ببینید - بخش سانسور شده فصل دوم جوکر + ویدیو

۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۷ زمان مطالعه : 6 دقیقه
سرویس برخط پلاس - صفحه اینستاگرام برنامه ممیزی بخشی از برنامه جوکر که در قسمت آخر پخش نشد را منتشر کرد و نوشت دست ...
ببینید -  بخش سانسور شده فصل دوم جوکر + ویدیو


دانلود ویدیو

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - مسابقه جوکر به کارگردانی احسان علیخانی می باشد. جوکر در نمایش خانگی پخش می شود. مسابقه جوکر در بسیاری از کشور ها انجام شده است. نفر اول مسابقه جوکر برنده جایزه 100 میلیون تومان می شود. برنامه جوکر تا کنون دو فصل پخش شده است.

صفحه اینستاگرام ممیزی بخشی از برنامه جوکر که در قسمت آخر پخش نشد را منتشر کرد و نوشت دست اندرکاران، این بخش را به دلیل طولانی شدن برنامه حذف کرده اند. در این قسمت وحید آقاپور، بازیگر برنامه پرطرفدار «ممیزی»، یوگای ملی را آموزش می دهد. دست اندرکاران، این بخش را به دلیل طولانی شدن برنامه حذف کرده اند.

داستان و روش بازی مسابقه جوکر چیست؟

مسابقه جوکر یا به فارسی اش لطیفه گو یا بذله گو، یک گرداننده و مجری یا میزبان دارد. در هر فصل آن ۸ هنرمند، ۶ ساعت زمان دارند تا در یک خانه مجهز با تمام امکانات، با برنامه های مختلف یکدیگر را بخندانند و از بازی حذف کنند، بدون این که خودشان بخندند. به همین سادگی و بامزگی!

فضای کلی اتاقی که شرکت کنندگان در آن حضور دارند و مسابقه در آن انجام می شود، طراحی ای شبیه فضای خانه دارد و دارای اتاق نشیمن و آشپزخانه است. در کنار اتاق شرکت کنندگان، یک اتاق آکسسوار و گریم نیز وجود دارد. شرکت کنندگان در طول بازی هر گاه خواستند به این اتاق می روند و ابزاری از آنجا با خود می آورند یا تغییری در ظاهر خود ایجاد می کنند تا بتوانند با آن دیگران را بخندانند.

برنامه یک میزبان دارد که نقش داور مسابقه را هم ایفا می کند. او یک اتاق جداگانه با فضایی شبیه به اتاق مانیتورینگ دارد که حین مسابقه در آن جا مستقر می شود و شرکت کنندگان را زیر نظر می گیرد. میزبان هرگجاه خنده یکی از شرکت کنندگان را از مانیتورهای اتاق خود مشاهده کند با دکمه قرمزی که جلویش قرار دارد بازی را متوقف می کند. سپس به اتاق بازی می رود و با نشان دادن صحنه آهسته خندیدن شرکت کننده خاطی را جریمه می کند. بعد از آن دوباره به اتاقش بر می گردد و با دکمه سبز ادامه مسابقه را اعلام می کند. در واقع شما با نخستین VAR ایرانی هم مواجه خواهید شد!

ببینید -  بخش سانسور شده فصل دوم جوکر + ویدیو

جوکر کپی مسابقه خارجی است آیا جوکر کپی یک مسابقه خارجی است؟

همین ابتدا و قبل از مچ گیری های معمول فضای مجازی بدانید که کپی کردن برنامه های مطرح بین المللی اصلا کار بدی نیست. اساسا برنامه های مفرح که در مقیاس جهانی ساخته می شوند و موفق هستند تبدیل به یک الگوی جدی برای برنامه سازی می شوند که می تواند در تمامی ملیت ها و فرهنگ ها تاثیرگذاری خودش را داشته باشند. با این تعاریف، جوکر هم یک برنامه است که از روی نمونه های موفق خارجی برگردان شده و با معیارها و فرهنگ ایرانی مطابقت داده شده و حالا روی فیلیمو در دسترس شماست.

مسابقه جوکر برنامه ای است برگرفته از یک بازی معروف جهانی. در این بازی باید دیگران را خنداند و در عین حال نخندید. اولین بار یکی از مطرح ترین چهره های کمدی ژاپن این بازی را ابداع کرد و با نام Documental  آن را ساخت. پس از موفقیت برنامه، شرکت آمازون پرایم ویدئو امتیاز آن را خرید و با نام LOL مخفف Last One Laughing اقدام به ساختن نسخه های اختصاصی آن در کشورهای مختلف کرده است.

بدنیست بدانید تا کنون علاوه بر ژاپن که طی ۵ سال ۹ فصل از این برنامه را پخش کرده، کشورهای استرالیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، هند و مکزیک نیز اقدام به تولید آن کرده اند. کشورهای دیگری نیز مانند کانادا خبر از ساخت این برنامه داده اند.

پس تا اینجای کار مشخص شد که با یک برنامه در کلاس جهانی روبه رو هستیم که قرار است مخاطبان را غافلگیر کند. قالب این برنامه در سطح جهان بیننده های پر و پاقرصی دارد و در کشورهایی مانند آلمان و ایتالیا و فرانسه و ژاپن و مکزیک جزو برنامه های پربیننده آمازون پرایم بوده و حتی نسخه تولیدی کشور مکزیک، نامزد جایزه امی هم شده است.

شرایط و قانون بازی جوکر

جوکر یک مسابقه کمدی است که در آن ۸ شرکت کننده برای مدت مشخصی در یک اتاق بزرگ محبوس می شوند. شرکت کنندگان این مسابقه هنرمندان مشهور هستند. هر کس باید در طول مسابقه دیگران را بخنداند و در عین حال خودش نخندد. هر شرکت کننده ای که بخندد بار اول کارت زرد می گیرد و بار دوم با کارت قرمز جریمه و از اتاق اخراج می شود.

هر شرکت کننده یک فرصت ویژه با مدتی محدود نیز در اختیار دارد که هر زمان خواست می تواند از آن استفاده کند. در این فرصت دیگران باید کاملا به او توجه کنند و اجازه هیچ کار دیگری ندارند و فرد در این مدت اجرای ویژه ای انجام می دهد تا دیگران را بخنداند.

شرکت کنندگان از روش های مختلفی برای خنداندن دیگران استفاده می کنند و انواع مختلفی از کمدی را اجرا می کنند. از جمله آن ها می توان به این موارد اشاره کرد: اجرای نمایش کمدی، کاراکترسازی و تیپ سازی، شوخی های کلامی، اجرای موسیقی کمیک، اجرای استندآپ کمدی، استفاده از آکسسوار و ابزار مختلف مثل عروسک و لباس های بامزه، پارودی سازی آثار مشهور، کمدی فیزیکی و…

هر شرکت کننده که کارت قرمز بگیرد و از مسابقه حذف شود، به اتاق میزبان می آید و در کنار او ادامه مسابقه را تماشا می کند. همچنین میزبان می تواند با تشخیص خودش، شرکت کننده حذف شده را برای مدت مشخصی به اتاق برگرداند تا دیگران را بخنداند. با حذف شدن شرکت کنندگان، آخرین کسی که در اتاق بماند، برنده مسابقه می شود و تندیس و جایزه بزرگ را از آن خود می کند. همچنین به قسمت فینال فینالیست ها راه می یابد.

البته در تمامی مراحل پیش تولید و تولید گروه خلاقیت و نویسندگان تیم سازنده جوکر در کنار شرکت کنندگان برای مشاوره و هم فکری حاضر هستند.

سیامک انصاری مجری جوکرعوامل و سازندگان مسابقه جوکر +اطلاعات فنی و دکور

حالا که این همه توضیح درباره مسابقه رئالیتی شوی جوکر خواندید، حدس می زنید در میان بازیگران و مجریان چه کسی می تواند جلوی دوربین یک شخصیت جدی باشد و در عین آنکه در ذات آدم بامزه ای است ولی می تواند جلوی خنده اش را بگیرد؟ به نظر می رسد یک گزینه جدی تنها روبه روی شما است؛ سیامک انصاری. بازیگری که با آن میمیک بامزه صورتش در سریال های ۹۰ شبی تلویزیون وقتی کلافه از رفتارهای برره ای ها می شد با صورتی مات به دوربین خیره می شد. چنین شخصیتی حالا قرار است در جوکر مسابقه ای را بگرداند که اساسا خندیدن در آن جریمه دارد. علی لک پوریان هم به عنوان بازیگر او را همراهی و کمک می کند.

استودیو قرن جدید سازنده مسابقه جوکر است که با سرمایه گذاری فیلیمو این مجموعه را برای پخش در شبکه نمایش خانگی آماده کرده و فرآیندی ۵ ماهه را برای طراحی و پیش تولید پشت سر گذاشته و فضای برنامه را متناسب با فرهنگ ما بازآفرینی کرده است.

    مجری جوکر: سیامک انصاری

    بازیگر: علی لک پوریان

    کارگردان مسابقه جوکر: احسان علیخانی، سیدحامد میرفتاحی

    تهیه کننده اجرایی: امیرحسین بزرگ زادگان و محسن نجفی سولاری

    تهیه شده: استودیو قرن جدید

    خواننده تیتراژ: سینا حجازی

    سرپرست نویسندگان: ایمان قیاسی و علی رضازاده

    گویندگان: ناصر طهماسب و ژاله صامتی

با توجه به قالب متفاوت برنامه و پیچیدگی هایش، تولید جوکر فرآیندی بی سابقه در ایران خواهد داشت و با ساخت این برنامه بسیاری از اتفاقات برای اولین بار رخ خواهد داد؛ در جوکر برای اولین بار از دکور ۳۶۰ درجه برای یک رئالیتی شو استفاده شده است که طراحی آن را سمیه ربیعی انجام داده است. همچنین قرار است برای نخستین بار ۴۵ دوربین به طور همزمان مراحل مختلف مسابقه را ضبط می کنند. دکور این برنامه بیش از ۵۰۰ متر مربع و مساحت درگیر تولید بیش از ۲ هزار متر مربع است.

ببینید -  بخش سانسور شده فصل دوم جوکر + ویدیو

منبع:شهرآرا نیوز

منبع : رکنا

محمد سبحان بهشتیان ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶