قیمت مسکن در گران ترین محله های تهران

قیمت مسکن در گران ترین محله های تهران

۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۵ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس برخط پلاس - متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان مسکونی نوساز در منطقه الهیه تهران ۱۱۱ میلیون و ۱۲۴ هزار تومان گزارش شده. این رقم در اقدسیه حدود ۱۰۹ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان است. یعنی با پول یک مترمربع آپارتمان مسکونی در این دو منطقه می‌شود پراید خرید

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از فرارو - آگهی های آنلاین این روز ها رونق خوبی پیدا کرده اند و بسیاری از معاملات به کمک همین آگهی ها صورت می گیرد. در این گزارش آخرین عدد و رقم های مربوط به خرید مسکن در مشهد، شمال تهران و خودرو های صفرکیلومتر و کارکرده را بررسی می کنیم؛ آگهی هایی که طی یک هفته گذشته در سایت دیوار منتشر شده اند.

قیمت مسکن در گران ترین محله های تهران

الهیه گران ترین محله تهران برای سکونت است. متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان مسکونی در این منطقه، با کاهش پنج و نیم درصدی ظرف یک هفته، ۱۱۱ میلیون و ۱۲۴ هزار تومان است. رتبه دوم گران ترین محله تهران در بین مناطق جدول زیر، طی یک هفته اخیر به اقدسیه مربوط می شود. متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی، آن جا ۱۰۹ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان است. بد نیست بدانید یک مترمربع آپارتمان مسکونی در این دو منطقه تقریبا معادل قیمت یک پراید است.

قیمت مسکن در گران ترین محله های تهران

اجاره بها در کدام محله های تهران بیشتر است؟

اجاره کامل یک واحد آپارتمان مسکونی دو تا پنج سال ساخت در الهیه تهران ۲۸ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان است و این عدد نسبت به هفته قبل ۱/۴ درصد افزایش داشته. همچنین رشد ۸/۸ درصدی اجاره بها در منطقه اوین باعث شده تا این محله به جمع گران ترین مناطق پایتخت برای سکونت اضافه شود. طبق اطلاعات سایت دیوار مستاجران محله اوین بابت یک آپارتمان ۸۰ متری، حدود ۱۹ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان اجاره کامل می پردازند.

قیمت مسکن در گران ترین محله های تهران

خرید خانه در مشهد با چه بودجه ای ممکن است؟

بلوار سجاد که تقریبا در مرکز شهر مشهد واقع شده، یکی از مرفه ترین و گران ترین مناطق این شهر است. خرید یک آپارتمان ۸۰ متری نوساز در این بلوار به طور متوسط می تواند تا دو میلیارد و ۵۱۷ میلیون تومان آب بخورد. چنین آپارتمان هایی در بلوار توس حدود یک پنجم قیمت های بلوار سجاد آگهی شده اند. یعنی چیزی حدود ۴۰۰ میلیون تومان.

قیمت مسکن در گران ترین محله های تهران

هزینه های اجاره نشینی در مشهد

آزادشهر در شمال غرب شهر مشهد قرار دارد و از مناطق گران قیمت این شهر به حساب می آید. ظرف یک هفته گذشته صاحب خانه های این منطقه بابت اجاره کامل یک آپارتمان ۸۰ متری  پنج میلیون و ۴۰ هزار تومان دریافت کردند. با یک چهارم این مبلغ می شود در گلبهار اجاره نشینی را تجربه کرد. مستاجران شهر گلبهار که در فاصله ۳۵ کیلومتری مشهد قرار سکونت دارند، بابت چنین آپارتمانی ماهانه یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان کنار می گذارند.

قیمت مسکن در گران ترین محله های تهران

خودرو های صفرکیلوتر و گران تر از نیم میلیارد تومان

هیوندای النترا در بین خودرو های جدول زیر قیمت بیشتری دارد و در سایت دیوار به طور میانگین یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان خرید و فروش شده. چری تیگو ۷ نیز تنها محصولی است که طی یک هفته گذشته افزایش قیمت نداشته و با کاهش ۰/۳ درصدی ۸۵۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

قیمت مسکن در گران ترین محله های تهران

خودروهای کارکرده و گران قیمت

هایما S۵ توسط شرکت ایران خودرو مونتاژ می شود و امروز در بازار آزاد حدود ۶۳۵ میلیون تومان قیمت داشته. مدل دست دوم این خودرو با کارکرد بیشتر از ۱۰ هزارکیلومتر، به طور میانگین در سایت دیوار ۵۱۵ میلیون تومان آگهی و ظرف یک هفته ۰/۷ درصد ارزان شده است.

قیمت مسکن در گران ترین محله های تهران

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط