تصمیم به خودکشی کتایون ریاحی ! + عکس و جزئیات

تصمیم به خودکشی کتایون ریاحی ! + عکس و جزئیات

۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹ زمان مطالعه : 5 دقیقه
داستان بسیار جالب و خواندنی از کتایون ریاحی درباره زمانی که قصد خودکشی داشت.

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز روایتی تکان دهنده از بانو کتایون ریاحی : کتایون ریاحی بازیگر مطرح سینما و تلویزیون است. کتایون ریاحی در خانواده ای هنرمند بدنیا آمده است.

تصمیم به خودکشی کتایون ریاحی ! + عکس و جزئیات

اوج هنرمندی کتایون ریاحی در آخرین تجربه بازیگری اش با سریال یوسف به شدت مورد توجه قرار گرفت. کتایون ریاحی شنونده ای خوش بین و سخنوری خوش بیان و پراحساس است. در فروردین 92 تصاویر از کنسرت ابی در شهر لس انجلس منتشر شد که نشان می داد کتایون ریاحی بدون حجاب در روی صحنه حضور دارد.
کتایون ریاحی از اقدامش به خودسوزی افشاگری کرده بود.

تصمیم به خودسوزی کتایون ریاحی ! - پشت پرده ای تلخ + خودش فاش کرد

کتایون ریاحی بازیگر زن ایرانی، به دنبال خودسوزی و مرگ سحر خدایاری که چند روز پیش مقابل دادگاه خودسوزی کرد، به تصمیمی شبیه او، اعتراف کرد و گفت افشین یداللهی جلوی این کارش را گرفته است.او می گوید میخواسته خودسوزی کند.

کتایون ریاحی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «یک روز تاریک، تلخ و سیاهِ جور و ستم در اسفند ۹۵، تصمیم گرفتم جلوی قوه ی قضاییه خودسوزی کنم...

از چندنفری که می دانستند، تنها افشین یداللهی دست به کار شد، مثل همیشه، همچون یک فرشته... مرا واداشت بمانم و چند روز بعد خودش رفت...

اکنون هستم، ماندم و پیروز شدم و همچنان با شجاعت هستم ...

دخترم! سحر جان! متأسفم کسی نبود تو را از این کار منصرف کند...

بیایید همه به کمپین بیدار_شویم بپیوندیم و در این راه بیدار کنیم دختران و پسران سرزمینمان را...

تصمیم به خودسوزی کتایون ریاحی ! - پشت پرده ای تلخ + خودش فاش کرد

بیوگرافی کتایون ریاحی

کتایون ریاحی متولد 10 دی 1340 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته ادبیات و مردم شناسی می باشد، با نقش زلیخا در سریال یوسف پیامبر مشهور شد و حالا موسس خیریه ای بنام کمک می باشد.

خانواده کتایون ریاحی

ایشان در خانواده ای هنرمند بدنیا آمد.مادرش گیتی اصالتا شیرازی و طراح لباس و پدرش اردشیر اصالتا گیلانی و مدرس ادبیات و زبان انگلیسی بود و تنها یک برادر بنام علیرضا دارد که بازیگر می باشد.

تصمیم به خودسوزی کتایون ریاحی ! - پشت پرده ای تلخ + خودش فاش کرد

از کار تا فعالیت اجتماعی کتایون ریاحی

من از سال 1356 که 16 ساله بودم هم درس می خواندم و هم بعنوان معلم حق التدریس در آموزش و پرورش تدریس و در کنار آن در یک تولیدی لباس نوزاد هم کار می کردمدوره کمک های اولیه در هلال احمر را دیدم و به شکل افتخاری در انجمن حمایت از معلولین فعالیت داشتم و نوشتن هم یار همیشگی اش بود.در کنار یادداشت ها و قصه هایی که برای خود می نوشت شروع به قصه نویسی برای کودکان کرد که آنها را از طریق نوار کاست و یا کتاب منتشر می نمود.

تصمیم به خودسوزی کتایون ریاحی ! - پشت پرده ای تلخ + خودش فاش کرد

ورود کتایون ریاحی به بازیگری

کنار نویسندگی، از طریق آشنایی سال 1364 وقتی 24 ساله بود برای بازی در سریال زیر سایه همسایه دعوت شد و توانست اولین تجربه خود را بدست بیاورد.سپس در سال 66 در فیلم خبرچین بازی کرد که توقیف شد و در نهایت توانست همین سال با فیلم پاییزان به کارگردانی رسول صدرعاملی وارد سینما شود.

شهرت کتایون ریاحی با زلیخا

با بازی در مجموعه پدر سالار در سال 1374 خود را مطرح کرد و با سریال پس از باران در سال 1379 و شب دهم در سال 1380 چهره اش شناخته تر شد.اوج هنرمندی کتایون ریاحی در آخرین تجربه بازیگری اش با سریال یوسف پیامبر در سال 88 و نقش زلیخا بود که به شدت مورد توجه قرار گرفت.در این مجموعه مصطفی زمانی در نقش یوسف پیامبر بازی می کرد.

تصمیم به خودسوزی کتایون ریاحی ! - پشت پرده ای تلخ + خودش فاش کرد

ازدواج اول و دوم کتایون ریاحی

کتایون ریاحی قبل از شروع بازیگری با فرشید رحیمیان ازدواج کرد و از وی صاحب یک فرزند پسر بنام پوریا شد، این زندگی در نهایت به جدایی و طلاق انجامید.

خانم ریاحی در دومین تجربه خود با مسعود بهبهانی ازدواج کرد که وی از سهامداران اصلی شرکت اویل ورد آمریکا است و بیشتر در آن ور آب حضور دارد.

با این حال خبرهای تایید نشده حاکی از جدایی این دو است.

تصمیم به خودسوزی کتایون ریاحی ! - پشت پرده ای تلخ + خودش فاش کرد

کناره گیری کتایون ریاحی از بازیگری

این بازیگر در سال 1388 بعد از بازی در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا با یادداشتی اعلام کرد بخاطر فضاهای موجود در سینما از حرفه بازیگری کناره گیری می کند.

او گفت می خواهد شیرینی سریال یوسف پیامبر در زائقه اش بماند.

کتایون ریاحی در کنار پسرش

تصمیم به خودسوزی کتایون ریاحی ! - پشت پرده ای تلخ + خودش فاش کرد

تاسیس بنیاد خیریه کتایون ریاحی

این بازیگر که همواره در انجام فعالیت های بشردوستانه پیش قدم بود توانست 3 اسفند 1391 طی مراسمی نخستین بنیاد نیکوکاری در جزیره کیش را تاسیس کند.

بنیادی که کیش مهر کتایون نامیده شد و به اختصار کمک نام گرفت.

بنیاد در راه کمک به ناشنواها

این بنیاد مختص کودکان ناشنواست، فعالیت اصلی این بنیاد برای بچه های ناشنوای مادرزادی است که با عمل جراحی کاشت حلزونی، شنوایی خود را به دست می آورند.

تصمیم به خودسوزی کتایون ریاحی ! - پشت پرده ای تلخ + خودش فاش کرد

ورزش کتایون ریاحی

کتایون ریاحی به گفته خودش سعی می کند صبح ها ورزش صبحگاهی داشته باشد بعلاوه یوگا، شنا و دوچرخه سواری هم ورزش های مورد علاقه اوست که گاهی به آنها می پردازد.

ماجرای کنسرت ابی و کتایون ریاحی

در فروردین 92 تصاویر از کنسرت ابی در شهر لس انجلس منتشر شد که نشان می داد خانم ریاحی بدون حجاب در روی صحنه حضور دارد.

مرحوم فرج الله سلحشور و برخی مسئولان فرهنگی خواستار برخورد شدید با وی شدند، اما در نهایت مشخص شد آن شخص مهشید برومند همسر ابی بوده است !

خصوصیات کتایون ریاحی

شنونده ای خوش بین و سخنوری خوش بیان و پراحساس است، در زمان هایی که باید صحبت کند اظهار فضل می کند و در بیشتر مواقع ترجیح می دهد شنونده باشد.

رنج های دیگران آزارش می دهد و برای بهتر کردن شرایط روحی خودش هم شده کاری برای آنها انجام می دهد.

کتایون ریاحی: تلویزیون نمی بینم.

من اصلا تلویزیون نگاه نمی کنم و به همین دلیل نمی توانم درباره سریال ها و برنامه های مناسبتی و غیرمناسبتی که پخش می شوند نظر بدم.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز
دکتر ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۶
حالاازکجامعلومه که خواستی خودکشی کنی اسم یه شاهد رو آوردی که الان چندساله فوت شده بریم اون دنیاازافشین یداللهی بپرسیم

زهرا سادات ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۲
انشا همیشه سالم باشید که به همنوعان خودتون خدمت کنید موفق و سر بلند باشید
ناشناس ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
چرا ؟؟؟ امیدوارم امیدتون به زندگی برگرده امیدتون به خدا

کتی ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
ببندبابا
زهرا ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
اینم ازبازیگر مثلا باسوادما

هما ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
همسر ابی واقعا خودش رو شبیه خانم کتایون ریاحی کرده بود و به نظر عمدی در کار بود تا خانم ریاحی اذیت بشه... خب از ضدانقلاب هیچی بعید نیست... ولی خانم کتایون ریاحی بازیگر فوق العاده ای هستند هم در سریال پس از باران و هم در سریال حضرت یوسف به هر حال حتما از آن حادثه به شدت صدمه دیده بودند امیدوارم این بازیگر خوب همیشه سلامت باشند.

ناشناس ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱
موفق باشی بانوی عزیز ایرانی

مریم ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۰
بهترین بازیگر بانو هست