سرویس برخط پلاس - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ایرادی ندارد که فیلمی برای اولین‌بار در خارج کشور نمایش یابد، اما قانون باید رعایت شود و اخذ مجوز صورت گیرد و در این زمینه هم هیچ فرقی میان موارد وجود ندارد.
وزیر ارشاد پاسخگوی ممنوعیت کار نوید محمدزاده و عاقبت جیران شد

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز پایگاه خبری-تحلیلی خبرگزاری برنا، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره اکران فیلم های ایرانی در سرزمین های اشغالی اظهار کرد: ما به همه کسانی که در داخل فعالیت می کنند اعلام کردیم که موضوع اکران در سرزمین های اشغالی جزو خطوط قرمز است و حتماً با عوامل این کار برخورد می کنیم. هیچ نوع مسامحه ای نداریم. تشکر هم می کنیم از تهیه کنندگان و فیلمسازانی که به محض اینکه اطلاع پیدا کردند برخی از حامیانشان قصد دارند فیلم هایشان را در سرزمین های اشغالی اکران کنند، جلوی این کار را گرفتند.
وزیر ارشاد یادآور شد: من توصیه اکید می کنم به همه تهیه کنندگان و فیلمسازان که مواظب باشند این سوءاستفاده اتفاق نیفتد که اگر رخ دهد برای ما قابل قبول نیست و با آن برخورد می کنیم.
اسماعیلی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت سریال «جیران» اظهار کرد: این در حوزه نمایش خانگی اتفاق افتاده و یک اختلاف حقوقی است . من در چند روز گذشته به سازمان سینمایی گفتم که در تعامل با این مجموعه ها تلاش کنند که این مشکل حل شود. ما حامی فعالیت این مجموعه های نمایش خانگی هستیم و فرصت خیلی خوبی برای مخاطبان ما است و نباید به خاطر اختلافاتی، حق مخاطبان ضایع شود.
وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت فیلم های نوید محمدزاده که اکنون ممنوع الفعالیت است و چگونگی نمایش این فیلم ها تأکید کرد: اگر فیلمی در نوبت اکران است تلاش ما این است که محرومیت هایی که احیاناً بازیگران پیدا می کنند به اکران فیلم لطمه نزند. اکران فیلم متعلق به تهیه کننده و مجموعه ای از عوامل فیلم تا سینمادارها است و این حتماً نباید اتفاق بیفتد.
اسماعیلی تصریح کرد: ما در مورد هر موضوعی نه این مورد خاص، نگاه مان این است که محرومیت احتمالی یک هنرمند به فیلمی که ساخته شده لطمه نزند. ما به این امر مقید هستیم و به دوستان هم تذکر می دهیم که در چنین مواردی حتما به نفع جامعه هنری توجه کنند نه یک مورد خاص.

اخبار گوناگون در برخط