها داشتیم از شهرستان چرداول تامین شد.

بازگشت به مدار تولید با همت دادستانی ایلام -  40 کارگر به شغل قبلی خود بازگشتند

اختلافات مربوط به سهامداران و شرکا بوده است

امید علی سبزی فرماندار ایوان نیز گفت: مشکلات این واحد اولیه به استان منتقل شده و امروز این مشکلات مرتفع شده است؛ اختلاف اصلی مربوط به سهامداران و شرکا بوده که باعث تعطیلی این کارخانه شده این در حالی است تسهیلات بانکی نیز به شرکت فوق اتخاذ داده شده و در حال حاضر در چرخه تولید قرار دارد.

وی بیان داشت: 2 طرح بزرگ خوراک دام و کارخانه فولاد نیز تا پایان سال به چرخه تولید باز می گردند.

بازگشت به مدار تولید با همت دادستانی ایلام -  40 کارگر به شغل قبلی خود بازگشتند

کارخانه آرد ایوان یکی از واحدهای تولیدی در استان ایلام شهرستان ایوان است که در زمینه تامین آرد شهرستان ها فعالیت داشته است؛ اما یک سالی به دلیل مشکلات متعدد راکد مانده و با حمایت و پیگیری های مستمر دادستانی ایلام امروز به چرخه تولید بازگشته و ۴۰ جوان تحصیلکرده ایوانی نیز مشغول کار شده اند؛ اشتغالی که نتیجه اش فقط پیگیری مستمر مسوولین بوده است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز