تزریق  ژل یا پروتز در سینه زنان چه عواقبی دارد؟

تزریق ژل یا پروتز در سینه زنان چه عواقبی دارد؟

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰ زمان مطالعه : 4 دقیقه
سرویس برخط پلاس - سلامت بسیاری از خانم ها به تزریق ژل در اعضای بدن شان می پردازند.

بزرگ کردن سینه با تزریق ژل یکی از روش های رایج بی خطر برای خانم هایی که از فرم سینه های خود ناراضی هستند می باشد.

استفاده از درمان های غیر جراحی مانند تزریق ژل و چربی یکی از راهکارهایی است که برای بزرگ کردن سایز سینه ها پیشنهاد می شود. ما در این مطلب شما را با روش تزریق ژل برای بزرگ کردن سینه ها آشنا خواهیم کرد.

تزریق ژل در سینه چیست؟

تزریق ژل به سینه ، روشی برای بزرگ کردن سینه ها است و برای افرادی مناسب است که نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند. در روش بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی از هیچ پروتزی استفاده نمی شود. مواد استفاده شده در این ژل های تزریقی برای بزرگ کردن سینه مشابه با مواد به کار رفته در ژل های تزریقی مخصوص صورت است. در این روش برای خوش فرم کردن سینه، ژل در زیر بافت سینه تزریق می شوند اما نتایج آن نسبت به سایر روش های درمان طبیعی و ماندگار نیست.

در روش بزرگ کردن سینه با ژل، ژل با ماده ی بی حس کننده ترکیب می شود و سپس در سینه تزریق می شود و بنابراین همزمان با تزریق ژل، سینه ها بی حس نیز می شوند. روش های تزریقی عمل بزرگ کردن سینه هیچ نیازی به انجام جراحی ندارد و به کمک آن می توانید سایز سینه های خود را یک واحد افزایش دهید.

آیبرای رفع افتادگی و شل شدگی سینه های خود هستید؟ سینه های زنان چه کوچک، بزرگ یا افتاده باشند، آنها همیشه دوست دارند که فرم سینه های خود را برجسته تر کنند. البته چه کسی هست که از داشتن سینه های بزرگ تر، زیباتر و برجسته تر خوشش نیاید؟

داشتن سینه های برجسته و خوش فرم، علاوه بر این که به زیبایی بدن شما می افزاید، اعتماد به نفس شما را نیز بهبود می دهد. متاسفانه تمامی زنان، سینه های خوش فرمی که با بدن آن ها هماهنگی داشته باشد را ندارند. جراحی بزرگ کردن سینه، روش بسیار پرهزینه ای است و گاهی نیز می تواند عوارض بسیار مخربی به همراه داشته باشد، در صورتی که خطرات بزرگ کردن سینه با تزریق ژل و چربی، بسیار کمتر است. به همین منظور روش تزریق ژل (کلاژن) در سینه روش بسیار مناسب تری است که به جراحی ترجیح داده می شود.

تزریق ژل در سینه برای چه کسانی مناسب نیست؟

زنانی که بافت سینه ی آن ها بسیار کم است و همچنین زنانی که سینه ی آن ها کاملا افتادگی دارد، گزینه های مناسبی در تزریق ژل برای رفع افتادگی سینه نیستند و عمل پروتز سینه گزینه بهتری برای آنها می باشد.

نکات قبل از تزریق ژل به سینه ها

به طور معمول زمانی در حدود ۲ ساعت به کل این فرآیند اختصاص داده می شود. این مدت زمان باعث می شود که جراح بدون عجله این روش را انجام دهد. به طور معمول به بیماران توصیه می کنیم که در روز عمل، از رانندگی خودداری کنند. زیرا برخی از داروها ممکن است موجب اختلال در توانایی بیمار برای رانندگی شود. علاوه بر این، بیمار نباید سوتین، تاپ ورزشی و یا بکینی بپوشد. این کار برای جلوگیری از ایجاد هر گونه فرورفتگی بر روی ژل سینه، قبل از “استقرار” ژل درطی ۲۴ ساعت آینده است.

پس از عمل تزریق ژل به سینه

بعد از عمل تزریق، شما باید از فعالیت بدنی به مدت یک هفته و حمام داغ و سونا برای مدت دو هفته، اجتناب کنید. پس از چند هفته برش های جراحی تقریباً محو خواهد شد. نتایج درمان در حدود ۱۸ تا ۳۰ ماه دوام خواهد داشت. دوره عملکرد ژل، بستگی به بیمار دارد. برای حفظ تاثیرات و نتایج تزریق ژل، پزشکان توصیه می کنند که هر چند ماه، عمل تزریق (۲۰-۴۰ میلی لیتر) تکرار شود.

مزایای تزریق ژل به سینه ها

– بدون ایجاد زخم و اسکار جراحی

– بدون نیاز به بیهوشی عمومی

– بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان: این یک عمل سرپایی است و بیمار معمولاً می تواند بلافاصله روال عادی روزانه خود را ادامه دهد.

– بدون نیاز به مرخصی از محل کار

– ژل موجود در سینه، در ماموگرافی برای شناسایی سرطان سینه اختلالی ایجاد نمی کند.

در این روش جسم خارجی در سینه قرار داده نمی شود. ژل تزریقی، در واقع اسید هیالورونیک است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود.

عوارض جانبی بزرگ کردن سینه با ژل

ممکن است بیمار برای دو هفته اول در سینه ها کاملا احساس سفتی کند زیرا مکرولین آب را به خود جذب می کند ولی این مسئله به سادگی حل می شود. مقدار کم کبودی و کوفتگی هم معمولا ظرف ۱-۲ هفته برطرف می شود. گهگاه می توان ناراحتی خفیفی را در قفسه سینه حس کرد اما استامینوفن (پاراستامول) معمولا برای تسکین درد خیلی موثر است. همچنین به میزان خیلی کمی ریسک عفونت یا واکنش آلرژیک وجود دارد.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس برخط پلاس