میلیونر ها چطور پولدار شده اند؟

میلیونر ها چطور پولدار شده اند؟

۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳ زمان مطالعه : 9 دقیقه
سرویس برخط پلاس - رازهای موفقیت میلیونر‌ها را برایتان در این مطلب بازگو می کنیم.

فکر می کنید می توانید یک میلیونر باشید؟ این گزارش را بخوانید تا بدانید که برای رسیدن به ثروت واقعاً چه چیزی لازم است.

طبق آمار های ارائه شده توسط سایت Phoenix Marketing International، یکی از شرکت هایی که بازار موفق و مرفه دنیا را شناسایی کرده و آن ها را ارزیابی می کند، اکنون ۶.۷۱ ٪ از خانوار های ایالات متحده دارایی های قابل سرمایه گذاری یک میلیون دلار (۲۵ میلیارد تومان) یا بیشتر دارند.

خوب توجه داشته باشید که برای اینکه یک فرد یا خانواده را میلیونر تلقی شویم، در نظر گرفتن استاندارد هایی نظیر تحقیق درخصوص نوع ثروت آن ها ضروری است. به طور مثال یک خانواده جدا از ارزش املاک و مستغلات، سنوات بازنشستگی و حمایت های برخی نهاد های کارفرمایی باید دارایی های قابل سرمایه گذاری یک میلیون دلار یا بیشتر داشته باشد که وی را جزئی از میلیونر ها در نظر بگیریم.

البته این تنها یک راه برای سنجش میلیونر هاست. ارزش خالص یک میلیون دلار نیز واجد شرایط است. باید مواردی نظیر بدهی ها از جمله رهن و وام خودرو، ارزش مسکن و پس انداز بازنشستگی را برای تعیین ارزش خالص از دارایی ها خود کم کنید تا بتوانیم آن فرد یا خانواده را میلیونر بنامیم چرا که زدن مارک میلیون دلاری به دارایی های یک فرد کار کمی نیست.

برای درک بهتر از اینکه میلیونر شدن چه راه و روشی دارد ادامه این گزارش را مطالعه کنید.

بیشتر میلیونر ها متولد نمی شوند بلکه ساخته می شوند!

برخی از افراد تصور می کنند که اگر آن ها در کودکی در تابستان به تفریح نروند یا در مدرسه شبانه روزی شرکت نکنند، هیچ شانسی برای میلیونر شدن ندارند. در صورتی که شما برای میلیونر شدن نیازی به والدین ثروتمند ندارید.

درست مانند اپرا وینفری و شخصیت های اصلی اکثر رمان ها هوراشیو الجر او، اکثر قریب به اتفاق آمریکایی ها که ارزش خالص دارایی آن ها حداقل یک میلیون دلار است، ثروتمند به دنیا نیامده اند.

در واقع، طبق گفته کتاب The Millionaire Next Door که توسط توماس جی استنلی و ویلیام دی. دانکو نوشته شده است، از هر ۵ میلیونر، فقط ۱ نفر از صندوق های پس انداز یا موسسات مالی پول دریافت می کند.

استنلی نویسنده این کتاب طی ۳۰ سال تحقیق در مورد ثروتمندان ، می گوید که متوجه شده است که بین ۸۰ تا ۸۵ درصد از کل میلیونر ها خود ساخته هستند. اخیراً، یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۷ نشان داد که ۸۸ ٪ از میلیونر ها ثروت خود را خودشان ساخته اند.

در میان میلیونر های مورد علاقه ما افراد جالب توجهی هستند که شامل: بنیانگذار رادیو یک، کاترین هیوز، یک مادر نوجوان و دارای تحصیلات دانشگاهی و مدیر عامل یک شرکت، جیل بلاشاک استرهان که در یک مزرعه بزرگ شده است و کارآفرین علی براون که هنگام راه اندازی اولین شرکت بازاریابی خود در سال ۱۹۹۸ کمتر از ۲۰ دلار در حساب بانکی خود داشت.

شما به یک مدرک کارشناسی ارشد معتبر نیاز ندارید

جا دارد برای کسانی که به مدارس عالی بدهی دارند ابراز تاسف کنم چرا که یک مدرک پیشرفته شانس شما برای درآمد بیشتر در طول زندگی را بیشتر نمی کند، اما لزوما شانس شما برای عضویت در باشگاه میلیونر ها را هم بیشتر نمی کند. طبق آمار های کتاب The Millionaire Next Door، تنها ۱۸ درصد از کسانی که ارزش خالص دارایی آن ها یک میلیون دلار یا بیشتر است دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند در حالی که ۸ درصد دارای مدرک حقوق و ۶ درصد به دانشکده پزشکی رفته اند.

طبق گفته، شرکت مشاوره متخصص در تحقیق و مدیریت ثروت (Spectrem Group)، ۷۴ درصد از میلیونر ها مدرک کارشناسی دارند، حتی اگر برای کارشناسی ارشد یا دکترای خود پایبند نباشند. (اسپکترم یک میلیونر را فردی با دارایی خالص ۱ میلیون دلار بدون احتساب ارزش اقامت اولیه تعریف می کند.) طبق سرشماری سال ۲۰۱۵ Wealth-X این رقم ۷۰.۱ ٪ در میان میلیاردر ها تعیین شده است.

البته منظور ما را به اشتباه برداشت نکنید چرا که بسیاری از مدارک تحصیلات تکمیلی ارزش تلاش را دارند. طبق آمار اداره کار ایالات متحده، متوسط حقوق فردی که دارای مدرک پیشرفته است ۷۸ هزار و ۶۲۴ دلار (یک میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان) در سال است، در مقابل ۶۸ هزار و ۱۲۰ دلار برای یک فارغ التحصیل چهار ساله معمولی دانشگاه. یک دانش آموز دبیرستانی سالانه فقط ۳۷ هزار و ۷۵۲ دلار درآمد دارد.

سحر مرکب را ببینید

با کدام استراتژی شما با فرض ۸ درصد سود سالانه، می توانید در بانک تا سن ۶۵ سالگی به یک میلیون دلار برسید: از ۲۰ سالگی در ماه ۲۰۰ دلار پس انداز کنید یا از ۴۰ سالگی ۸۰۰ دلار در ماه پس انداز کنید؟

هر سال، پول شما می تواند سود هم به مبلغ اصلی و هم به بهای سود حاصل از سال قبل را بدست آورد. سال های بیشتر مساوی با سود بیشتر است و سود بیشتر به معنای رشد سریع دارایی و راهی آسان تر برای رسیدن به یک میلیون دلار است.

به لطف همین روش که جادوی سود مرکب یا ترکیب نامیده می شود، یک جوان ۲۰ ساله که ۲۰۰ دلار در ماه پس انداز می کند، در ۶۵ سالگی حدود یک میلیون و ۵۵ هزار دلار خواهد داشت. این رقم تقریبا هزینه ماهانه پیتزا در بعضی از خانوارهاست که به نظر بد نیست. اگر تا ۳۰ سالگی صبر کنید و ماهیانه ۴۰۰ دلار لگد بزنید، این رقم به حدود ۹۱۸، ۰۰۰ دلار کاهش می یابد. یک فرد ۵۰ ساله با پرداخت ۱۵۰۰ دلار در ماه، فقط ۵۱۹، ۰۰۰ دلار در زمان بازنشستگی دریافت می کند.

نیازی نیست که جادوگر بازار سهام باشید

وقتی نوبت به سرمایه گذاری می رسد، بیشتر میلیونر ها هنوز چیز های زیادی برای یادگیری دارند.

برای کسب یک میلیون دلار نیازی به مطالعه امور مالی یا به خاطر سپردن جداول سهام ندارید. در واقع، طبق گفته Spectrem Group، بیش از ۵۸ ٪ از میلیونر ها می گویند که "چیز های زیادی" برای یادگیری در مورد سرمایه گذاری دارند و ۱۹ ٪ اعتراف می کنند که چیزی در مورد سرمایه گذاری نمی دانند.

با وجود این عدم تخصص بازهم میلیونر ها سرمایه گذاری می کنند. سهام خُرد ایالات متحده و صندوق های سرمایه گذاری سهام جزو سرمایه گذاری های مورد علاقه برای ثروتمندان است، آن ها برای اینکه سود بیشتری داشته باشند هیچ خجالتی برای مشورت گیری از مشاوران مالی ندارند و حدود دو سوم میلیونر ها برای سرمایه گذاری سراغ مشاوران مالی می روند.

حتی رکود اقتصادی بزرگ هم نتوانست میلیونر ها را از دور خارج کند

اکنون خانوار های بیشتری در ایالات متحده با دارایی های قابل سرمایه گذاری ۱ میلیون دلاری نسبت به سال ۲۰۰۶، قبل از وقوع رکود بزرگ وجود دارند. از دهه گذشته با وجود حباب مسکن و بهم ریختگی بازار های مالی، میلیونر ها وضعیت خوبی داشته اند. در واقع، صفوف میلیونر های آمریکا برای ۱۱ سال متوالی افزایش یافته است.

طبق آمار های ارائه شده توسط سایت Phoenix Marketing International، امروزه ۸.۴ میلیون خانوار آمریکایی با حداقل یک میلیون دلار دارایی قابل سرمایه گذاری وجود دارد که ۵۶ درصد نسبت به قبل از رکود بزرگ بیشتر شده اند.

برای میلیونر شدن نیازی به داشتن شغل پردرآمد ندارید

شما یک کار خوب، اما پردرآمد دارید. مثلاً در مورد میلیونر ها در اینترنت می نویسید. آیا شما باید میلیونر شدن را فراموش کنید؟

در واقع، صرف نظر از این که برای امرار معاش خود چه کاری انجام می دهید، باید به اهداف پس انداز خود پایبند باشید. طبق گفته گروه Spectrem حدود ۱۳ درصد از افراد با ارزش خالص دارایی یک میلیون دلار مدیر هستند و ۱۱ درصد از آن ها در آموزش و پرورش کار می کنند. طبق آمار های کتاب The Millionaire Next Door، حدود دو سوم میلیونر ها دارای شغل آزاد هستند که از این میان اغلب در حرفه های رایج از جمله کشاورزی تا مشاور املاک هستند.

مهم نیست که در کجا کار می کنید و یا چقدر درآمد دارید، مهم این است که زود هنگام صرفه جویی را شروع کنید و به تدریج پس انداز داشته باشید. زندگینامه و سرگذشت پاول ناون را در مطالعه کنید که هرگز به عنوان بازرس کنترل کیفیت در یک کارخانه تولید شیشه بیش از ۱۱ دلار در ساعت درآمد نداشته است. با این حال به لطف نظم در پس انداز بی دریغ و سرمایه گذاری های مناسب، بیش از ۳ میلیون دلار پول جمع کرد.

هرچه زودتر پس انداز کنید، بهتر است

هرگز برای کسب یک میلیون دلار دیر نیست، اما با افزایش سن به پول بیشتری نیاز دارید. اگر ۴۵ ساله هستید و پس انداز ندارید، برای بازنشستگی در ۶۵ سالگی با یک میلیون دلار (با فرض متوسط بازده سالانه ۸ ٪) باید ماهانه ۱۷۰۰ دلار را کنار بگذارید.

به عبارت دیگر، هرچه بیشتر صبر کنید، صعود تندتر می شود. فرد ۴۵ ساله که برای رسیدن به یک میلیون دلار در سن ۶۵ سالگی باید ۲۰ هزار و ۴۰۰ دلار در سال پس انداز کند، با یک جوان ۲۵ ساله مقایسه کنید که برای رسیدن به همان رقم باید سالانه ۴ هزار و ۴۴۵ دلار پس انداز کند.

شما می توانید میلیونر ها را در برخی از مکان های شگفت آور پیدا کنید

اگرچه منطقه مترو نیویورک بیشترین تعداد میلیونر ها را در خود جای داده است و پس از آن L.A؛ و شیکاگو میلیونر ها را در خود جای می دهد، ولی دره سیلیکون (به طور مشخص منطقه مترو سن خوزه-سانیوال-سانتا کلارا) بالاترین تمرکز میلیونر ها را بر اساس سرانه دارد. طبق گفته مرکز بین المللی بازاریابی ققنوس، ۱۳.۶ درصد خانوار های دارای دارایی های قابل سرمایه گذاری یک میلیون دلار یا بیشتر در این منطقه هستند.

اما شهر های بزرگ انحصار میلیونر ها را ندارند. شهر های کوچک نیز برای ساکنان ثروتمند آهن ربا هستند. در راس لیست شهر های کوچک میلیونر، لس آلاموس، نیومکزیکو قرار دارد.

این شهر کوچک در حدود ۳۵ مایلی شمال غربی سانتافه محل آزمایشگاه سلاح های هسته ای دولتی و تعدادی از شیمی دانان، مهندسان و فیزیکدانان است که حقوق های سنگین را پایین می کشند. در کل، ۱۳.۲ درصد از کل ۷، ۵۶۷ خانوار در منطقه خرد لوس آلاموس میلیونر هستند.

حتی میلیونر ها برای بازنشستگی باید پس انداز کنند

میلیونر ها هم باید با برنامه ریزی به فکر بازنشستگی خود باشند و پس انداز کافی را انجام دهند.

طبق گفته سایت تحقیقاتی اسپکترم، ۳۰ ٪ از میلیونر ها نگران هستند که ممکن است نتوانند در زمان مستمری بازنشسته شوند. حتی فوق العاده پس اندازکنندگان که در حال حاضر فقط در برنامه ۴۰۱ (k) خود بیش از یک میلیون پس انداز داشته اند، همچنان پول بیشتری را پس انداز و ذخیره می کنند. طبق گفته فیدلیتی، به طور متوسط ۱۴.۹ ٪ پس انداز به آن ها کمک می کند.

پول نمی تواند خوشبختی بخرد

۱۰ راز موفقیت میلیونر ها که سیل پول را به سوی آن ها جاری می کنددرست است. پول نمی تواند عشق و قناعت را خریداری کند. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۸ از دانشگاه پوردو انجام شد نشان داد که افراد با کسب درآمد بیشتر معمولاً شادتر می شوند و دامنه "بهینه" درآمد آن ها بین ۶۵ تا ۹۵ هزار دلار است. بعد از این رقم خوشبختی به پول مربوط نمی شود.

مطمئناً کسب درآمد بیشتر از آن رضایت و امنیت بیشتری را فراهم می کند. در عوض، این تحقیق صرفاً نشان می دهد که مثلاً پرستاری با درآمد ۹۵ هزار دلار در سال احتمالاً به اندازه یک جراح با درآمد بالاتر احساس خوشبختی می کند. (به همین دلیل پرستار ثبت نام شده در لیست بهترین مشاغل آینده رتبه بالایی دارد.)

منبع : رکنا