از محبت های بیش از اندازه مادر و پدر تا تن دادن به ازدواج تحمیلی  -  تباهی سرنوشت مرد جوان در باتلاق اعتیاد
سرویس برخط پلاس - مرد جوانی که پس از آشنایی با زنی معتاد اقدام به تهیه و توزیع مواد‌مخدر می‌کرد، هنگام بسته‌بندی مواد توسط پلیس دستگیر شد.

مرد ٣٣ساله درحالی که رنگ به رخساره نداشت و خماری خسته کننده ای در چشم هایش دیده می شد، به پلیس گفت: من فقط رفته بودم موادمخدر مصرف کنم که ماموران سررسیدند و دستگیرم کردند؛ البته برایم فرق نمی کند چه بلایی می خواهد سرم بیاید. من با مشکلات زندگی سوختم، اما نتوانستم چیزی را بسازم و مشکلی را حل کنم.

حامد درحالی که خمیازه می کشید و سرش را می خاراند، ادامه داد: تا چند سال قبل لباس بدون خط اتو نمی پوشیدم و هرکجا می رفتم، بوی عطر و ادکلنم در فضا می پیچید. من آدم دقیقی بودم و روی مسائل بهداشتی خیلی به خودم سخت می گرفتم.

وی افزود: بعد از آنکه فوق دیپلم گرفتم، خودم را برای رفتن به سربازی آماده می کردم. مادرم نگرانم بود و طاقت دوری ام را نداشت. او و پدرم به محض آنکه شنیدند هرکس متاهل باشد در شهر خودش خدمت سربازی را می گذراند، برایم آستین بالا زدند. هر چه می گفتم آمادگی ازدواج ندارم، فایده ای نداشت تا اینکه به خواستگاری دختردایی ام رفتیم و آن ها بدون هیچ شرط وشروطی جواب بله را گفتند و در کمتر از چهار روز متاهل شدم.

حامد به مامور پلیس گفت: تا اینکه بالاخره به سربازی رفتم و اتفاقا در شهرخودمان هم خدمت را به سر می بردم؛ اما کاش راه دوری می رفتم و این همه مشکلات سرم نمی آمد. دوران عقد بدی را سپری می کردم. مادرم و نامزدم با همدیگر سازش نداشتند و دنبال فرصتی می گشتند روی همدیگر را کم کنند.

نامزدم می گفت از اینکه می بینم مادرت این قدر لی لی به لالایت می گذارد، اعصابم به هم می ریزد و حالم از تو به هم می خورد. او با نیش و کنایه هایش عذابم می داد و از طرفی مادرم حاضر نبود از نوازش های حساسیت برانگیزش دست بردارد. با دیدن من شروع به تعریف و تمجید می کرد و این مسئله باعث شد از چشم مادر همسرم هم بیفتم. زن دایی ام می گفت اگر همین الان جلوی او را نگیری، دو روز دیگر نخواهی توانست زندگی کنی و...

او آهی کشید و ادامه داد: سربازی ام تمام شد و من در یک شرکت کاری پیدا کردم. همه چیز داشت خوب پیش می رفت؛ ولی کُرکری های مادرم و زن دایی ام تمامی نداشت. متاسفانه دختردایی ام از مادرش حمایت می کرد و مانده بودم چه کار کنم. من مهناز را از صمیم قلب دوست داشتم و نمی خواستم به هیچ قیمتی ناراحتی اش را ببینم؛ حتی بعد از آنکه زندگی مشترکمان را شروع کردیم، مدتی با مادرم قهر بودم. همسرم می گفت اصلا حق نداری با خانواده ات ارتباط برقرار کنی و مدام برایم خط ونشان می کشید. من هم به حرفش گوش می دادم تا اینکه پدرم سکته کرد. درگیر کارهای بیمارستان پدر بودم که مهناز دوباره شروع کرد و می گفت چرا برادر و شوهر خواهرت بیمارستان نمی روند و مگر تو...

مرد جوان تصریح کرد: اعصابم با شنیدن این حرف ها به هم می ریخت و اختلاف های ما روز به روز بیشتر می شد تا اینکه کار من و مهناز بالاخره به دادگاه کشیده شد و من پای برگه طلاق زنی را امضا کردم که با تمام وجود دوستش داشتم. یک سال ونیم از این ماجرا گذشت. آرزو می کردم شرایطی مهیا شود و دوباره با مهناز زندگی کنم؛ اما روزی که خبر دار شدم ازدواج کرده، دنیا روی سرم خراب شد.

حامد قطره های اشک را از روی گونه هایش پاک کرد و گفت: از طریق یکی از دوستانم با زنی آشنا شدم که مرا به موادمخدر آلوده کرد و الان هم اینجا هستم. من چوب اشتباه و غرور و ندانم کاری دیگران را خوردم

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس برخط پلاس