اگر فردین نقش مالک اشتر را بازی می کرد + عکس

اگر فردین نقش مالک اشتر را بازی می کرد + عکس

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس برخط پلاس - در سریال امام علی(ع) قرار بود محمدعلی فردین نقش مالک اشتر را بازی کند.

اگر فردین نقش مالک اشتر را بازی می کرد + عکس

تهیه کننده سریال امام علی(ع): اگر فردین نقش مالک اشتر را بازی می کرد رکورد بیننده سریال بیشتر می شد.

محمد بیک زاده، تهیه کننده #سریال_امام _علی(ع): در رابطه با سریال امام علی(ع) برخی مدیران خیلی مقاومت کردند اما عمده بخش ابوذر ما حذف شد. ابوذر در زمان حیات خود طاقت این را نداشت کسی کوچک ترین تخطی از طریق عدالت کند. گفتند برخی حرف های ابوذر به برخی دوستان برمی خورد؛ درنتیجه حذف کردند. قائم مقام وقت سازمان خیلی مقاومت زیادی کردند که این میزان از نقش ابوذر ماند. تقریبا بین 180 تا 200 دقیقه از سریال حذف شده است.

محمد بیک زاده در جواب این سوال که بعد از تغییر مدیریت امکان نداشت این بخش ها به سریال امام علی(ع) اضافه شود؟

پاسخ داد: خیر، هرچه زمان پیش تر رفت آدم های ما نزدیک به شخصیت های دوره بنی عباس و بنی امیه شدند و بیشتر به آنها برمی خورد.

سریال مختار را دوست نداشتم. ممکن بود این سریال را بسازم ولی مختار این نبود، مختار قهرمان ملی ما نیست. بنابراین آنچه در متون تاریخی وجود دارد مختار فرد متقلبی بود، در زمان واقعه کربلا کاری می کند که عمدا زندان بیفتد که در کربلا و واقعه عاشورا نباشد و بعد از آن هم داعیه خلافت دارد. جنگ او با حضرات بنی امیه و آل زبیر است و علت این است که هر دو داعیه خلافت دارند. جنگ مختار با این دو است. با یکی علیه دیگری متحد می شود.

تهیه کننده سریال امام علی(ع) در پاسخ به سواجایی درمورد بازیگران نقش قطام و مالک اشتر صحبت کرده و از اسامی نام برده بودید. به نظر شما چه شد که مرحوم فردین و فائقه آتشین در این سریال بازی نکردند؟گفت: دست من نبود. اگر بازی می کردند قطعا بهتر می شد. داریوش ارجمند بازیگر خوبی برای این سریال بود و نقش ماندگاری ایفا کرد. اما بحث من دیده شدن است. سریال امام علی(ع) در شرایط خود رکورد بیننده را زد. اگر فردین بود این رکورد بیشتر و طولانی تر می شد.

سازمان صداوسیما هیچ مشکلی با من نداشتند چون می دانستند من از چه آبشخوری اندیشه های خود را می گیرم و مشکلی با من نداشتند و می دانستند برای چه تلاش می کنم. طبیعتا بازیگران قبل از انقلاب را باید مجوز می دادند. مجوز را باید ارشاد صادر می کرد. در ارشاد چه کسانی دخیل بودند، نمی دانم؛ مجوز از ارشاد خواستیم برای #علی_آزاد، #فخری_خوروش، آقای رشیدی و... مجوز صادر شد، اما برای آقای فردین و خانم فائقه آتشین مجوز صادر نکردند.

منبع : رکنا

علیرضاخان ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
به نظر من نقش مالک اشتر به مهران غفوریان یا اکبرعبدی ویارامبد جوان بیشترمیادش

علیرضاخان ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
حالا چه فایده بازیگرای قبل ازانقلاب همه دق مرگ شدن رفتن وهیچوقت مثل اینا تکرارنخواهدشد/فقط بااین حرفها داغ دل ماروتازه کردی/الان فقط بهروز وثوق به یادگار مونده
علیرضاخان ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
الان چرا یادتون افتاده/میخوای یه زنگ بزن به اون دنیا فردین یه توک پابیاد براتون نقش مالک اشتر روبازیکنه :