زمین دربی کَج است! - دلال ها شادتر از همیشه؟

۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس برخط پلاس - بعد از بروز حواشی زیاد، دربی 97 بدون دستاورد خاصی به پایان رسید. ...
زمین دربی کَج است!  -  دلال ها شادتر از همیشه؟

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - از قدیم قدیم گفته اند «عروس نمی تواند برقصد، می گوید زمین کج است!» این ضرب المثل مصداق بارز دربی 97 است. در حالی که مردم ایران در شرایط اقتصادی سختی به سرمی برند اما فوتبالیست ها میزان دریافتی بالایی دارند. آنها علاوه بر دستمزد خود تا سال ها به واسطه حضور در استقلال و پرسپولیس، پول های جانبی به دست می آورند. برای مثال برای حضور در برنامه های تلویزیونی یا کنسرت ها سکه و پاداش هدیه می گیرند. در این موارد کسی بخیل نیست و نوش جان اعضای دو تیم.

اما انتظار از بازیکن حرفه ای فوتبال ارائه بازی حرفه ای و زیبا است. حداقل انتظار بازی زیبا برای دربی پایتخت که یکی از مهمترین بازی های دو تیم است دور از انصاف نیست.

در این شرایط تقابل استقلال و پرسپولیس در هفته هشتم لیگ برتر، بهانه برگزاری دربی 97 شد. با اینکه پیش از شروع بازی، جنجال زیادی در خصوص این بازی وجود داشت؛ اما در زمین مسابقه شاهد بازی خواب آور و کسل کننده بودیم.

زمین دربی کَج است!  -  دلال ها شادتر از همیشه؟

تنها نقطه برجسته دربی 97 جنجال در میدان و اعتراض به داور بود. دو تیم کاملاً به تساوی بدون گل راضی بودند. عجیب تر آنکه بازیکنان و مربیانی که هیچ حرفی در زمین برای گفتن نداشتند، در میکسدزون و نشست خبری بعد از بازی، به جای عذرخواهی از هواداران و اتلاف وقت بینندگان این بازی به کری خوانی پرداختند! 

شاید این حرف ها در فضای هواداری جذاب باشد، اما کارشناسان هیچ رضایتی از عملکرد دو تیم نداشتند. بازیکنی که سابقاً... بوده اما در تمام طول بازی مانند بازیکن محلات زیر توپ می زند. در این شرایط شائبه حضور وی در ترکیب تیم ملی و تیم باشگاهی اش بیش از پیش مورد سوال قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که استقلال با این تساوی 14 امتیازی در رده چهارم و پرسپولیس هم با این نتیجه 15 امتیازی در رده سوم قرار گرفت.

منبع : رکنا