رتبه آی کیو ایرانیان در جهان مشخص شد

۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس برخط پلاس - ایرانی‌ها با کسب 84 امتیاز رتبه بیست و سوم را در آی کیو به خود اختصاص دادند. ...
رتبه آی کیو ایرانیان در جهان مشخص شد

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - ایرانیان در رشته های مختلف افتخار آفرینی می کنند. برای مثال در ورزش و بسیاری از رشته های هنری ایرانیان حرفی برای گفتن دارند. یکی از مباحث مهمی که ایرانیان در آن می درخشند هوش و نبوغ است. رتبه آی کیوی ایرانیان در جهان مشخص شد. طبق جدول ایرانیان رتبه بیست و سوم را در  آی کیو به خود اختصاص دادند.

طبق مطالعه انجام شده توسط ریچارد لین پروفسور روانشناسی انگلیسی و تاتو وانهانن استاد علوم سیاسی فنلاند از 2002 تا 2006 روی 80 کشور ایرانی ها با کسب 84 امتیاز رتبه بیست و سوم را به خود اختصاص دادند.

به نقل از توئیت پرس، هنگ کنگ، سنگاپور، کره جنوبی، زاپن، چین، تایوان، ایتالیا در رتبه های بالای جدول قرار دارند.

مغولستانی ها با 101 امتیاز رتبه ششم را در این جدول به دست آوردند!

به گفته این محققان رابطه مستقیمی میان درآمد ملی و ضریب هوش ملی وجود دارد.{این نکته بحث برانگیز بوده و برخی آن را قبول ندارند.}

رتبه آی کیو ایرانیان در جهان مشخص شد

البته رتبه بیست و سوم متعلق به یک کشور نبوده و 18 کشور دیگر نیز مانند ایران با کسب 84 امتیاز، در رتبه بیست و سوم قرار گرفتند.

منبع : برترین ها

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز
مغز متفکر. ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۱
اصلا این نظر سنجی رو قبول ندارم و دروغ است چون ایرانی جماعت مغزش برای دور زدن همچی وخلاف خوب کار میکنه مثلا میگه تو اسپانیا یه کولر گذاشتن پول میزاشتی داخلش بادخنک بهت میزد بعد از چند روز دیدن کسی پول توش نمیزاره وهمش داره کار میکنه دوربین ها رو چک کردن دیدن یه ایرانی دستکاریش کرده بدون پول کار میکنه
هیچی بیخیال شدن کولر رو جمع کردن