افشای شغل واقعی “مهراوه شریفی نیا” - باورنکردنی

۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس برخط پلاس - مدتها قبل علاوه بر بازیگری به تدریس پیانو می پرداخته است. ...
افشای شغل واقعی “مهراوه شریفی نیا”   -  باورنکردنی

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - مهراوه شریفی نیا متولد 29 فروردین ماه 1360 است.مهراوه شریفی نیا در تهران متولد شد. مهراوه شریفی نیا دیپلم ریاضی-فیزیک دارد و مشغول تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه هنر تهران می باشد و ساز تخصصی او پیانو است.مهراوه شریفی نیا یک ترم در رشته کارگردانی سینما درس خواند اما از ادامه تحصیل در این رشته انصراف داد. مهراوه شریفی نیا در پروژه «شاخه گلی برای دبورا» دستیار کارگردان ضیاءالدین دری بود.

افشای شغل واقعی “مهراوه شریفی نیا”   -  باورنکردنی

مهراوه شریفی نیا بازیگر سرشناس و دختر محمدرضا شریفی نیا در سالهای دور در کنار حرفه بازیگری به تدریس پیانو مشغول بوده است.

مهراوه شریفی نیا درباره علاقه اش به کار تدریس می گوید:

یک دوره ای پیانو و ریاضی هم درس می دادم.

فکر می کنم سیستم آموزشی ما یک اشکالاتی دارد که دلم می خواهد رفع بشود، کلی هم برایش ایده دارم. دوست ندارم ۱۲ سالی که در مدرسه برای خود من تلف شد برای بقیه بچه ها هم تلف شود.

من آموزش را دوست دارم. یک جورهایی دغدغه اش را دارم.

دوست دارم وقتی چیزی را به کسی آموزش می دهند نتیجه داشته باشد، مثلاً اگر درس جغرافی را ۲۰ می گیریم خیلی بد است که سال بعد ندانیم فلان کشور در کدام قاره است، ندانیم فرهنگش چیست، حکومت اش چطور است یا کدام شخصیت های معروف از آنجا آمده اند.

به نظرم در این ۱۲ سال می شود یکسری اطلاعات عمومی کاربردی را به بچه ها آموزش داد که در ذهن شان حک بشود. الان مدرسه شده جایی برای درس خواندن در حالیکه باید جایی باشد برای یاد گرفتن چطور درست زندگی کردن.

دوست دارم به بچه ها چیزهای کاربردی یاد بدهم.

منبع : رکنا