در این بخش از کره زمین هیچ کس صدایتان را نمی شنود + ویدیو

در این بخش از کره زمین هیچ کس صدایتان را نمی شنود + ویدیو

۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس برخط پلاس - قوانین صدا در بخشی از کره زمین به شکلی عجیب عمل می کند.


دانلود ویدیو

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - منطقه ای در شهر تولسا واقع در ایالت اوکلاهامای آمریکا قرار دارد که قوانین فیزیک را زیر سوال برده است. این منطقه، مرکز جهان نامیده می شود و در آن قوانین صدا به شکل عجیبی عمل می کند که تاکنون توضیحی برای آن ارائه نشده است.

هر چند دانشمندان در طول تاریخ نظریه هایی درباره اقعیت مرکز جهان مطرح کرده اند و چه بسا آنان اشتباه باشد هماهنطور که بسیاری از مردم هنگامی که به آسمان در یک شب صاف و بدون ابر نگاه می کنند ستاره ها را در هر سویی می بینند و گمان می کنند که زمین مرکز جهان یا نزدیک به آن است.

افرادی که شهر تولسا و دایره بتونی مرکز جهان را از نزدیک دیده اند چنین احساسی دارند و فکر می کنند در نقطه ای قرار دارند که دنیا از آنجا گسترش یافته است.

مرکز جهان در شهر تولسا

مرکز جهان در شهر تولسا منطقه ای است که از یک دایره کوچک بتونی با مساحت ۴۶ سانتیمتر تشکیل شده و با یک دایره دیگر از ۱۳ آجر احاطه شده است که در مجموع قطر این دایره به ۲.۵ متر می رسد.

کاربرد جالب این دایره اینجاست که وقتی شخصی در مرکز آن بایستد و صدایی تولید کند، بازتاب آن را با صدای بلندتری خواهد شنید. دیگر نکته جالب در مورد مرکز جهان این است که تنها کسی که داخل دایره قرار می گیرد، قادر است بازتاب صدا را بشنود و افراد در خارج از آن نمی توانند چیزی بشنوند. همین طور اگر فرد داخل دایره با کسی که خارج از آن است صحبت کند، صدای او را به صورت واضح نخواهند شنید.

ساخت دایره عجیب در دهه ۸۰ میلادی

این دایره عجیب در دهه ۸۰ میلادی ساخته شد و گفته می شود که این منطقه در واقع گردابی است که تمام انرژی های کیهانی در آن با یکدیگر برخورد می کنند؛ البته این فرضیه هنوز تایید نشده است. همچنین برخی معتقدند که اعوجاج صوتی ناشی از دستکاری ارواح یک جهان موازی در ذهن هر کسی که پا به این نقطه می گذارد، است، اما این فرضیه یک افسانه برای جذابیت داستان این دایره اضافه شده است.

با این حال، هیچ کس به دلیل قاطعی در مورد دلیل اعوجاج صدا در داخل این مدار در تولسا به شواهد قطعی نرسیده است، اما به نظر می رسد افتادن یک شیء در داخل این مدار و منتظر ماندن برای آمدن صدای دلخراش از آن هیجان انگیز است، زیرا سر و صدایی ایجاد می کند که گویی انفجاری رخ داده است.

به بسیاری از شهر ها لقب «مرکز جهان» داده شده است. علاوه بر این، بسیاری از آثار داستانی یک مکان مصور را توصیف کرده اند که در مرکز جهان از جمله مناطقی در آسیا مانند «ودادکو» در چین و ایستگاه قطار «سالوادور دالی» در اروپا و البته «دایره تولسا» در آمریکا قرار دارد.

منبع : رکنا