پررنگ شدن اختلاف  اصلاح طلبان بر سر رئیس سابق مجلس -  میرلوحی: لاریجانی نقش روحانی در سال 92 را ایفا نخواهد کرد
سرویس برخط پلاس - پس از آنکه روز گذشته محمدعلی وکیلی گفت: لاریجانی نیمه اصلاح‌طلب، نیمه‌اعتدالی می‌تواند موضوع ائتلاف در جریان اصلاحات باشد، طیف دیگری از اصلاح‌طلبان انتقادات جدی نسبت به این اظهارات مطرح کرده‌‌اند.

اصلاح طلبان که خود را برای انتخابات مهیا می کنند همچنان درگیر اختلافاتی از جنس ائتلاف با یک گزینه به اصطلاح غیر اصلاح طلب هستند. گزینه جدی این دوره اصلاح طلبان برای ائتلاف نیز علی لاریجانی رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی است که عدم کاندیداتوری در انتخابات مجلس سال 98 شائبه ها درباره نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری را جدی کرد.

روز گذشته محمدعلی وکیلی در گفت وگویی تصریح کرد:  لاریجانی نیمه اصلاح طلب، نیمه اعتدالی می تواند موضوع ائتلاف در جریان اصلاحات باشد.

این اظهارات با واکنش اسماعیل گرامی مقدم و محمود میرلوحی دو فعال سیاسی اصلاح طلب مواجه شده است.
 

پررنگ شدن اختلاف  اصلاح طلبان بر سر رئیس سابق مجلس -  میرلوحی: لاریجانی نقش روحانی در سال 92 را ایفا نخواهد کرد


اسماعیل گرامی مقدم: طرح نام لاریجانی اصلا موضوعیت ندارد

فعال سیاسی اصلاح طلب، و از اعضای حقیقی نهاد اجماع ساز درباره اینکه چرا اصلاح طلبان نباید از نامزد ائتلافی حمایت کنند، به روزنامه شرق گفت: «تکلیف این بحث که اصلاح طلبان به سمت ائتلاف بروند یا نه در نهاد اجماع ساز مشخص شده است و اینکه بازهم از ائتلاف سخن بگوییم یا نام افرادی مانند آقای لاریجانی را مطرح کنیم، اساسا موضوعیت ندارد.

گرامی مقدم افزود: اصلاح طلبان در سال های اخیر به دلیل حمایت از آقای روحانی در دو انتخابات 92 و 96 و برای حمایت از لیست ائتلافی امید در انتخابات مجلس دهم هزینه های زیادی داده اند و همین موضوع باعث شده است که در این دوره ترجیح دهند از نامزد غیراصلاح طلب استفاده نکنند.

وی تصریح کرد: آقای لاریجانی شخصیت قابل احترامی است و رفتارهای معتدلی در سیاست دارد اما او اصلاح طلب نیست و اگر قرار باشد از او حمایت شود، همان شرایطی بر اصلاح طلبان رقم می خورد که در این سال ها رقم خورده است و در بر همان پاشنه خواهد چرخید.

گرامی مقدم ادامه داد: «اکنون اصلاح طلبان نامزدهای متعددی دارند که ثبت نام خواهند کرد و بررسی مصادیق انتخاباتی بعد از مشخص شدن نتیجه بررسی صلاحیت ها شروع می شود. به هیچ وجه پذیرفته نیست که اصلاح طلبان برای بار دیگر سرمایه اجتماعی خود را خرج یک نیروی غیراصلاح طلب ولو آقای لاریجانی کنند».
 

پررنگ شدن اختلاف  اصلاح طلبان بر سر رئیس سابق مجلس -  میرلوحی: لاریجانی نقش روحانی در سال 92 را ایفا نخواهد کرد


میرلوحی: لاریجانی نقش روحانی را ایفا نخواهد کرد

محمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح طلب هم در این باره گفت: واقعا انتظار است که دیگر هیچ بحثی از سوی فعالان سیاسی درباره اینکه باید با نامزد اصلاح طلب وارد انتخابات شد یا نامزد ائتلافی مطرح نشود، زیرا اسنادش موجود است که روش انتخاباتی نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان در این دوره از انتخابات ائتلاف نیست. سخنگوی این نهاد هم همین را گفته است.

وی تصریح کرد: این نتیجه گرفته شده که باید صرفا با نامزد کاملا اصلاح طلب وارد انتخابات شد و تردید نکنید که از آقای لاریجانی یا دیگر نامزدهایی که پایگاه اصلاح طلبی ندارند، حمایت نمی شود و به بیانی دیگر لاریجانی همان نقشی را که روحانی در سال 92 برای اصلاح طلبان ایفا کرد، نخواهد داشت.

میرلوحی در پایان گفت: اگر اصلاح طلبان بتوانند وارد انتخابات شوند و نامزدهای واقعی خود را داشته باشند، هرنتیجه ای به دست آید، آن را با کمال میل می پذیریم؛ حتی اگر همه مردم سراسر با رأی خود بگویند که یک دولت کاملا اصولگرا می خواهیم.

پیشتر نیز جمعی از کارگزاران تمایل خود به حمایت از علی لاریجانی در انتخابات را نشان داده اند؛ چه اینکه عطریانفر گفته بود: من جناب علی لاریجانی را شخصا و به صفت فردی انسان صالح و شایسته برای پذیرش مسوولیت ریاست جمهوری می دانم.

منبع : خبرگزاری فارس