سرویس برخط پلاس - به نظر می‌رسد اسنپ قانون جدیدی برای رانندگان تعیین کرده که براساس آن اگر مسافر تمایل به صحبت داشته باشد اما راننده نخواهد صحبت کند، مسافر می‌تواند امتیاز کمتری به راننده بدهد. این کم شدن امتیاز موجب می‌شود که در تعداد سفر کمتری به راننده پیشنهاد شود و در نهایت موجب مسدودی حساب راننده می‌شود. ...
قوانین جدید اسنپ برای رانندگان -  (با مسافر صحبت کن، امتیاز بگیر)

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - اسنپ یکی از پرکاربرد ترین برنامه ها میان تاکسی های اینترنتی است. اسنپ و دیگر تاکسی های اینترنتی میان مردم از محبوبیت بسیاری برخوردارند. اسنپ قوانین جدیدی را برای خود وضع کرده است. در ادامه قوانین جدید اسنپ را می خوانید.

تعدادی از رانندگان ادعا کردند که حتی در صورت رعایت کامل قوانین اسنپ، باز هم امتیاز حساب آن ها کم می شود. اما چه دلیلی به غیر از عدم رعایت قوانین، می تواند باعث کسر امتیاز شود؟

مسئله صحبت با مسافران در سایت باشگاه رانندگان اسنپ( اسنپ کلاب) صرحتا به این موضوع اشاره شده است و کمتر کسی به آن توجه می کند. اسنپ توضیح می دهد اگر مسافر تمایل به صحبت داشت، راننده با او همراه شود، در غیر این صورت از صبحت کردن بپرهیزد.

 امتناع از صحبت منجر به مسدودی رانندگان می شود؟

تعدادی از رانندگان این تاکسی اینترنتی می گویند که از علت دقیق مسدود شدن حساب کاربری شان اطلاع ندارند. حتی زمانی که با پشتیبانی تماس می گیرند، پاسخ مشخصی نمی گیرند.

اسنپ نیز مثل هر سرویس دیگر قوانینی دارد که ممکن است کاربرانش از آن ها بی اطلاع باشند. ظاهرا صحبت کردن یا نکردن با مسافران نیز یکی از این قوانین است.

قوانین در سایت رسمی اسنپ

به نظر می رسد یکی از دلایلی که منجر به مسدودی حساب رانندگان می شود،  امتناع از صحبت کردن با مسافران اسنپ است. که باعث کسر امتیاز راننده و در نهایت منجر به مسدود شدن حساب  آن ها می شود.

یکی از رانندگان اسنپ در این باره به تجارت نیوز می گوید: «من همه قوانین اسنپ را به طور دقیق رعایت می کنم، اما پس از مدتی متوجه شدم که حتی در صورت رعایت قوانین امتیاز من کم می شود.»

او ادامه می دهد: «قوانین را که دوباره خواندم، متوجه شدم که اگر با مسافر صحبت نکنم، امتیاز حساب کاربری من کم می شود. چرا راننده باید حتما با مسافر صحبت کند؟»

این راننده می گوید: «من به علت افزایش هزینه ها و تورم زیاد، اسنپ را به عنوان شغل دومم انتخاب کردم. به علت خستگی زیاد با مسافران صحبت نمی کنم. اما این کار من باعث کسر امتیاز از من و کاهش تعداد سفر های شده است که اسنپ به من پیشنهاد می دهد.»

این موضوع را واسطه هایی که در خیابان ها رانندگان اسنپ را ثبت نام می کنند، تایید کردند.

به نظر می رسد امتناع از پاسخگویی  به مسافر و صحبت آن ها هم می تواند منجر به کسر امتیاز از آن ها مسدودی حساب رانندگان شود. چرا که در قوانین اسنپ، بیشترین حق با مسافران است.

با این وجود برای جلوگیری از ایجاد مشکل هم برای مسافران و هم برای رانندگان این ناوگان، شاید بهتر باشد که قوانینی هم برای مسافران این تاکسی آنلاین در نظر گرفته شود.

منبع : رکنا