اجاره شبانه سرویس طلا توسط نو عروسان برای حفظ آبرو ! + جزئیات
سرویس برخط پلاس - رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تائید اجاره طلا در برخی از شهرستان‌ها گفت: اخیرا بعضی تازه عروس‌ها به دلیل گرانی سرویس طلا اجاره می‌کنند و اجاره طلا در شرایطی به طور محدود در برخی شهرستان‌ها اتفاق می‌افتد.

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از فرارو - بعد از قسطی شدن خرید طلای عروس کار به اجاره سرویس های طلا رسیده است و اخیرا برخی طلافروشان به تازه عروس ها سرویس طلا اجاره می دهند. رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تائید این خبر گفت: در سال های گذشته برخی مردم برای تازه عروس ها از طلافروشان طلای قسطی می خریدند، اما با تشدید سقوط قدرت خرید مردم پدیده اجاره طلا رواج بیشتری داشته است.

به گزارش تجارت نیوز، با کاهش قدرت خرید مردم، کار نوعروسان به اجاره سرویس طلا از طلافروشی ها رسیده است.

فعالان بازار طلا می گویند معمولا طلا به افرادی اجاره داده می شود که ضامن یا معرف آشنا و معتبر داشته باشند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تائید اجاره طلا در برخی از شهرستان ها توضیح داد: اخیرا بعضی تازه عروس ها به دلیل گرانی سرویس طلا اجاره می کنند و اجاره طلا در شرایطی به طور محدود در برخی شهرستان ها اتفاق می افتد، اما این شیوه داد و ستد هنوز در بازار تهران عرف نیست.

اجاره شبانه سرویس طلا توسط نو عروسان برای حفظ آبرو ! + جزئیات

ابراهیم محمدولی گفت: در سال های گذشته برخی مردم برای تازه عروس ها از طلافروشان طلای قسطی می خریدند، اما حالا اجاره سرویس طلا هم باب شده است.

فعالان بازار طلا می گویند که برای اجاره یک شب سرویس طلا به اندازه ارزش واقعی آن سفته داده اند. البته در شهر تهران کمتر طلافروشی پیدا می شود که سرویس طلا را به شکل اجاره ای در اختیار تازه عروس ها بگذارد.

محمدولی درباره نحوه اجاره سرویس طلا توضیح داد: معمولا اجاره سرویس طلا بین افراد توافقی صورت می گیرد. ممکن است برخی فروشندگان بابت این کار پولی دریافت نکنند، اما عده ای هم هستند که ممکن است وجه نقدی بگیرند.

سال ۹۸ هم ایلنا در گزارشی از اجاره طلا در شیراز خبر داد و در این زمینه نوشته بود: «بدتر شدن وضعیت اقتصادی مردم در این روز ها سبب شده تا بسیاری از خانواد ه ها برای شرکت در مراسم عروسی بستگان و نزدیکانشان و یا زوج های جوان به جای خرید طلا برای مراسم عروسی شان به اجاره کردن آن از طلافروشی ها روی بیاورند.»

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز
ناشناس ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
چرا سرویس بدل نمیخرن؟

ناشناس ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲
فضولی تو؟ دوس دارن اجاره کنن
صدرا ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۷
چقدر بی ادبانه..یاخوب تربیت نشدی یا هم تودنیای واقعی تو سری خوری اومدی تو مجازی عقده خالی کنی ..جواب کامنت بالایی ناشناس دوم
ناشناس ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶
دقیقا من بعد عروسی مجبور شدم النگوهامو بفروشم، ولی بخاطر حفظ آبرو و حرف مردم رفتم به جاش بدل خریدم :

الهه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
بهتره اول طرز فکر خودت رو درست کنی وقتی ب این نتیجه رسیدی که ۱.داشتن طلا آبرو داری نیست و ۲.میشه خیلی راحت از دخالت دیگران در این موضوع جلوگیری کنی اونوقت حس آزادی داری که شادی اون از شادی داشتن طلا و پز دادنش ب دیگران خیلی بیشتره
ناشناس ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
این از وضعیت مردم ایران بااین گرونی

ناشناس ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۲
مجبوری ؟ازدواج نکن

سلدا ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۵
متن رو خوب بخون نوشته یه عده برای رفتن به عروسی..نه عروس وداماد
محسن ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
این نیز بگذرد..

کبرا ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
همدیگر رابا اجاره کردن گول نزنیم. این یک واقعیت است که همه فقیرتر شده ایم. وقتی همه مثل هم هستیم چرا باکرایه کردن طلا یاماشین یالباس وانمود کنیم که پولدارهستیم؟ ما آمده ایم با آسایش کناهم زندگی کنیم نه باتفاخروتضاد.

من ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
مرحبا
من ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
اگر قرار باشه آبروی کسی به میزان طلاهاش باشه همان بهتر که این آبرو بره. من طلا ندارم . اصلا هم نمیخوام .ناراحت هم نیستم .چون معتقدم آبروی هر کس تو داشتن طلا و جواهرات نیست.آبروی انسان در رفتار و شخصیت واخلاقیاتش هست نه در مادیات بخصوص طلا.

مهلا ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۰
مریم ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲
ناشناس ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
متاسفانه هنوز دیدگاه اشتباه تو جامعه حاکم هستش طلا نخرید برای خودمون زندگی کنیم نه برای دیگران شما هر کاری راحت هستید انجام بدید مردم همیشه حرف مفت می زنن ، من سالها پیش عروسی نگرفتم هزار حرف زدن مهم نبود ولی پول عروسی گذاشتم وام گرفتم سال بعد صاحب خانه شدیم الان شرایط سخت تر شده قبول ، پس شرایط برای خودمون سخت تر نکنیم

ناشناس ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
متاسفانه هنوز دیدگاه اشتباه تو جامعه حاکم هستش طلا نخرید برای خودمون زندگی کنیم نه برای دیگران شما هر کاری راحت هستید انجام بدید مردم همیشه حرف مفت می زنن ، من سالها پیش عروسی نگرفتم هزار حرف زدن مهم نبود ولی پول عروسی گذاشتم وام گرفتم سال بعد صاحب خانه شدیم الان شرایط سخت تر شده قبول ، پس شرایط برای خودمون سخت تر نکنیم