سرویس برخط پلاس - تولد یک نوزاد با ظاهری متفاوت ناشی از اختلالات ژنتیکی بار دیگر پزشکان را متعجب کرده است. ...
تولد جالب ترین نوزاد با چهره پیرمردانه + تصاویری شوک آور

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - تولد نوزاد همیشه حس امید به زندگی را به انسان می دهد. هر نوزاد با خصوصیات ظاهری مختص خود متولد می شود. برای مثال وزن و قد هر نوزاد با دیگری متفاوت است. در این بین گاهی نوزاد متولد شده دارای اختلال ژنتیکی است که او را از دیگران جدا می سازد. مانند این نوزاد که می توان او را یکی از عجیب ترین نوزادان به شمار آورد.

دکتر حامد سید احمد که  پزشک  به دنیا آورنده دختری با موهای سفید بود، گفت: این  تولد  در نتیجه عوامل ژنتیکی رخ داده است. سندرم "وارد آمبرگ" باعث می‎شود کودک با تغییراتی به دنیا بیاید و منجر به سفیدی  مو  می شود. این حادثه برای اولین بار در شهر الاقصر  مصر  اتفاق افتاده است.

تولد جالب ترین نوزاد با چهره پیرمردانه + تصاویری شوک آور

حامد سید حمید، مختصص  زنان  و زایمان در گفت وگویی بیان کرد: زنی در کلینیک او نوزادی عجیب به دنیا آورده است. این دومین  زایمان  زن ۴۰ ساله بود. گویا  نوزاد  در حالی متولد شده است که برخی از قسمت های بدنش مانند پاها از  پوست  پوشیده نشده است.

دکتر حامد گفت: این نوزاد از مرکز درمانی خود به مهد کودک منتقل شده است، زیرا خانواده اش نیاز به حمایت دارند. همچنین دکتر افزود: "در بین تولدهایی که او شاهد آن بوده است این سومین زایمان عجیب بوده که با بیماری نادر نوزاد همراه است".

تولد جالب ترین نوزاد با چهره پیرمردانه + تصاویری شوک آور

 وی افزود: دختری که بدون پوست به دنیا آمد، از سندرم" درماتوز بولوز" رنج می برد، بیماری که از هر یک میلیون کودک ممکن است یک کودک را مبتلا کند. اکنون حال این دختر خوب است. همچنین تیمی از متخصصین پوست در مهدکودک است و می گویند چیزی که کودک از آن رنج می برد، کمبود پوست ۲۰ درصدی است که تحقیقات نشان می دهد، وضعیت او بهبود می یابد.

دکتر حامد سید، گفت: پیش از این دختری با موهای سفید و چشم آبی به دنیا آمد که به سندرم "روزمبرگ" ناشی از جهش ژنتیکی ناشی از همخونی مبتلا بود و اکنون در  سلامت  کامل است. او در مورد نوزاد بدون شکم نیز صحبت کرد و گفت: تولد او «عجیب ترین اتفاق تاریخ» بوده است و همانطور که انتظار میرفت کودک بیش از یک روز زنده نماند.

دکتر حامد به پایگاه خبری «قاهره ۲۴» در استان الاقصر می گوید: " با توجه به فراوانی زایمان های نادر و عجیب در مصر، شاید دلیل این تولدها  ازدواج  فامیلی است زیرا این بیماری ها ناشی از اختلالات ژنتیکی است که درجات متفاوتی دارند".

منبع : سلام نو

منبع : رکنا