نان سفید هر روز نخورید!

نان سفید هر روز نخورید!

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس برخط پلاس - سلامت نان سفید را نباید به شکل روزانه مصرف کرد.

مصرف نان سفید به صورت روزانه باعث بروز مشکلاتی در سیستم ایمنی بدن خواهد شد.

بخش ترد و معطر نان تازه پخته شده با کره، سیر یا پنیر مدت هاست که برای بسیاری از مردم جهان به یک غذای سنتی تبدیل شده است.

در قفسه های نانوایی ها و مغازه ها، انتخاب زیادی از محصولات مختلف آردی وجود دارد. نان سیاه، سفید، غلات کامل، مخمر، نان حتی بدون گلوتن وجود دارد. اما هنوز اکثریت نان سفید مصرف می کنند.

نان سفید از چه تهیه می شود؟

نان سفید از آرد گندم تصفیه شده تهیه می شود. این باعث می شود که کالا های پخته شده از نظر بصری جذاب، کرک دار و ماندگاری نان را افزایش دهند، اما این دانه ها را کاملا از مواد مغذی آن محروم می کند. در قدیم نان را از آرد اول یا درشت تهیه می کردند. این روش ارزش غذایی محصول، مواد مغذی مفید و فیبر را حفظ کرد. اما اکنون فقط از آرد سفید بدون سبوس نان تهیه می شود.

اکنون همراه با یک تکه نان سفید، ۷۵ گرم کالری خالی و تقریباً کمبود مواد مغذی را وارد بدن خود می کنید.

فقر ویتامین در نان سفید

به دلیل کمبود ویتامین در ترکیب نان سفید مدرن است که تولیدکنندگان شروع به غنی سازی مصنوعی آن و سایر محصولات پخته شده با ویتامین ها کردند.

بسیاری از متخصصان تغذیه و همچنین دانشمندان دانشگاه کمبریج به دلیل داشتن شاخص گلیسمی بالا، مصرف نان سفید را توصیه نمی کنند. مانند تمام کربوهیدرات های سریع، به راحتی توسط بدن جذب می شود، اما سیری طولانی مدت نیست. در حال حاضر یک ساعت پس از چنین وعده غذایی، احساس گرسنگی احساس می شود. مصرف بیش از حد نان سفید منجر به چاقی و ابتلا به دیابت می شود.

نشاسته زیادی در نان سفید وجود دارد، تأثیر آن بر روی بدن را می توان با شکر تصفیه شده مقایسه کرد. چه مفهومی داره؟ افزایش گلوکز خون اجتناب ناپذیر است که به نوبه خود باعث جهش شدید قند و انسولین می شود. با مصرف منظم نان سفید، دیابت و همچنین سیستم قلبی عروقی می توانند ایجاد شوند.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط