شیرینی شربتی را امتحان کنید

شیرینی شربتی را امتحان کنید

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس برخط پلاس - شیرینی شربتی یک شیرینی متفاوت و خوشمزه است.

طرز تهیه شیرینی شربتی به این شکل است:

مواد لازم:

آرد یک پیمانه

شیر یا آب یک پیمانه

نمک نصف قاشق چای خوری

وانیل یک قاشق چای خوری

روغن دو قاشق سوپخوری

شربت بار به میزان لازم

طرز تهیه :

اول شیر با آب و نمک و وانیل و روغن را بریزید در یک تابه و بگذارید روی شعله گاز تا گرم شود. بعد آرد را که الک کردید یک مرتبه به آن اضافه کنید و سریع هم بزنید تا خمیر جمع شود. اگر به شیر یا آب بیشتری نیاز داشت مشکلی نیست؛ کمی دیگر اضافه کنید تا خمیر کاملا نرم و یکدست شود. وقتی جمع و یکدست شد و آبش کامل کشیده شد و چسبنده نبود از روب حرارت بردارید تا بعد موقع پخت وا نرود.

بعد با پشت قاشق هم  بزنید تا یکدست شود. بعد هم با دست خمیر را ورز بدهید تا صاف و نرم شود. باز هم اگر چسبندگی احساس کردید دست تان را چرب کنید و خوب ورز بدهید. بعد که خمیر از حرارت افتاد اندازه نصف یک گردو کوچکتر از خمیر بردارید و با کف دست تان فشار بدهید تا پهن شود و با وسایلی که در خانه دارید که می شود روی خمیر فرورفتگی ایجاد کند مثل چنگال ، کفگیر و هر چه که در دسترس تان بود به آن حالت بدهید. وقتی حالت دادید خیلی آرام خمیری که پهن کردید را لوله کنید. بعد پشتش را به هم بچسبانید.

تاکید می کنم خوب پشتش را به هم بچسبانید تا زمانی که دارد سرخ می شود از هم باز نشود. بعد روغن را داغ کنید. شرینی ها را بیندازید در آن. وقتی کمی خودش را گرفت و وا نرفت حرارت را متوسط کنید تا مغز پخت شود.

سپس بیندازید برای یک یا دو دقیقه در شربت ولرم شده تا شربت کامل به خورد شیرینی برود. حتما یک تا دو ساعت بگذارید شیرینی های شربتی بماند چون اگر همان موقع بخورید اصلا مزه خوبی ندارد.

انگار دارید یک حجم زیادی شربت می خورید ولی بعد از چند ساعت کاملا شیرینی با شربتش جا می افتد.

بافت این شیرینی نرم است و ترد نیست.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس برخط پلاس