سرویس برخط پلاس - سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه گفت: از بین کشتی‌گیران جدید ایران، حسن یزدانی و حمید سوریان، از پیشکسوتان قدیمی هم غلامرضا تختی و رسول خادم خیلی مورد توجه و علاقه من هستند. ...
کوگواشویلی: با نفرات اصلی به تهران نیامدیم -  تختی، سوریان و یزدانی مورد علاقه ام هستند

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - تیم ملی کشتی فرنگی نظامیان روسیه در رقابت های جهانی سیزم که به میزبانی ایران و در سالن دوازده هزار نفری آزادی برگزار شد با 197 امتیاز و تنها اختلاف سه امتیازی نسبت به ایران در جایگاه دومی قرار گرفت. در همین زمینه با گوگی کوگواشویلی سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه یک گفت وگوی اختصاصی ترتیب دادیم که در زیر می خوانید:

*نظرتان در مورد شرایط تیم ملی کشتی روسیه در مسابقات جهانی نظامیان چیست؟

 معتقدم تیم ملی کشتی روسیه خوب عمل کرد و با اختلاف خیلی جزیی نسبت به ایران در رده دوم ایستادیم. 

*شرایط میزبانی مسابقات کشتی نظامیان جهان در تهران را چگونه ارزیابی می کنید؟

میزبانی از سوی کشور ایران برای تیم هایی که به آنجا رفته بودند خیلی عالی بود و جا دارد از این بابت از مسئولان فدراسیون کشتی ایران کمال تشکر را داشته باشم که به همه امکانات لازم را فراهم کرده بودند. قطعاً هر رویدادی که به میزبانی ایران برگزار می شود، برای ما اهمیت زیادی دارد و از حضور در آن استقبال می کنیم.

*آیا از کسب رتبه دوم مسابقات کشتی راضی هستید؟

از آنجایی که بیشتر این نفرات فهرست اصلی ما نبودند، معتقدم این نتیجه برای ما خوب است، البته با وجود اینکه ما ترکیب اصلی نداشتیم تیم ایران جدی ترین رقیب ما در این رقابت ها بود. 

*از شرایط تیم ملی کشتی روسیه در مسابقات جهانی راضی بودید؟

در کل از نتایجی که ورزشکاران ما در اسلو به دست آوردند خیلی خیلی راضی هستم. اگر چه به نظر من ایران یکی از بهترین تیم های این مسابقات بود و کسب ۴ مدال طلا توسط آنها در این رقابت ها  نیز نشان از عملکرد بسیار خوب ایران در  اسلو داشت. همچنین نباید این جمله را از یاد برد که سرمربی تیم کشتی ایران محمد بنا هم یکی از بهترین مربیان جهان است و نتایجی هم که تیم ایران در آنجا کسب کرد، نشان دهنده عملکرد خوب او بود که ورزشکاران را به خوبی آماده حضور در چنین رقابتی کرده بود.

*هدف و برنامه شما برای مسابقات آینده چیست؟

من نمی توانم صبر کنم تا این فصل تمام شود تا مسابقات از ابتدا دوباره استارت بخورد و شروع شود. زیرا برنامه های خوبی برای سال جدید میلادی در پیش داریم تا بتوانیم به شکل بهتری موفقیت های خودمان را ادامه دهیم. هدفگذاری اصلی ما تکرار نتایج خوب در المپیک پاریس و همچنین مسابقات جهانی است. 

*کدام یک از کشتی گیران ایرانی را بیشتر می شناسید؟

از بین کشتی گیران جدید ایران، حسن یزدانی و حمید سوریان، از پیشکسوتان قدیمی هم غلامرضا تختی و رسول خادم خیلی مورد توجه و علاقه من هستند.

*آیا هیچکدام از کشتی گیران ایرانی مورد توجه شما هستند؟

تیم ایران جوانان بسیار قوی و مستعدی دارد که نتایج نروژ نشان از این داشت که آنها آینده خوبی در انتظار خواهند داشت و بدون شک یک رقیب جدی و قدرتمند برای کشتی گیران ما به حساب خواهند آمد.

منبع : رکنا