با این کارها به مقابله با نفخ شکم بروید

با این کارها به مقابله با نفخ شکم بروید

۰۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس برخط پلاس - معمولاً در فصل بهار افراد بیشتر دچار نفخ معده می شوند.

نفخ کردن شکم یکی از دردهایی است که ممکن است هرکس به آن دچار شود.

افزایش "نفخ شکم" در بچه ها و بزرگسالان در فصل بهار تا حدی طبیعی است، برای پیشگیری از شدت آن، استفاده از "دمنوش ترخون" بسیار کمک کننده است.

برای سلامت دستگاه گوارش خود، می توانید روزی یک بار، دمنوش ترخون استفاده کنید البته استفاده از ترخون تازه بهتر از خشک شده آن است.

"پیاده روی" در ساعات اولیه شب در بهار، میتواند فشار زیاد بخارات را از روی قلب برداشته و باعث کنترل فشار خون و آرامش قلب شود؛ باید بدانیم همانطور که در کوهستانها، گرم شدن زمین باعث ذوب شدن برفها شده و رودخانه ها خروشان و جوشان می شود، در بدن ما نیز بلغم منجمد شده در فصل زمستان، در فصل بهار ذوب شده و به حرکت در آمده و تولید دردهای مفصلی و کوفتگی صبحگاهی می کند.

انجام "روغن مالی" بخصوص روغن زنجبیل و سیاهدانه و حتی زیتون روی بدن باعث نرم شدن سریع بلغم شده و دردهای بدن را بخصوص در سالمندان به حداقل می رساند؛ پس روغن مالی به بدن بخصوص در پس از حمام را فراموش نکنید !

بهار بهترین و معتدل ترین فصل سال، مزاج گرم و تری دارد؛ با شروع بهار، افراد دچار سستی و خواب آلودگی شده و کسل و بی حوصله هستند؛ گرما و رطوبت برای حفظ سلامت لازم است؛ در آب باکتری به نام ecoli وجود دارد که بسیار متنوع است و وجود آن در آب تا حدی مجاز است.

معمولا آب به آب شدن و استفاده از آبهای مناطق مختلف در طول سفر به دلیل تنوعی که این باکتری دارد باعث ایجاد حالتی از اسهال می شود که به آن اسهال مسافرتی می گویند؛ این اسهال بیمارگونه نیست و تب و لرز نمی دهد و دلیل آن، این است که بدن با باکتری ecoli آن منطقه سازگاری ندارد.

همانطوریکه چشمه ها در فصل بهار جاری می شوند، عروق بدن نیز در این فصل باز شده و با گرم شدن بدن، بخارات زیادی به طرف مغز حرکت می کند، شیرینی خواب بهار، یکی از بهترین نعمتها است؛ تلاش کنیم از خواب شروع شب بهار، بهره مند شویم هر چند بیداری صبحگاهان در بهار و حضور در طبیعت، نمود تجربه حیات مجدد خلقت است؛ خواب ظهر بهاری را کوتاه و خواب شب را طولانی تر تجربه کنید. 

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط